Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság az egyetlen,...

Az öngyilkosság az egyetlen, amit tehetek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.

Szegény családban és lelki terrorban nőttem fel. Apukám teljesen tönkretett. E mellé szívbeteg is vagyok, kórházban is kezeltek, valamint 14 éves korom óta visszaeső depressziós. Szóval, komplett életképtelen.

Hogy elkerüljek otthonról (miután apukám többször megfenyegetett, megöl), kijöttem a barátomhoz külföldre.

Azt hittem, végre megoldódik az életem, hiszen dolgozni kezdtem, iskolába is jártam. Azonban tévedtem. A barátom nem éppen az a társ, akire nekem szükségem lenne, eléggé kihasználja a kiszolgáltatott helyzetem, és bánt, terrorizál lelkileg, zsarol és fenyeget. Haza nem tudnék menni, ha akarnék se. A barátaim közül senki sem tud segíteni, na meg nem is akarnak sajnos. Mindenki csak ki akarja használni a helyzetem (pl egy ismerősöm szexért cserébe ajánlott lakhatást).

Le kéne lépnem, de nem tudom, hová. Nincs pénzem, munkám, ismeretségem.

Egy barátom ajánlotta, menjek hozzá, de túl nagy a távolság (másik kontinens), nem akarom magam nagyobb bajba keverni, hiába vagyunk jóban évek óta.

Napok óta úgy érzem, az öngyilkosság az egyetlen megoldás, nekem megszületni se szabadott volna.

(Úgy volt, anyukámnak nem lehet gyereke, az első babája el is ment, mert nem passzol a vércsoportjuk apuval, a húgomnak van emiatt betegsége is. Születésem közben majdnem meghaltam egy komplikáció miatt, 2 és 11 évesen pedig majdnem balesetben, 17 évesen meg a szívem miatt kishíján)


Van még értelme élnem?


21L


2015. febr. 3. 12:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Olyat választasz magad mellé, mint az apád volt.
2015. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Ez általános és nem tudatos jelenség a bántalmazott nőknél.
2015. febr. 3. 12:29
 3/33 anonim ***** válasza:

Dolgozol most vagy munka nélkül vagy?

Van megtakarításod?

Ha igen, költözz Magyarországra, de ne a szülői házba. Munkát nem lesz könnyű találnod, de ez egy megoldás lehet.

Illetve elkezdhetsz másik társat is keresni.

2015. febr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ha törik, ha szakad menj a másik kontinensre.
2015. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nincsen munkám, tönkrement a cég, ahol fordító voltam. Nincs megtakarításom, mert otthonról egy fillér nélkül jöttem el, most meg elég rosszul élünk.


Ki kéne mennem Amerikába? Nem lenne veszélyes kétszer ugyanabba a hibába esni, és megint egy pasi akaratának kiszolgáltatni magam egy fillér nélkül?


Annyira nem tudom már, mi lenne a megoldás :(

2015. febr. 3. 12:38
 6/33 anonim ***** válasza:
Tudsz nyelvet, akkor van esélyed munkát vállalni, tudom nem könnyű az életed, de nagyon nagyon sokaknak sem. Ne legyél öngyilkos kérlek, próbálj ne a rosszra gondolni, hanem próbálj pozitív lenni, keress valakit aki segít tovább lépni ha külföldön is, biztos van mód a jobb életre.
2015. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
8%
Magyarországtól mit vársz? Ez az ország a rablókapitalizmusra épül,már a kisemberek is a politikusok példáját követik,kisemmizni a másikat,elvenni tőlle az utolsót is. Persze hogy senki nem segit önzetlenül,mivel ha megtenné akkor tipikus rendes srác lenne akit hülyének lehet nézni állandóan..
2015. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Több nyelvet is beszélek (angol, német, orosz, cseh és még pár), de a legutóbbi interjúmon a munkaadó kiröhögött érte, hogy na ne vicceljek, ez nem érdekel senkit.
2015. febr. 3. 12:47
 9/33 anonim ***** válasza:

"egy pasi akaratának kiszolgáltatni magam egy fillér nélkül?"


Más megoldás nincs,senkisem fog segiteni v kinek a jó lelkéért,mert sokan már megszivták ez miatt és tanultak bellőle,ez az igazság..

2015. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
A srác állítólag szerelmes belém 2 éve, régóta segíteni akar nekem, de félek. Vannak rosszabb dolgok is a halálnál, amik mind bekövetkezhetnek egy idegen országban
2015. febr. 3. 12:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!