Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem normális az, hogy...

Miért nem normális az, hogy herótom van az okos/tanult sikeres emberektől miközben én is diplomás vagyok?

Figyelt kérdés

Mondjuk azt a diplomát kétszer annyi idő alatt kényszerből szereztem meg, de soha annyi beképzelt, önelégült, szánalmas, álszent ripacsot nem láttam még mint amennyit ott (informatikai terület).


Jelenleg félig dolgozom a szakterületemen (alibi munka), de így is gyülölöm és ott is csak minimálisan vagyok pozitívabb véleménnyel a diplomás dolgozókról.


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nézegettem most volt csoporttársaim fb profilját (akiknek jobban sikerült a képzés és menő cégekhez mentek el). Nem hiszem, hogy irigység beszél belőlem, mert a mai napig nem vágyom arra a steril, szürke, kivagyi multis nagyvállalati környezetre (magyar cégnél dolgozom) viszont a képekről ordít a fent felsorolt összes tulajdonság.


Sosem tudok normálisan elbeszélgetni egy diplomással (főleg a reál szakon végzettekre igaz ez).


Mindegyik csűri-csavarja a beszédét, árgus szemekkel figyeli mikor mit beszélek, hogy lecsapjon egy-egy hibámra hogy utána cinikusan érveljen és bizonygasson.

0-24-ben a büszkeség, nagyképűség és dicsekvés ömlik belőlük.


Egyszerűen tenyérbemászó az összes informatikus/mérnök meg alapból a reál területen tanuló ember. A bölcsészek nem tudom milyenek, velük annyira nem voltam kapcsolatban, de lehet alapból nem jó közeget választottam karrier és ezáltal szociális téren. Állítom jobban kijönnék szakmunkás fiatalokkal, de velük sem voltam sose kapcsolatban.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2022. jan. 2. 16:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi. Tudod mit szeretnél, ez a lényeg.
2022. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert te mindent tudsz, a többi dipis meg semmit sem tud semmiről sem.
2022. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt érdemes nézni, hogy valakinek van/nincs diplomája, vagy milyen közegben dolgozik, pláne nem érdemes ezek alapján skatulyázni. Diplomások közt is vannak bunkók, érzéketlenek, igénytelenek, stílustalanok, műveletlenek és diploma nélküli emberek közt is vannak tájékozottak, műveltek, kifinomult ízlésűek, emberségesek. A diploma legfeljebb növeli a valószínűségét a több értéknek, de semmire sem garancia.


Érdemesebb a címkék és skatulyák mögé nézni és az embert megismerni és az emberek értékei alapján válogatni. Vedd magad körül olyan embereket, akikkel szívesen töltöd az idődet, akikkel jól kijöttök, közös az érdeklődésetek. Valamennyire még arra is van lehetőség, hogy olyan munkahelyet válassz, ahol szimpatikusabbak az emberek, közelebb áll hozzád a stílusuk, mentalitásuk, érdeklődésük. De a munkahelyen (és a családban) nem mindig tudod megválogatni, hogy kikkel vagy kénytelen együtt dolgozni. A barátaidat, akikkel a szabadidődet töltöd viszont te válogatod meg.

2022. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én viszont megértelek, kérdező.


diplomásként én szerencsére családi cégnél dolgozom. azért szerencsére, mert én is rosszul vagyok ettől a multis környezettől.

pont mikor láttam egy volt évfolyamtársamat HR-esként pózolni (srác) az instán. egyszerűen szánalmas…

kamumunkát végez, élvezi, h öltönyben pózolhat, ilyen környezetben érzi jól magát, lételeme a pózolás a közösségi oldalakon.

egyébként meg az ilyen 20-45 közötti multis irodai munkát végző diplomás (nők) 90%-a elképesztően ostoba és beképzelt. itt is tele van velük az oldal.

2022. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!