Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az tesz magányossá, hogy nem...

Az tesz magányossá, hogy nem közeledhetek az életcélom felé mert mindent elnyom a bürökrácia, hatalmi harcok, most akkor depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Pl.

Egyik célom az, hogy az embereket segítsem arra az életmódra ráállni, hogy minél kevesebb értelmetlen kiadásuk legyen, pl termelni magunknak ételt és azt fogyasztani, nem pedig Jamaikából vagy az Ecuadorból jövő ananászt ennénk


Dolgozok ezen, szépen lassan, de rengeteg pénz kell eleve ahhoz, hogy telket vegyek magamnak, így azon kísérletezgetek amim van (a szüleim telkén)


Vagy holisztikusan tekinteni az egészségünkre, az életmódunkra. Hogy nem a tüneteket nyomjuk el, azzal, hogy beveszünk valami gyógyszert, hanem megnézzük mi okozza, és az alapján változtatunk életmódot.

Ha ezt nem lehet, akkor drasztikus lépésekre van szükség, 5-10 év lefolyása alatt


A gond az, hogy annak ellenére, hogy viszonylag jó lehetőségeim voltak 20 évesen, kimentem külföldre, tapasztalatot szereztem milyen az igazi élet, dolgoztam is, félretettem pénzt.


Most 30 évesen a kiégés után itt vagyok, munka nélkül, mert a 8 órás munkahely gondolata, annyira elkeserít, ott rohadni egész nap a képernyő előtt, hogy egy olyan dolgot építsünk ami baromira nem izgat, jó eséllyel ellene megy az értékrendemnek


...mert valljuk be, a társadalmi rendszer nem arra van, beilleszkedve, hogy önállósodjanak az emberek, és függetlenek legyenek, hanem hogy egymástól függjünk..


"A világ csak akkor fog megmenekülni, ha valaki meggazdagszik belőle" - Valaki bölcs


Már voltam más országokban egyedül, túráztam 10 napig, önkénteskedtem..ezek tényleg visszahozzák az életet belém.. de amint visszakerülök a valóságba és abba, hogy az élet hogyan működik, hogy mennyire normalizálva van a mentális betegség, a nárcizmus és ha nem vagy az, akkor mehetsz a pszichológushoz, mert túl érzékeny vagy a világhoz


30f


ápr. 21. 19:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak képernyő előtti munka létezik. Keress másmilyet, ha annak a gondolatától is rosszul vagy!

És költözz el, ha még otthon laksz, hogy önállósodj! Kezdd el végre eltartani magadat, az majd meghozza az életkedvedet, meg a lendületet.

ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Mit meg nem adnék, hogy 8 órában egy képernyő előtt rohadjak. Mindjárt sajnálni foglak. Segélyeket és lelkitámogatást fogok küldeni a hozzád hasonlóknak.
ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Én azt mondom, hogy legyenek reálisabb céljaid és szállj le a földre, mert így csak kiégsz. Az nem baj, ha érzékeny vagy bizonyos témákra, szerintem mindenkinek van ilyen. Én pl. a bántalmazásra vagyok kiélezve. Ha tehetném, mert mondjuk varázsló lennék, elérném, hogy világbéke legyen. Nem kellene nekem, hogy mindenki egyetértsen mindenkivel, de max. tényleg annyi, hogy nem értenénk egyet a másikkal és kész. De bántalmazás, erőszak stb. ilyen nem lenne. De mivel több milliárd ember van a Földön, ahány ember, annyi gondolkodás, így konkrétan fizikailag lehetetlen. Meg amúgy ki vagyok én, hogy megmondjam, hogy ki mit gondoljon erről a béke témáról?



Na, ugyanez van azzal, hogy mindenki nem fog a kedvedért ételt termelni. Ott vannak a nagyvárosiak, de ami a vidékieket illeti, nem mindenki akar kapálni munka utána, ahogy megmondom őszintén én sem.


(Amúgy én szeretnék irodista lenni, cseréljünk :) )


Én azt mondom, hogy koncentrálj arra amit szeretsz, ami feltölt. Túrázz, önkénteskedj, azt nem veheti el tőled senki. A kompromisszum nem árt.

ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
örülök ,hogy napi 8 órát kell a képernyő előtt rohadnom és ezzel megkeresem egy felső vezetői fizetést.
ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"félretettem pénzt"

Mennyit? Egy lakásnyit? Vagy mi lett vele? Megvan még?

ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

"A világ csak akkor fog megmenekülni, ha valaki meggazdagszik belőle" - Valaki bölcs


Hát igen. Csak akkor lesz valami jó irányban változás ha valaki ebből gazdagszik, de akkor meg nem fogja abbahagyni a gazdagodást és már nem fogja érdekelni semmiféle jó irány. Nekem sincs túl sok ötletem, sokan waldorfoznak, vagy ökofarmoznak, talán érdemes hozzájuk csapódnod.

ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

2 "Afrikában éheznek", ja, bocs ezt nem írtam. Tisztában vagyok ezzel is, az ilyes féle kommentek megelőzéseként máskor hozzáteszem, de most véletlenül lemaradt


3 Nem arról van, szó, hogy bármit akarnék ráerőltetni bárkire is lol, csak inkább az, hogy én elmélyedek ebben és megtalálom azokat az embereket akik ilyen irányban érdeklődnek.. win-win


5.Kifacsartam magam lelkileg meg fiikálisa de lakásnyit nem sikerült összegyűjteni, van még belőle. De nem egetrengetően nagy összeg lol

ápr. 21. 22:16
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"3 Nem arról van, szó, hogy bármit akarnék ráerőltetni bárkire is lol, csak inkább az, hogy én elmélyedek ebben és megtalálom azokat az embereket akik ilyen irányban érdeklődnek.. win-win"


Ez már reálisabban hangzik, szerintem így ezzel nincs is különösebb gond. Azt hittem társadalmi szinten akarod űzni. xD

ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy gondolod, hogy egy mese világban élünk ahol az erőfeszítéseinket minden esetben siker koronázza illetve a jó győz a gonosz pedig megkapja méltó büntetését. Én egy viszonylag későn érő típus vagyok de már 20 éves koromban beláttam, hogy nem így működnek a dolgok és ha továbbra is ezen stresszeled magadat mert nem tudod feldolgozni ezt akkor ne csodálkozz, hogy kiégsz. Saját magadat ringatod tévképzetekben. Nekem is vannak kissé a földtől elrugaszkodott úgymond vágyálmaim de fentartásokkal kezelem őket.


2-es válaszoló voltam.

ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, valamiféle életmódtanácsadóskodni akarsz, amihez nincs tőkéd, meg mellette BTK tétel kuruzslás is képben van. Ez nem a bürokrácia hibája. Pont ettől kell megvédeni az embereket
ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!