Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van megoldás az öngyilkosságon...

Van megoldás az öngyilkosságon kívül?

Figyelt kérdés

21 leszek egy hét múlva. Tragikus gyerekkorom volt, durván bántalmazó apa, súlyos lelkibeteg anya. Szegények voltunk, de apukám még szórta a pénzt. Soha semmilyen közösségbe nem tudtam beilleszkedni az átélt traumák miatt. Egyetemre jártam, de éheztem kollégiumban, mert a szüleim nem támogattak anyagilag, munkát meg nem találtam. Szlovákiában tanultam szlovák egyetemen, ahol több vizsgán is azért buktattak meg, mert magyar vagyok.

Kijöttem külföldre a barátommal, hogy majd itt keresek munkát. Egy hónap ingyenes gyakorlat után megszűnt a munkahelyem, 3 hónapja nem dolgozom. Problémák vannak a kapcsolatomban, a barátomnak valószínűleg kattant valami a nehéz anyagi helyzetünk miatt. Vannak normális pillanatai, de van, hogy durván terrorizál lelkileg, nem enged ki a lakásból, és hasonlók. Nem tudok szakítani, mert nincs hová mennem. Állandóan munkát keresek, de az idegállapotom miatt folyton elutasítanak. Nem változtak az étkezési szokásaim, mégis egy hónapja durván fogyok, napról napra látványosan. Állandó a stressz az életemben, ami mellé társul még egy szívbetegség is. Egy hónapja lesz lassan, hogy utoljára együtt voltunk, nem történt baleset, mégis két napja késik a menzeszem. Terhességre utaló tüneteim nincsenek, csak a szokásos ami menzesz előtt, meg mégse jön.

Mondtam a barátomnak, hogy szeretnék tesztet venni, hogy megnyugodjak. Megtiltotta. Az engedélye nélkül nem hagyhatom el a lakást és nem tarthatok magamnál pénzt. Hiába kértem szépen, hisztiztem, könyörögtem, semmi.

Tudja, hogy szakítani szeretnék, mert már nem bírom tovább, és elvetetném a babát. Természetesen az elvetetést is megtiltotta. Ha engedelmes leszek, maradhatok nála a lakásban, ha nem, indulás az utcára babástul.

Nem lehet olyat, hogy kiszökök, még nincs otthon, mindig otthon van. Nekem pedig nincs kulcsom. Ha megy valahová, rám zárja a lakást. Ismerőseim, barátaim itt nincsenek, csak Magyarországon. 3an mondták, hogy segítenek, mert így meg fogok őrülni. De gyerekkel meg senkihez sem mehetek.

Mindenki, aki nem ismer, azt hiszi, klassz az életem, mert hogy fiatal vagyok és nagyon szép. Bámulnak az utcán, sokan ismerkedni akarnak, a barátom barátai is folyton velem vannak elfoglalva.

És senki nem képes ég elképzelni se, hogy ez az egyetlen pozitívum az életemben.



Van megoldás az öngyilkosságon kívül?



Kétszer voltam depressziós, másodszor hallucinációkkal, de mindkétszer magam láballtam ki. Most lehet, megint az vagyok.


2014. dec. 12. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Van interneted, keresd meg az adott országban a nagykövetséget,rendőrséget és kérj segítséget.
2014. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szegénykém.. Nagyon rossz még olvasni is, amit leírtál. Nem tudom elhinni, hogy ilyen emberek léteznek.. Szerintem féltékeny rád, ezért nem enged sehová, de az, hogy még a házból se, beteges. Szerintem haza kellene jönnöd Mo.-ra valamelyik barátodhoz, telefonod csak van nem? És ha kihívnád a rendőrséget?
2014. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szlovák állampolgár vagyok, nem tudom, így más szabályok érvényesek e rám Magyarországon, mint a helyiekre.
2014. dec. 12. 13:19
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
A leírásod alapján úgy tűnik, hogy folyamatosan menekülsz minden elől, még magad elől is és minden veled történő dolgot külső okokra vezetsz vissza. Változtass ezen a hozzáálláson.
2014. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Gyere Magyarországra a barátaidhoz.

Szedd össze magad. Külföldön hol vagytok?

Nem mindegy, hogy valami arab országban vagy Angliában :)

Már csak az eljövetel miatt sem. Meg azért vannak olyan országok, ahol lehet munkát találni könnyen, ha nem vagy válogatós. Szóval magadon változtass, hogy legyen munkád, legyen egy kis pénzed, amivel már önállósodhatsz, akár ott is, és akkor haza sem kell jönnöd, ha ott boldogulsz. De azért a barátok támogatása is fontos és így nyilván nehezebb, hogy ők meg itthon vannak.

2014. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságot felejtsd el. Jó képességű, okos, fiatal lány vagy, akinek most meg kell oldania a helyzetet. Én nem látok más kiutat, mint hogy összepakolni és odamenni ahol barátaid vannak. 1-2 hónapra biztos meg tudsz szállni valamelyiknél, amíg összeszeded magad. Ha most elkezdesz babázni, akkor garantáltan nyomorult élete lesz mindkettőtöknek, de ez a te döntésed. Te is jól tudod, hogy meg kell lépned a dolgot, mert ennek egyre rosszabb vége kerekedik.
2014. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Quasar07 ***** válasza:

Mimdenképprn szökj el/ vagy menj el!

Barátoknál nem tudsz lakni?

2014. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A barátaim sajnos még otthon laknak, nem tudnak 1-2 napnál többre befogadni.
2014. dec. 12. 13:40
 9/21 anonim ***** válasza:
18%
Jézus a megoldás! Kezdd el olvasni a Bibliát! Lehet, hülyének néztek most a válaszom miatt, de egy próbát mindenképp megér, sokaknak segített már (nekem is) és neked is fog!
2014. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Vallásosan neveltek, de valahogy mégse alakul jobban az életem.
2014. dec. 12. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!