Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy barátkozzam meg az...

Hogy barátkozzam meg az egyedülléttel/magánnyal?

Figyelt kérdés
Párom a hétvégén kiment külföldre dolgozni. Egy éves szerződése van. Mondta, hogy tanuljam meg a nyelvet és menjek utána. De olyan nehéz:( Sosem tanultam németet, mikorra tudnám elsajátítani alapfokon?... Itt maradtam a lakásban egyedül, s bele betegszem a hiányába :( Mit tehetnék? Barátom csak egy van, családdal meg jobban szeretjük egymást távolról. Teljesen kész vagyok :(

2012. dec. 4. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos van németországban is olyan meló, ahová nem feltétel a nyelvtudás, vagy elég, ha csak konyhanyelven elgagyogsz valamit németül.A legfontosabb alap mondatokat, köszönés, társalgási témákat szerintem pár hét alatt megtanulnád, de hogy az egész alapfokot megtanuld, az maga kb 1 év.És az még nagyon alap..
2012. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egy év? Az nagyon sok :( akkor mondhatni ez lehetetlen? vendéglátásba mennék (nem felszolgálnak, hanem konyhára).
2012. dec. 4. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

miért nem mész el egy hétvégi nyelvtanfolyamra, összeköthetnéd a kellemest a hasznossal, ott legalább emberek között vagy, elmegy vele a fél napod, otthon meg pluszba tanulsz egy keveset és pillanatok alatt már otthon is van a férjed :)

ha nincs ilyen lehetőséged, akkor nyelvtanulásra ajánlom a: villám német-et, vagy a Kreativ nyelvtanulást - nézz utánuk neten

unalom űzésre: filmeket, sorozatokat, rengeteg szép film és jó sorozat van fenn youtube-on,

vagy vegyél egy dvdt- amin van német nyelv és felirat, is aztán nézd meg magyarul, majd németül magyar felirattal, majd ha már nagyjából a fejedben van a magyar szöveg nézheted németül német felirattal, (kevés ilyen dvd van, de lehet találni)

hasonló helyzetben vagyok, én takaritok, tanulok, szőrtelenítek, edzek és filmeket nézek (főznék is, de azt utálok) :)

2012. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szió!

S a te párod mennyi időre ment ki? Te is utána szeretnél menni?

Csak itthon tudok tanulni németül. Most az alap mondatokat tanulom (Köszönöm, Be szeretném mutatni a férjemet, Örülök, hogy találkoztunk...stb) és a vendéglátós szavakat tanulom. Pluszba van még nyelvtanfolyamos könyvem és CD-m itthon, azzal szoktam még foglalkozni. Csak nekem Ő a mindenem, s nagyon nehéz nélküle :( Vajon könnyebb lesz idővel? Te hogy tudtad feldolgozni, hogy nincs veled?

2012. dec. 4. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj, félre értettem, ugy tünik nem olvastam figyemesen :/

azt hittem, csak hétvégenként jár ki a párod

én a hasonló helyzetet, arra értettem egyébként, hogy magányos vagyok, és a legnagyobb poblémám a német nyev megtanulása

én egyébként már kint vagyok ausztriában, már eléggé jól megy a nyelv, de 14 hónapja amikor kikerültem bécsbe kegyetlenül szenvedtem a munka kereséssel a sekélyes nyelvtudásom végett, és pláne télen amikor már majdnem megfagytam, és naponta 2-5 helyre mentem jelentkezni, fájdalom volt, most egy öreget ápolok, hát tudnék mesélni a magányról, de párom nincs, attól a naptól, hogy ki jöttem (ez megint egy érdekes sztori lenne, de nem tartozik ide)

szóval a tanácsom, hogy minden percedet a német nyelv tanulásával töltsd, még ha nehéz is és nincs kedved, akkor hamar megy, és hamar mehetsz a párod után, és amig te szorgalmasan tanulsz addig ő kereshet neked kint munkát ha van lehetősége, úgy könynű indulni, de az alapot hetek alatt is elsajátíthatod, ha tényleg szorgalmas vagy és napod nagy részében csak tanulsz

2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!