Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány teszi a művészt,...

A magány teszi a művészt, vagy a művészet teszi a magányos embert? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 02:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Az alkotást a magány teszi. Akinek van kivel megosztani az életét, annak nincs szüksége arra, hogy képekkel, hangokkal, szimbolikus, rejtett üzenetekkel nyilvánuljon meg a világ felé, míg ő maga árnyékban marad.


Aztán vannak a magasabb hivatású művészek, akik történelmet örökítenek meg az utókor számára. Annak nem hiszem hogy sok köze lenne a magányhoz.

2015. jan. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen művészetről van szó.


Például lehet a zene is magányos ember művészete, de lehet a közönség számára szórakoztató, vagy direkt közösségi célú.


Az biztos hogy a magány, egyedüllét, hogy nincs kivel megosztanod a gondolataid, az előhoz belőled bizonyos alkotási vágyat, amivel megszabadulsz a tehertől, amit másnak beszélnél ki.

2015. jan. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem igaz, hogy minden művész magányos :)


"az előhoz belőled bizonyos alkotási vágyat,"

Aha, csak legtöbbször semmi köze a művészethez :)

2015. jan. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mondd csak meg, miért kezdene neki valaki írni, ha el is mondhatja valakinek a mondandóját?
2015. jan. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

- Te, Juli, láttad, hogy nyílnak a völgyben a kerti virágok?

- Haggyá má békén Sándor a hülyeségeiddel, nincs nekem időm ilyesmire, ki kő teregetnem a ruhákat!


És Sándor magára maradt. Leült, és megírta a "Szeptember végén"-t.

2015. jan. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, kitűnő példa egy izgága lázadót felhozni, aki meddig bírta a katonaságban? Évig vagy hónapig? már nem emlékszem. De a verseiben arról énekelt, hogy vágtassanak át a csontjain a forradalom harcosai.


Na azt mondd el, hogy ennek mi köze a művészethez? Azok a versek, amik valami közönségnek íródnak, nem hiszem hogy művészetnek tekinthetőek. Inkább hagyománynak, vagy rosszabb esetben reklámnak.

2015. jan. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem tuttam, hogy a zigazi művész arrú ismerszik meg, hogy fegyelmezett katona, anná is inkább, mer a kend által a művészi tevékenység táptalajának tekintett magánybul édes-kevés jut a harcosnak. Így oszt inkább neveccségesnek gondolom a kend iménti szösszenetét! :-D
2015. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egyik sem.


#4


Én rendszeresen írok történeteket, és az-az álmom, hogy egyszer kiadják a könyveimet, viszont nem vagyok magányos. Pont ellenkezőleg. Én egyszerűen csak szeretek történeteket kreálni és kész. A barátaimmal pedig megbeszélem, hogy miről írok meg ilyesmik. Ráadásul, ha valaki ír, vagy fest, vagy rajzol, vagy bármi ilyesmit csinál, és ezt megmutatja a nagy közönségnek, akkor a teremtményének az üzenetei sokkal több embert érhetnek el, mintha egyszerűen csak elmondaná pár embernek. Szóval nem, se a magány nem teszi a művészt, se a művész nem teszi a magányos embert. Ráadásul most pont, hogy több embereket ismerek, mert csatlakoztam egy írói klubba, ahol rengeteg hozzám hasonlatos ember van. Az egyik nagyon jó barátommal is úgy ismerkedtem össze, hogy beszélgettünk a történeteinkről és egyébmásokról. Ahogy a legjobb barátnőm is egy művész és egyáltalán nem magányos.

2015. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 1általán nem értem ezt a hülyeséget, hogy mier fel ez a minden - művész - magányos duma. :s Nem értem, mért kéne, hogy egy művész magányos legyen? Mért feltét a művészetnél a magány? ...
2015. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz. A művész valamit át szeretne adni a többi embernek. Ennyi. A magányos embernek ugyanannyira lehetnek ilyen dolgai mint egy népszerűnek. Semmi köze egymáshoz.
2015. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!