Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki magányos, depressziós...

Aki magányos, depressziós volt, hogyan tudott belőle "kijönni"?

Figyelt kérdés

júl. 22. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Legyél türelemmel.

Vagy keress fel szakembert.


Nekem az első a módszerem. Az mindig segít: a változáshoz idő kell!

júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem is gondolnánk, milyen sokan küzdenek ezzel az érzéssel.

Azt mondják, gyorsan ki kell jönni belőle, hogy ne súlyosbodjon.

Nincsenek közösségek, mint régen. És még a világsztárok is magányosak.

Próbálj meg minden nap táncolni.

Ezt szakembertől hallottam!

És ki kell tartani, mert lefelé megy az emberiség!

Nehogy magával sodorjon.

Nekem a Biblia segített és ez a közösség, amely felfelé megy!

júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a depresszió ellen nagyon sokat segített a mozgás, aminek mindig volt olyan része, ahol szándékosan hajtottam magam, feszegettem a határaim (reális és biztonságos kereteken belül), szóval volt kihívás és sikerélmény.


A magány pedig olyan dolog, amiből a mai napig nem tudtam végérvényesen kikecmeregni. Időszakosan igen.

Mindig azt a tanácsot kaptam, "menjek emberek közé!", ami meg is történt. Akkor lettem társaságban is magányos, mivel szinte mindenhova csapatostul, vagy legalább párosával mennek az emberek. Úgyhogy ide nem igazán tudok épkézláb tanácsot adni, mint járj nyitott szemmel, próbálj nyitott és közvetlen lenni mások irányába, és hátha találkozol valakivel, akiből később barát lehet és enyhül/megszűnik a magány.

júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, valahogy meg kell élni azt is. Ne lázadj ellene. Jó válaszokat kaptál, azokkal túl lehet élni a mindennapokat.
júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pihenj, aludj, und el magad.

A kialvatlanság, túlterheltség nagyon komor gondolkodást tud okozni. Ha pihenés után már jobb a kedved, megoldottad a problémát. ;)

Az unalom meg azért fontos, hogy ha beleunsz az unalomba, utána tettrekész leszel, bármilyen tervedet megvalósíthatod, amit felfelé ívelő, vagy optimista/jókedvű időszakodban kitaláltál.

júl. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem a magányosság s az érzés, hogy introvertáltabb leszek ennél jobban, a biblia illetve olyan pszichológiai könyvek amik, segítettek, hogy emberekkel könnyebben tudjak beszélgetni/barátkozni, például: SzóBeszéd (park kiadó), de ez csak egy könyv.
júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!