Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Képes a magány egy szörnnyé...

Képes a magány egy szörnnyé változtatni az embert?

Figyelt kérdés

Nem kezdem elsírni a múltam, a lényeg, hogy az átlagosnál több rossz dolog történt az életemben (egészségi, kapcsolati, anyagi szinten). Az igazán kellemetlen, hogy a szüleim is világ életben egy fekélyes kelésként tekintettek rám és minden kudarcukat a létezésemhez kötötték, így senkihez nem tudtam fordulni támaszért, vagy kunyerálni némi szeretetet. Ez érzésem szerint eléggé eltorzította az énképem és az emberekbe vetett hitem is csorbította. Már nehezen tudom elhinni, hogy megérdemlem a jobbat és úgy érzem, egy elpusztítani való szörnyeteg vagyok, aminek megvalósításáért mindent meg is tesz a közvetlen környezetem, de egy ideje már én is. Mivel anyagilag én támogatom felnőttként is a családot, hogy ne haljanak éhen (különben jön a bűntudatkeltés), így magamra nem marad, pszichológushoz nincs pénzem 1-2 hetente eljárogatni azért a meghallgatásért, amit egy hétköznapi értelemben vett barát is meg tudna adni, (ha számítanék bárkinek is). Ilyen állapotban hol lehetne ismerkedni? Egyáltalán van bármilyen segítő csoport, vagy épeszű ember, aki így is elviselne, akivel kibeszélhetném az élet szarságait és végre letehetném ezt a terhet a vállamról? Nem akarom leszívni az energiáit, nem a végtelenített panaszkodás a célom, egyszerűen csak kilátni ebből a hamufelhőből, amiben 30 éve mászkálok és lassan belefulladok...


F


jún. 25. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Igen, képes. A megoldás ott kezdődne, hogy igenis fontosabbnak tartod magadat annál, mint most ahogy bánsz magaddal. Te legyél az első helyen a saját életedben! Nem tartozol felelősséggel SENKI iránt, csakis magadért!! Tehát ne foglalkozz bűntudatkeltéssel, aki ilyet tesz a másikkal, az úgysem szeret. Ha nincs senki, akinek kiönthetnéd a lelked, akkor kell egy szakember kezdetnek. Hogy legalább ő legyen. Aztán muszáj új embereket találnod az életedbe. Tudom, ez is nehéz, de szükség van rá. Ki kell mozdulnod a komfortzónádból, új hobbikat talàlni, új helyekre eljárni, neten ismerkedni. Tippek az ismerkedéshez: csak saját városomból tudok ötleteket mondani, de ilyesmik gondolom nálatok is vannak: -Amikor hirdetik, hogy önkéntest keresnek, jelentkezz. Ott sok értelmes, segítőkész emberre bukkanhatsz. - Nálunk vannak klubok egyesületek, pl. társasjáték klub, sakk klub, filmnéző klub... -Menj vmi sport vagy mozgásforma csoportba. -szórakozóhelyek. -Net.

A saját gondolkodásodon kell változtatnod először, csak akkor fog minden más is megváltozni.

jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
És az is fontos, ha találsz egy jó barátot, társat magad mellé: ha megkedvelnek, segíteni akarnak majd rajtad. De ha csak panaszkodsz nekik, ellenben nem változtatsz, más is belefárad, nem szívesen nézi senki, hogy a másik hogy pusztítja el saját magát a változtatás helyett. Tehát mindenképp magadban kell kezdened a változtatásokat, és úgy sokkal könnyebben lesznek kapcsolataid is.
jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha a sok csapás és a magány szörnnyé változtatna embereket, akkor én lassan hét éve szörny, vagy zombi lennék.

Azóta egyedül.Senkim sincs. De elvagyok ,mindig arra gondolok,hogy ennél már csak jobb jöhet.


F

jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nagyon csúnyán be lehet torzulni ettől. Javaslom előbb inkább magaddal legyél jóba, mielőtt másoktól várnád el ugyanezt. Tényleg kulcsfontosságú lépés ez!
jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pcsába a szüleiddel, már megbocsáss.

Nincs heti tízezred?

Én 1 évet jártam, sokat segített.

Soha nem várhatod el azt a barátaidtól, hogy a panaszáradatoddal foglalkozzanak mindig.

jún. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban erre nincs olyan válasz, ami mindenkire igaz lenne. Akadnak olyanok, akiknek rosszat tesz, akiknek a személyisége eldeformálódik, ha huzamosabb ideig magányos, ahogy olyanok is, akiknek ilyen gondjuk nincsen, nem is lesz. Vagy csak minimális mértékben.

Ez helyzet-, ember-, személyiségfüggő.


Az viszont tény, hogyha sokáig magányos valaki, szokatlan, akár még kellemetlen is eleinte, amikor emberek közé kerül és aktívan kell kommunikálnia.


Remélem, azóta jobb a helyzet, Kérdező, és sikerült magad köré olyan embereket találni, akikre számíthatsz, akik fontosak számodra.

júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!