Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem normális az, hogy...

Miért nem normális az, hogy herótom van az okos/tanult sikeres emberektől miközben én is diplomás vagyok?

Figyelt kérdés

Mondjuk azt a diplomát kétszer annyi idő alatt kényszerből szereztem meg, de soha annyi beképzelt, önelégült, szánalmas, álszent ripacsot nem láttam még mint amennyit ott (informatikai terület).


Jelenleg félig dolgozom a szakterületemen (alibi munka), de így is gyülölöm és ott is csak minimálisan vagyok pozitívabb véleménnyel a diplomás dolgozókról.


Arról jutott eszembe a kérdés, hogy nézegettem most volt csoporttársaim fb profilját (akiknek jobban sikerült a képzés és menő cégekhez mentek el). Nem hiszem, hogy irigység beszél belőlem, mert a mai napig nem vágyom arra a steril, szürke, kivagyi multis nagyvállalati környezetre (magyar cégnél dolgozom) viszont a képekről ordít a fent felsorolt összes tulajdonság.


Sosem tudok normálisan elbeszélgetni egy diplomással (főleg a reál szakon végzettekre igaz ez).


Mindegyik csűri-csavarja a beszédét, árgus szemekkel figyeli mikor mit beszélek, hogy lecsapjon egy-egy hibámra hogy utána cinikusan érveljen és bizonygasson.

0-24-ben a büszkeség, nagyképűség és dicsekvés ömlik belőlük.


Egyszerűen tenyérbemászó az összes informatikus/mérnök meg alapból a reál területen tanuló ember. A bölcsészek nem tudom milyenek, velük annyira nem voltam kapcsolatban, de lehet alapból nem jó közeget választottam karrier és ezáltal szociális téren. Állítom jobban kijönnék szakmunkás fiatalokkal, de velük sem voltam sose kapcsolatban.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2022. jan. 2. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a hiba CSAK benned van! Ilyet soha nem tapasztaltam
2022. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A vélemény szabad. Mindenféle emberek vannak.
2022. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni és képzettebbnek lenni jobb, mint nem képzettnek és tanulatlannak.
2022. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok diplomás de engem nem zavarnak...én az ilyen nyakkendős új gazdag g..iket, vagy sugar dady-ket utálom úgy mint te.
2022. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
A nyakkendős újgazdagot hogy ismered meg és az sd-ket?
2022. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Látványosan nem illesz ebbe a képbe, mégis bele akarod magad gyömöszölni. Kinek akarsz képmutatni és bizonyítani?


Én boldog vagyok ebben a közegben és szeretem a kollégáimat, ex-évfolyamtársaimat. Nem is érzem magam komfortosan nem értelmiségi közegben, pedig semmi bajom más embertípusokkal sem, de én meg oda illőnek nem érzem magam... Szerintem alapjaiban nincs rendben veled valami, nem találod a helyed és nem vagy önazonos. Ezzel elsősorban magad szivatod. Érdemes lenne szerezni némi önismeretet.

2022. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Ez a kisebbrendűségi komplexusos emberekre igaz, aki szarba se veszi saját magát és állandóan másokat a víz alá kell nyomnia hogy különbnek érezze magát. Egészséges, önbizalommal rendelkező ember ennek nem látja szükségét, sőt, le se szarja a többieket - de ez nem diplomához kötött tulajdonság sajnos. Én is ismerek ilyet, van diplomásat meg érettségiset is - úgy, hogy az utóbbi karrier szempontjából jóval sikeresebb mint a legtöbb diplomás.
2022. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó és mit tegyek, hogy jobb legyen nekem ebből a szempontból? Mi lenne/Mik lennének a helyes döntés(ek)?
2022. jan. 2. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Elsősorban azt kéne látnod, ami nyilvánvaló: jobb életed lehet, ha diplomád van. Ha ez nem látható, akkor nincs mit mondani.
2022. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Alapból nem is szeretem a diplomás közeget. Utálok tanulni.
2022. jan. 2. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!