Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki magányos, nincsenek...

Aki magányos, nincsenek barátai, kapcsolata, mivel tölti az idejét, hogyan enyhíti a magányát?

Figyelt kérdés

júl. 21. 22:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Sorozat , film, kutyáim!
júl. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok időt töltök ezen az oldalon való válaszolgatással, valamint mostanában sorozatnézéssel is jóval több idő megy el. (olyan éven vagyok túl, hogy most volt először időm arra, hogy rendesen ki tudjak annyira kapcsolni, hogy sorozatot nézzek, azóta 2-t végig is néztem)

Ezenfelül a kedvenc témáim után kutatok; jelenleg az űrkutatás, MI, robotok azok, amikre a leginkább rákeresek. Nemcsak szak-, hanem szépirodalmat is olvasok, mindegyiket elsősorban célnyelven. Valamint igyekszem a meglévő nyelvi tudásom szinten tartani és fejleszteni, illetve egy nyelvet teljesen autodidakta módon tanulok itthon.

Új recepteket is előszeretettel próbálok ki, általában sütiket és húsokat.

Telefonon is játszom, illetve szüleimmel is havi 1-2 alkalommal elmegyünk ide-oda.


Próbáltam új kapcsolatokat létrehozni, de nem ment a dolog hosszútávon. Rendszeresen az történik, hogy egy adott helyen minden klappol, nagyon jóban vagyunk, poénkodunk, megértjük egymást, de amint onnan kilépünk, ebből semmi sem marad. A kommunikáció is döcögős lesz, majd véget is ér..

júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
12-es egyetértek veled, valóban elkezdődik egy beszélgetés, és egy idő után elfárad és abba marad, de ez a való életben is így van, és ezért néha le is farasztanak a beszélgetések, mert valahogy unalmas és egyhangú lesz...
júl. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
4: Nem Újbudán laksz véletlenül, és P betűvel kezdődik a kutyád neve?
júl. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár éve úgy vagyok ismét magányos,de úgy vagyok vele,mint sok ember a csenddel.

Ugyanis a csend az nem egy űr,egy vákuum, amit folytonos locsogással, beszéddel ha kell,ha nem , ki kell tölteni. Sok ember azért beszél állandóan, mert képtelen saját magával meglenni.

Én így vagyok a magánnyal. Nehéz volt megszokni,főleg mert már barátaim sincsenek, csak néha írogatok valakikkel.De ha nem tudunk ezzel együtt élni,akkor bekattanunk. Mindig találok értelmes elfoglaltságot, egyedül járok kirándulni, mindenhová, ahová mások társaságban.És ? Miért legyen ettől rosszabb a lelkem ?

Néha jó lenne szólni valakihez, vagy egy jó beszélgetéshez, sok nevetéssel. De ha nincs kivel,akkor ez van. Nem nyomulok, nem akarok a Dunába ugrani,sem irigy nem vagyok másokra. Főleg úgy nem, ahogy látom magam körül a lapos,unalmas és szeretet nélküli, sokszor önző emberi "kapcsolatokat".

Nagyon jó hobbijaim vannak, imádok olvasni, gyűjteményeim vannak,szeretem a nehéz rejtvényeket. Tv-t pedig egyáltalán nem nézek, sem a sport,sem a politika ,sem a kocsik nem érdekelnek.

A természet viszont nagy kedvenc,bármely évszakban. Utazom is, azt is egyedül és semmi lelki konfliktusom nincs ezért magammal, vagy a világgal.


Találjuk meg magunkat és nem lesz az "űr" körülöttünk :)


F/ Bp

júl. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%
Azért az ember társas lény. Oké, hogy néha elvan az ember egyedül és el tudja magát foglalni, de ha mindig egyedül van, az pszichés problémákhoz vezet. Nagyon jól hangzik ez az egyedül is boldognak kell tudni lenni szöveg, de ez csak egyensúlyi helyzetben működik és nem akkor, ha évek óta nincs senkivel sem kapcsolatod... Igen el lehet terelni a gondolataid, de attól még lelkileg valamilyen szinten károsodik az ember. Ha egy kisbabát nem ölelnek meg szó szerint belehal... Felnőtteknél is van következménye, csak nem ilyen durva.
júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#15 Nagyon jó volt olvasni!

#16 Igazad van.

júl. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Elnézve a kulcsszavakat, amiket megadtál, hasonló helyzetben vagyunk. Nekem per pillanat a vágyakozás tölti ki a napjaimat. Elvégzem a dolgomat, próbálok arra koncentrálni. Figyelmeztetem magam az elért sikereimre. Azért, hogy ne érezzem teljesen sz.r alaknak magam. Tűztem ki magam elé célokat, ezekért minden nap teszek valamit. Mindezt úgy, hogy rettenetesen nyomaszt valami belülről, hiányerzetem van. Viszont nekem kell ezen úrrá lennem, mástól nem várhatom. Amikor rettenetesen vágyódsz valakire, muszáj magadnak megoldani a problémádat, ekkora terhet nem róhatsz senkire. Idővel más lesz, kicsit könnyebb is. Ha jobb paszban leszel, jönnek majd barátságok is.
júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Akkor kiegészíteném azzal,hogy ami tényleg hiányzik, az az ölelés,egy összebújó beszélgetés.

Utoljára 2020-ban ölelt meg valaki.

De persze,nálam kissé spécibb a probléma, mert meleg férfi vagyok,ráadásul csak barátság vagy párkapcsolat, ami szóba jöhetne.


# 15

júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Én is teljesen egyetértek 16-al. Olvastam, hogy az áván maradt kisbabák között kb. 15-ször nagyobb a csecsemőhalandóság, és az árvaházban élő babáknak a súlya is kisebb, mint azoknak, akiket börtönben lévő anyjuk ápol.


Én csak akkor felejtem el kicsit a magányom, amikor dolgozok, és valamennyire hozzá lehet szokni, de rossz érzés, főleg amikor valamiért nehéz helyzetbe kerülök. Én "hivatalos" kapcsolatokon kívül utoljára fél éve beszélgettem lánnyal.

júl. 22. 17:52
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!