Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A tartós magány szerintetek...

A tartós magány szerintetek tönkre tehet valakit teljesen?

Figyelt kérdés
Igazából fogalmam sincsen mi történik velem. Az iskola óta aminek már 6 éve, tartós magányban szenvedek. Előtte is hamis barátaim voltak javarészt, de ezt talán betudhatom az én furcsa antiszociális, és akkoriban gyerekes személyiségemnek is. Lényeg hogy azóta tényleg teljesen egyedül maradtam, de tényleg zero, nuku, nyista mármint ami az emberi kapcsolatokat illeti. Kivéve persze a munkahelyeken való hülyüléseket, amikor éppen dolgoztam. De ezekből sosem lett barátság, bár van egy két kolléga (idősebbek nálam jóval), akikkel néha összefutok a városban, csevegünk egyet, ritkán (évi 1 maximum 2x) egy mozi. Család már nagyon régóta szétszakadva, apám külföldön van 18 éve, anyám pedig bár gondoskodik rólam (mos rám, nagy ritkán főz), igazából nem törődik semmivel a telefonján és a kapcsolatain kivül. Én pedig stagnálok egy ideje már, kiment belőlem attól tartok minden vágy, minden motiváció. Már nem érdekel semmi, teszek a világra. Eljárok dolgozni, majd alszok, bekapcsolom a gépet és böngészgetek. Semmi hasznosat nem csinálok, és talán nem tudnék, nem is akarok már. Megrémit hogy már nem tudok megélni dolgokat, minden olyan közömbös lett. Semmi sem köt le, semmi sem érdekel, minden amit teszek az kényszeredett általában. Régen nem ilyen voltam, tudom. Jártam helyekre, akartam is, szerettem is. De mintha minden kiment volna belőlem, és egyre jobban. Fogalmam sincs hogy mi értelme ennek az egésznek, mármint az "életemnek". Célok nélkül teljesen tönkre megyek előbb utóbb, talán már meg is történt. Pszichiáterben nem bizom, hatalmas a váró lista, próbálgattam már régebben jó párat. Egyhez el is mentem, jött az hogy kellene önnek egy másik munkahely. Megtörtént, nos azóta sem jobb. Mivel már adott az állapotom, a rákos sem gyógyul meg, mert kiviszed a pincéből a napfényre. Az új munkahelyen is vannak rossz emberek, ugyanúgy van stressz, kellemetlen helyzetek, hajsza az idővel. Hiába az új környezet, hiába a jobb fizetés is. Hiába küzdöm le a napokat, heteket, mert nem tudom meddig birom még ezt szuflával. Az én depressziómmal, céltalan sodródásommal egy hét is kinszenvedés. Kiszeretnék ebből jutni (de már nem tudom meddig), és úgy érzem fogy az időm.

júl. 25. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
csajod vagy pasid sem volt ennyi idő alatt?
júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Legyenek más elfoglaltságaid is. Lehetőleg társas események.


Tanfolyam, sport, bármi... keresgélj.

júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
26 eve egyedul lakok, semmi bajom
júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Kimutathatóan leépül az agy emberi kapcsolatok nélkül. Jobban mondva, ha nem tudod lefoglalni magad semmivel magányodba és céltalan az életed.
júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Aki így érzi jól magát, azt nem. Én tudatosan vagyok szociálisan inaktív, amennyire ezt meg tudom tenni. Pl munkahely nyilván nem ide tartozik, az nem kívánságműsor, de az úgynevezett barátság nevű dologban abszolut csalódtam a középiskolai évek alatt, így már nem barátkozom senkivel, nincs rá szükségem.

Párom van, ő az egyetlen akinek a társaságát szererem, igénylem és boldoggá tesz. Ha soha többé senki mással nem kellene találkoznom, csak a párom és a saját szabadisős tevékenységeim + a kiskutyáink, nekem az tökéletes lenne.

Ha viszont valaki igényli , úgy érzi jól magát ha sok emberrel kerül interakcióba, ez tölti fel stb, de ezt az igényét nem tudja kielégiteni, igen , idővel egyre frusztráltabbá válik az illető, mivel nem élheti ki olyan mértékben a szociális igényeit, amennyire szüksége lenne. Simán átfordulhat depresszióba is.

júl. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzem magamat. Először szerintem hobbyt kellene találni bár az is nehéz úgy hogy nem érdekel semmi :D
júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!