Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy egy állat helyettesíthet egy embert?

Figyelt kérdés
Sok magányos ember van. Legtöbbnek ha ezt elmondjuk szinte felháborodva mondja, hogy: "Van egy kutyám/macskám." Tényleg azt hiszik, hogy ezek - ilyen szempontól - helyettesíthet egy embert? Nekem is van egy kutyám és egy macskám is szeretem is őket stb., de egy állat nem tud jó/rosszindulatú lenni, az állat ösztönösen cselekszik, ha tőled kap kaját, te viszed orvoshoz stb. akkor téged fog szeretni, ilyen egyszerű.

2014. szept. 6. 09:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
91%
Pont azért amit leírtál.Az emberek átb*szhatnak de az állatok hűségesek maradnak hozzád..Szerintem nem hiszik azt hogy helyettesítheti, de legalább van kivel foglalkozni, és így nem annyira magányos..
2014. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
82%
Az állat nem helyettesíti az embert! Az éllat sokkal többet ér...
2014. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
2: Miért? Fejtsd ki!
2014. szept. 6. 10:02
 4/48 anonim ***** válasza:
71%
Pl mert nem cserél le másokra, mint az én pár barátom, akik most nagyon jóban lettek egy párral, s azóta én megszűntem nekik létezni.
2014. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az emberekben való csalódás miatt vígasztalódnak állatokkal, ami amúgy nem rossz.
2014. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
4: Szerelmi bánatod van, és valószínű féltékeny is vagy, elfogultan ítéled meg a dolgot, de pl. állatba nem is lehetsz szerelmes. Az éremnek két oldala van :)
2014. szept. 6. 10:43
 7/48 *Victorique* ***** válasza:
80%

Nem helyettesíti és első az ember, gondolkodni sem úgy gondolkoznak, mint egy ember, hiszen nem emberek, de a család részei lehetnek, és magányosaknak (nem szabad elítélni, mert nem ismered az élettörténetét!) akár társa is lehet (persze egészséges kereteken belül).


Mert: az állatok önzetlenül, feltétel nélkül szeretnek téged, elfogadnak olyannak, amilyen vagy, nem képmutatóak, mindig örülnek neked, viccesek, megnevettetnek, érzékenyek a hangulatodra, mindig "meghallgatnak", cukik :) és sosem lehet rájuk haragudni :) Sok esetben hosszabb távú a "kapcsolatotok", mint egy emberrel. Jó úgy hazamenni, hogy nem üres és élettelen a lakás, hanem tuti, hogy valaki várja az ajtóban, hogy belépj :)

És ez nem csak ösztön (vagy akkor az embernél is fel lehetne hozni az életösztönt/Freud/, vagy a különböző szükségletek kielégítésére irányuló ösztönöket és azok szintjeit /Maslow piramis/), az állatok tényleg tudnak kötődni a gazdájukhoz, ha az jól bánik vele. Ugyanez az emberekre nem mindig jellemző!

2014. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szerelmes, barátokról van szó, akik megismerkedtek egy párral, azóta velük vannak mindig, engem meg kifelejtenek mindenből, mintha nem is léteznék. Lecseréltek őrájuk.
2014. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Amúgy, a tesóm etette a cicámat két hétig, míg nyaraltam, s még mindig nem szereti őt a cica, fél tőle..pedig szereti a tesóm a cicát.
2014. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
74%
Én a hét bármelyik napján inkább egy kutyát választanák társaságnak, mint egy embert.
2014. szept. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!