Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek sikerült, higyan tört...

Akinek sikerült, higyan tört ki? Akár magányból akár alberletből pénztelenségből, bàrmilyen gödörből?

Figyelt kérdés

Segítséggel csak? Mert az nincs..

Kivéve a netes tanulmányok Bryen Tracy pl, vonzás tv-e stb.

Eddig nem hatnak:(

Olyan mintha vmi szerencsétlenbe tettek volna engem bele hogy bármit tanulok bármihez fogok mindig kudarc a vége.



júl. 3. 18:52
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
A tanfolyamokkal.is dolgoztam már nem kerestem tobbet. Valutapénztáros, ker boltvez, unios pályázatíró, a német nyelvvizsgám van, volt olyan is hogy német nyelvű penzugyes voltam. Akkor is honaprol honapra éltem a lakbèr miatt.
júl. 4. 07:58
 22/34 A kérdező kommentje:
Meg külföld is "vótmá'"
júl. 4. 08:00
 23/34 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ki lehessen törnöd a saját életed kell megvizsgálni, hogy mit kell benne javítani és fejleszteni, de ha ilyen szintű a gondolkodásod, akkor hagyjuk, mert ebből semmi nem lesz. Várj az ötös lottóra vagy a szerencsére és akkor nem kell kenényen dolgozni. Ugyanis elárulom, hogy az olyanok, akik kitörtek a szegénységből tudással rendelkeztek és keményen meg dolgoztak érte. Te ilyen hozzáállással nem fogsz.
júl. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Sikeres emberektől akarok tanulni. Azért a kèrdés.
júl. 4. 08:04
 25/34 A kérdező kommentje:
En is keményen dolgoztam elvállaltam mindent is.
júl. 4. 08:04
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok, és egyedülálló. Igazad van, ha egyedül vagy akkor minden nagyon nehéz, kivéve ha olyan szakmád van ami hiányszakma, vagy extrán jól fizet (pl. ügyvéd, orvos, IT zseni stb). Az összes többi "egyszerű" szakmával csak annyi pénzed lesz amennyivel nem halsz éhen.

Ha az ismerőseimet, kollégáimat, rokonaimat nézem, a nők 80-90 %-a úgy ment valamire az életben hogy gyorsan keresett maga mellé egy párt (házastársat) és így két fizetésből boldogulnak, így jutnak előre az életben. Az egyedülálló fiatalok meg szülői segítséggel. Csak az a nő ismerősöm ment valamire aki egy pasihoz csapódott. Még azok is jobban jártak akik később elváltak, de már volt elosztható vagyon.

Tudom hogy ezen sokan fel fognak háborodni, de gondolkozzon el mindenki hogy manapság pl egy hivatali dolgozó nő az alacsony fizetésével mire menne egyedül? Hiába dolgozik tisztességesen akár évtizedek óta, egy sima átlagos alkalmazotti fizetésből nem menne semmire ha nem lenne férje.

És mielőtt még valaki leírná hogy képezze magát, végezzen egyetemet....

Nem lehet mindenkinek egyetemi végzettsége, nem dolgozhat mindenki vezető beosztásban, mert összeomlana a társadalmi rendszer.

Elég szomorú hogy ma egy fiatalabb egyedülálló nő/férfi, semmire nem megy egyedül, csak kb annyira hogy a létfenntartáshoz szükséges pénzt tudja megkeresni. Ha meg idősebb de elvált, és gyerekei vannak akkor meg azért nincs lehetősége kitörni az állandó pénztelenségből. Akiknek hiteleik vannak azok úgyszintén nem mennek egyről a kettőre (nem a milliomos hitelesekre gondoltam).

Kitörni csak úgy tudsz ha találsz magad mellé egy társat, és ha ketten összefogtok, mindketten dolgoztok akkor jutsz egyről a kettőre. De ez is olyan mint az orosz rulett, mert ma még rendes a társad és együttműködő, de mi rá a biztosíték hogy 5-10-15 év múlva is az lesz?

júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
#25 nem csak az számít, hogy keményen dolgoz és elvállalj mindent, hanem ésszel csináld, amit csinálsz. Ahol dolgozol előrébb lehet jutni a ranglétrán? Ha nem, akkor válts... Ha csak szarul fizető helyekre vesznek fel, akkor nem kellene jobbnak lenned és tovább fejlődnőd ? Vagy esetleg olyan szakmát választani, ami többet fizet?
júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Tanultam is.

Engem mások érdekelnének akik kinőtték magukat háttér nélkül mi higyan alakult milyen véletlenek voltak stb.

De csak engem akarnak itt kivesézni.

Mások sztorija érdekelnek csak. Tolem az én életutamtól teljesen függetlenül.

júl. 4. 15:38
 29/34 anonim ***** válasza:
Brian Tracy akkor segít ha utal neked pénzt, de szerintem nem fog!
júl. 5. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
De nem is rólam akartam itt esszéket!
júl. 5. 06:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!