Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy egy állat helyettesíthet egy embert?

Figyelt kérdés
Sok magányos ember van. Legtöbbnek ha ezt elmondjuk szinte felháborodva mondja, hogy: "Van egy kutyám/macskám." Tényleg azt hiszik, hogy ezek - ilyen szempontól - helyettesíthet egy embert? Nekem is van egy kutyám és egy macskám is szeretem is őket stb., de egy állat nem tud jó/rosszindulatú lenni, az állat ösztönösen cselekszik, ha tőled kap kaját, te viszed orvoshoz stb. akkor téged fog szeretni, ilyen egyszerű.

2014. szept. 6. 09:53
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Már hogy ne tudnék elbeszélgetni egy állattal? Hogy ne értené a humort?
2014. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

Pont azért választanék egy kutyát, mert azt nem befolyásolják hullámzó emberi érzések, csak az ösztön. Ha szeret egy állat, akkor az szeretni is fog, nem fog kihasználni vagy átverni. Tisztaság van az állatok szeretetében.

És egyébknét bizonyos értelemben igen, azért szeretem az anyámat, mert ő adott enni, ő nevelt fel. Ha a világ másik felére születek, akkor az ottani nőt fogom édesanyámknét szeretni, nem pedig az ittenit. Attól függ, hogy hova kötődök.

14-es hát te aztán értesz az emberekhez.

2014. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Anna56 válasza:
Szerintem egy állat helyetesithet egy ember pl egyszer hazamész rossz volt a suli a kutyád vagy a macskád fel tud viditani mert ő mindig ott lesz neked mig egy barát akkár el is addna szerintem egy sokkal jobb barátért
2014. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
21: Légyszíves ezt fejtsd ki bővebben!
2014. szept. 6. 21:33
 25/48 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az embereket, fárasztanak a mindennapos problémáikkal, amiket beképzelnek maguknak. Vannak barátaim, de egy-két óra együttlét velük havonta/kéthavonta elég. Pedig ők nem baromságokról fecsegnek. Nem tudom miért van ez, ilyen személyiség vagyok és kész.

A kutyám nem nyaggat hülyeségekkel. A tengerimalacaim mondjuk rinyálnak folyamatosan, de legalább puhák és megköszönik a kaját meg a simogatást. A futóegereim meg olyan bohócok, hogy megnevettetnek.

Aki azt hiszi hogy a kutya és a többi állat csak ösztönlény,komoly tévedésben vannak. Tessék etológiáról olvasni. Ha eddig nem vetted észre a kutyádon/macskádon, hogy gondolkodik, sőt néha egyenesen szemétkedik, akkor nagy gond van a kapcsolatotokkal.

2014. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

"Már hogy ne tudnék elbeszélgetni egy állattal? Hogy ne értené a humort?"


Egy állat nem tud a segítségedre sietni, ha baj van és nem tud tanácsot se adni, meg a véleményét se tudja elmondani. Persze jó az, ha ott van, mert több, mint a semmi, de egy embert akkor se helyettesíthet.

2014. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
miért, a tőled lelépett barátok mennyire segítenek a gondjaidban?
2014. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Kliszta válasza:

Antiszoc vagyok, ezt magamtol is tudom reg :D

De egyaltalan nem kuzdok beilleszkedesi nehezsegekkel, mert nem is akarok beilleszkedni :P

Van parom, barataim, keves, de epp eleg, haverok is, akikkel jo neha bulizni pl, de alapjaban elvagyok emberek nelkul. Epp ezert nem kell oket "helyettesiteni", ez csak a te maniad kedves kerdezo.

2014. szept. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Kliszta válasza:
Ja, es aki egyedul van, nem biztos, hogy maganyos, mas meg lehet nincs egyedul, es megis az.
2014. szept. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Egy állattal egyszerűbb, ennyi az egész. Egy ember jó esetben nem szorul rád annyira, önálló gondolatai vannak, ellentétes véleménye, sokat gondolkodik, filózik, így megesik, hogy rossz döntéseket hoz. Az állatok meg jobbára ösztönösen viselkednek.

Szerintem összehasonlíthatatlan a kettő.

Egy másik ember szeretetét elnyerni és megtartani munkásabb dolog. Sokan inkább az egyszerűbb utat választják.

2014. szept. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!