Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Élni szeretnék, mégis mit...

Élni szeretnék, mégis mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

csaknem 19 éves vagyok, egy betegség kínoz, voltam orvosnál, rendszeresen úgy és annyi gyógyszert szedek amit felírt, már 5 nap eltelt azóta, hogy szedem a gyógyszert, és nem tudom azt mondani, hogy 'IGEN, már jobban vagyok.'

A betegségemet nem tudom, hogy részletezzen, a lényegét írom, nem tudok nyelni rendesen, próbáltam már ki házi praktikákat, (gargarizálás, meleg tea, hagyma stb.)

Attól félek, hogy egyszer nem tudok majd nyelni, és hiába fogom kapkodni a levegőt, elszédülök, és vége. Sokszor éreztem már magam a levegőkapkodós + elszédülős részben, és borzasztó, igazi kínzás. Szüleimnek, barátaimnak is meséltem róla, attól félek nem vesznek elég komolyan. Soha nem tapasztaltam még ilyen kínzó betegséget. Nem tudom most mit tegyek.. Még eltudok tűrni pár napot így, de sajnos ez így nem állapot, nem lehet így élni..Ha nem ér véget, én vetek véget neki.


2014. jún. 6. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És mi ez a betegség? Gondolom van neve, ha írtak fel rá gyógyszert?

Vagy lelki eredetű? Pánikroham?

2014. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokihoz, pláne ha régóta tart! Simán lehet, hogy valami egyszerű megoldása van, ne számíts rögtön a legrosszabbra!
2014. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

próbáltam azt hinni, hogy pszichológiai eredetű, hogy félek a nyeléstől, de NEM.

És nem is mandulagyulladás az biztos, mert lázam sincs.

Azt mondta az orvos, hogy gennyes a torkom, 12 szemet beszedtem a már a gyógyszerből. (1+2+3+3+3) (antibiotikum)

Ma sincs javulás, és ez borzasztó érzés. Nem fájdalommal jár, inkább félelmetesen rossz érzés. Mikor fulladás közeli élménybe kerülök, úgy érzem, mintha egy másodpercre leállna az agyam, nagyon nagyon szédülök, rossz :(

2014. jún. 6. 19:04
 4/14 anonim ***** válasza:
attól h nincs lázad lehet h mandulagyulladás. Gondolom nem poénból írt fel vmit a doki sem. Am ha ennyire rákoncentrálsz, akkor rosszabb. Próbálj nem odafigyelni... Am ha nem javult ennyi idő alatt, akkor érdemesebb megnézetni megint. Pl akár ma az ügyeleten. Megnyugtatna téged szerintem.
2014. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy pánikbetegség korai stádiuma. Tapasztalatból mondom, én is éltem át hasonlót. Nem mondom, hogy kezdj el szedni enyhe nyugtatót, mert senkit nem szeretnék ilyenre rábeszélni, de nekem 1 év szedés után teljesen elmúlt, már tünetmentes vagyok. Ugyanígy kezdődött nálam, hogy nem tudtam nyelni, nekem ráadásul nem tudtam magam rendesen kiásítani, és ezért zsibbadt kezem, lábam. Kerek 1 évig, reggel, délben, este szedtem nyugtatót, és amikor már tudtam ásítani, és nem gondoltam rá, akkor fokozatosan elhagytam a szemeket. Most már tünetmentes vagyok! Az én javaslatom feléd a pszichiáter, és pszichológus, akivel meg tudod beszélni, hogy miért alakult ki ez nálad. Nálam családi problémák miatt! Gyógyulást!
2014. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ha nagyon rosszul vagy, szólj az orvosnak, vagy szüleidnek, hogy fulladsz. ha nem vesznek komolyan, hívj fel egy rokont, aki komolyan vesz.

így távolról nem lehet kideríteni a betegséged és kezelni.


ajánlom, hogy egy multivitamin+nyomelem+probiotikum kúrát tarts(szeléniumot is, ha nincs benne), igyál sokat, ha lehet meleg kamilla-menta teát. kipróbálhatod a mentolos cukorkát is.

c vitaminból mehet 2000 mg körül.


egyél eleget, sok fehérjét és kisebb mennyiségben zsírt is.

naponta többbször is mozgasd meg magad, amennyit még bírsz, a vérkeringés gyorsításával a regenerálódás is gyorsabb.


ki lehet próbálni az orbáncfű teát, ha mégis pánikroham lenne, bár nem hiszem. inkább allergiás asztma lehet, de ha torokgyulladás is van, az gyenge immunrendszerre utal. arre még jó a vörös fokföldi rekettye tea.


ajánlom még a buteyko légzéstechnikát, nézz utána meditációs légzéstechnikáknak.

2014. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ! a gyógyszer nevét elárulod amit szedtél?

Korabban is volt gennyes a torkom, akkor ment az evés + Nyelés.

2014. jún. 6. 20:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nekem szántad a kérdésem, akkor én 3 X 0,25 -ös Xanaxot szedtem, de nem akarlak rábeszélni! Nehogy támadjanak a többiek engem! Nekem nem váltak be a gyógynövények, illetve szedtem még Sedativ Pc-t, de sajnos meg sem éreztem a hatását! És jól mondja az előző válaszoló! Én is szedtem 500 mg-os C-vitamint!
2014. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
bocsi, elírtam: "kérdésed"
2014. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (ment a zöld)

Igyekszem "Myztro" megfogadni a tanácsaid, és köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és minden trükköt leírtál!

2014. jún. 6. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!