Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy egy állat helyettesíthet egy embert?

Figyelt kérdés
Sok magányos ember van. Legtöbbnek ha ezt elmondjuk szinte felháborodva mondja, hogy: "Van egy kutyám/macskám." Tényleg azt hiszik, hogy ezek - ilyen szempontól - helyettesíthet egy embert? Nekem is van egy kutyám és egy macskám is szeretem is őket stb., de egy állat nem tud jó/rosszindulatú lenni, az állat ösztönösen cselekszik, ha tőled kap kaját, te viszed orvoshoz stb. akkor téged fog szeretni, ilyen egyszerű.

2014. szept. 6. 09:53
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
61%
Mit kell ezen kifejteni? Elmondom a kutyának a napomat. Az szaladgál körülöttem, örül hogy otthon vagyok. A szomszéd meglátja hogy a kutyával beszélek, egy intéssel elküldöm a tengeren túlra. Megsimogatom a kutyát, eldobok neki egy labdát, ő jókedvűen visszahozza. Adok neki egy jutalomfalatot és elvagyunk órákon keresztül. Mi a francnak kéne ember, ha lehet kutyám is? Mit érdekel engem más véleménye, egyáltalán miért feltételezik itt emberek, hogy bárki segítsége kéne a bajban?
2014. szept. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Nézd meg a falun élő, idős embereket. Gyerekük messze lakik, nem ér rá velük foglalkozni. Nem azért, mert nem akar, hanem mert messzire szólította a megélhetés. Falun nincs munka..Ezért elköltözik. Szülő pedig tudomásul veszi, mert mi mást is tehetne?

De kell valaki, akit megölelhet. Hiánypótlás.....

Szomorú, de az eszünk tudja, szívünk pedig nem érti a távolságot. Marad a macska, kutya, akit dédelgethetünk...

Addig, amíg várjuk a telefont a gyerekeinktől, és meredten bámuljuk a kaput, ugyan mikor jönnek...

Nem, nem helyettesíti. De egy kicsit pótolja a szívünk melegét. Hogy ne fázzunk 40 fokban sem.

2014. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Kliszta válasza:
Oke, teny, hogy sok embernek potlekkent kell az allat, persze ez se baj szerintem, de miert feltetelezitek, hogy mindenki igy van ezzel?
2014. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és megnyugvást adok néktek" (Mt 11,28)
2014. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Aqer, ez mi?
2014. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
nem ismered a Bibliát?
2014. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
Ismerem, de hogy jön ez ide? Itt állatokról és emberekről van szó, nem a vallásról.
2014. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

úgy jön ide, h a kérdés témája szerint (és amúgy is) mindenkinek megvan a maga baja, kínja, problémája. (hadd ne soroljam). az idézet arra világít rá, h menjünk a bajainkkal Istnehez, Ő megnyugoszt és megvígasztal. NEM AZ ÁLLATOK, vagy az alkohol ad vígaszt.


így kapcsolódik az idézett mondat a kérdés alaptémájához.


Kovács Gábor atya (a Hét láng gyüli alapítója és lelkipásztora) mondta:


"Nincs semmi a teremtményekben, ami ne lenne meg Istenben végtelen fokban"


ergo akármit keresel, a VELE való kapcsolatban találod meg. ennyi. (az összes bajunk a Tőle való elszakadt állapotunkból következik)

2014. szept. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Szóval most ide jöttél hitet terjeszteni? Mit ekzdesz azokakl, akik ezzel az egész vallással nem értenek egyet? Aki úgy éli le az életét, hogy soha nem is hallott a Bibliáról, az kit keressen?
2014. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
hagyd már ezt a hittérítést itt...
2014. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!