Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van-e olyan köztetek, aki...

Van-e olyan köztetek, aki introvertáltabbként világéletében inkább menekült a sok embertől, de...?

Figyelt kérdés

... az évek, évtizedek után azért mégiscsak szüksége van társaságra, csak nem olyan nagyra, mint az emberek többségének, hanem csak 1 barátra.

De mivel hasonlóan visszafogott természetű embert nehéz találni a zsúfolt tömegben, nem találtuk meg egymást.


júl. 1. 16:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

"Olyan téren viszont én is a magányosok táborát növelem, hogy senkim sincs, olyan igazi, legeslegjobb barátom/barátnőm, akivel intim (nem szex) viszonyt alakíthatnék ki, akivel megbeszélhetném a belső vívódásaimat, vagy akinek jólesne az ölelése."


Mert a bunkóval még a szex is jól jön. Normális kapcsolatokban a párod a legjobb barátod és szeretőd is egyben. Ugyan miért kéne neked egy lelki szemetesláda?

júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#5 vagyok: amit szerintem el kell fogadni és meg kell tanulni, hogy nem attól lesz egy barátság "igaz" hogy a másikra zúdítunk minden szart. A barátság inkább a közös élményekről szól és sokkal hamarabb találunk embereket, ha a saját lelki nyűgeink másokra zúdítása helyett nem lelki szemetesként tekintünk a másikra.
júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Én sose igényeltem és egyre kevésbé az idővel. Főleg ahogy egyre jobban kiismerem az embereket, úgy ábrándulok egyre jobban ki belőlük.
júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Odáig stimmelt, hogy "de".


Biztos van igényem nekem is. De egyre nehezebben oldom meg, hogy legalább azzal az 1-2 barátommal találkozzak, akik megmaradtak, mert annyi minden van, én meg annyira nem tudom kezelni, hogy minden is most történik, hogy nem tudom hova férne be. Valószínűleg ezért nem is érzem annyira a hiányát.

júl. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13

Ez igaz, én is úgy általában véve sajnos az emberek rossz oldalát ismertem meg, de nem hiszem el, hogy mindenki rossz, és nincs senki, akivel hasonlóak lennénk.

Vagy ezek szerint bennem ugyanolyan idegesítő és visszataszító dolgok vannak, amik őket irritálják, lényegében mindenkit.

Összefoglalva, az emberek mind utálják egymást, csak megjátsszuk magunkat időlegesen, ám ha elfáradunk, vagy besokallunk, mindenki a világon idegesítő lehet mindenkinek.

júl. 2. 09:00
 16/18 A kérdező kommentje:

#14

Úgy érted, hogy annyi mindent kell megoldani, átvészelni, túlélni, kipihenni az életben, hogy egyszerűen nincs idő és energia barátokra?

Gyerekkorban kicsit kevesebb volt a gond, ezért jutott idő.

júl. 2. 09:03
 17/18 anonim ***** válasza:

16

Igen így értem.

(14 voltam)

júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ismerős. Legelőször gimiben éreztem így, azóta pedig (közben lediplomáztam) csak fokozódott a helyzet. Régen nem volt igényem programokra, találkozókra sem, azonban ez azóta változott, csak sajnos nem találtam még meg hozzá a megfelelő társaságot.
júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!