Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan béküljünk meg a magánnyal?

Hogyan béküljünk meg a magánnyal?

Figyelt kérdés

Bizonyára mással is előfordul, de velem gyakran, hogy mindig ott vagyok a barátaimnak ha szükségük van rám segítek, meghallgatom, tanácsot adok stb, aztán ha nekem lenne szükségem valakire egyedül maradok. Sokéves barátságokban is. Jön valami változás (új munkahely, új párkapcsolatuk lesz) stb. és egyszer csak elfelejtődök már. Sosem éreztem, hogy a családomon kívül bárkinek is igazán fontos vagy "feledhetetlen" lennék. Persze jó a sok barát illúziója csak aztán ha az ünnepeket egyedül töltöm mert sehová nem hívnak az eléggé rosszul tud esni. "Eltávolodnak" úgymond sokéves barátok is. Unom már, hogy mindig nekem kell 10 körömmel kapaszkodni mindenkibe, hogy el ne veszítsem őket, mert ők nem fognak belém, aztán szólnom sincs már lassan kihez.

Tudom h ez az élet természetes része, bele kell törődni ha más lesz a fontos másoknak nem a "haverok". De akkor is nehéz.

Tudnátok tanácsot adni, valami önfejlesztő könyvet vagy bármit mondani ebben a témában? Hogyan lehet elviselhetőbbé tenni a magányt, ha az ember alapvetően társas lény?



2015. jan. 7. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és milyen nemű ?
2015. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Van vmi hobbid?Ha kimozdulnál hátha nem éreznéd magad magányosnak.Én is hasonló cipőben járok...

2015. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nagyon jó könyv szerintem Az igaz szeretet 10 titka.
2015. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tanulásba és munkába feledkeztem és nyugtat a tudat, hogy ezekben nagyon jó vagyok. Ha sokáig ezt mantrázom magamban egy ideig eltudom feledni, hogy egyedül vagyok, mint a kisujjam. Emellett titkon mindig reménykedem, hogy egyszer találok egy olyan közeget, akik ugyanígy lelkesednek eziránt a szakterület iránt, vannak közös témáink és hasonlóan élnek. Még talán nem vagyok elkésve. 5 év múlva ha semmi sem változik azt hiszem át kell majd értékelnem az életem. 24/L
2015. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legutóbbi 4-es hozzászólónak tanácsolom (hasonló téma volt a családban).hogy sürgősen szakítsál ezzel a szemléleteddel és ne várj 5 évig,akkor már késő lesz és ezt te is tudod.Hiába próbálod tudatosan megszervezni az életed ,társ nélkül nem megy tovább.De egyébként azt csinálsz ,amit akarsz,nem akarok beleszólni az életedbe.Egy biztos látszik rajtad,hogy kell veleki melléd ,aki komolyan vesz és megbecsül !
2015. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4-es hozzászóló vagyok. Igen tudom, hogy ez nem normális, de sajnos ez nem úgy megy, hogy na akkor holnap szerzek barátokat.:)
2015. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet. Bekerültem a felső oktatásba és annyira nem sikerült összebarátkoznom senkivel, hogy az valami hihetetlen és így én is állandóan egyedül vagyok. Én már egyre rosszabbul viselem, hiába kerültem be a szakra ami érdekel, egyszerűen a kutya nem akart még csak leülni sem mellém, nemhogy barátkozni. Mikor én próbálkoztam le lettem koptatva. Mivel a szakon általában én vagyok az egyetlen, aki mindig egyedül van, beláttam hogy csakis velem lehet a baj, nem a csapattal. Ez már az én hibám, hogy ennyi ember között sem találtam senkit. Már azon is gondolkodom, hogy sulit váltok, mert nem bírom már a magányt, meghogy az emberek ennyire átnéznek rajtam.


Neked azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel. Akármilyen sablon duma, tényleg kell találnod valami hobbit vagy valami elfoglaltságot ami hosszú ideig leköt.

Én általában a tanulásba temetkezem, olvasgatok, filmezek, sorozatokat nézek.

Lehet, majd megpróbálok felkeresni egy ehhez értő szakembert, mert ez így nem állapot hogy ennyire társaság függő vagyok, de barátkozni meg nem tudok.

2015. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok és azt tanácsolom mindegyikőtöknek,hogy az idő mindent megold ,de nem szabad csodára várni,tennetek kell ellene.

Egy viszont biztos.Akár tetszik akár nem ,napjaink fészbukkos világa nem segít a probléma megoldásában.A virtuális világ egészen más ,mint az igazi .Nem szabadna túlságosan ezekben a dolgokban várni a megoldást.

2015. jan. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!