Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ünnepek alatt mit tegyek,...

Ünnepek alatt mit tegyek, hogy ne érezzem jobban a szomorúságot és a magányt?

Figyelt kérdés

Nincsenek rokonaim, két éve párom sincs, barátaim sincsenek. Egyedül élek mélyszegénységbe.

Fáradt, kimerült vagyok. Vannak betegségeim, ami miatt a négy fal közt vagyok és ünnepek alatt is itt leszek. Alkoholt nem iszom és nem is ihatok a gyógyszereimre mielőtt valaki ezt tanácsolja.

Nagyon elkeseredett vagyok és reménytelennek érzem az életet, nem motivál semmi. Amióta nincs a párom nagyon depressziós is vagyok. Nem érzek semmi ünnepi hangulatot és értelmét se látom. Mit tegyek, hogy minimális ünnepi hangulatom legyen? Mit csináljak, hogy olyan legyen az ünnep, amire nem rossz visszaemlékezni?


2021. dec. 22. 18:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem mit csináljak, hanem azt hogy mit csináljak, hogy olyan legyen az ünnep, amire nem rossz visszaemlékezni, esetleg, hogy kis ünnepi hangulatom legyen.

Tudok takarítani, ablakot pucolni, szőnyeget súrolni, de a napokban is sokat takarítottam és kifáradtam, nincs sajnos segítségem.

30-as éveimben járok bár nem hiszem, hogy számít.

Nem szoktam filmeket nézni, ha mégis nézek valamit oktató videókat, de segítség nélkül nem megy megtanulnom pl egy programnyelvet, plusz nem úgy szeretnék emlékezni az idei ünnepre, hogy munkával vagy tanulással telt.

Nem vagyok hívő, a templom amúgy is olyan elhagyott helyen van, ahol nincs itt közbiztonság sötétedés után.


10: Én is visszamennék a volt páromhoz, mindig azt remélem hátha megkeres, de tudom megint megcsalna és becsapna. Talán jobb is, hogy nem keres emiatt.

2021. dec. 22. 20:12
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg magadnak jobbá tenni az ünnepet. Nem tudom lesz-e fád de ha még nincs akkor vegyél legalább egy műfenyőt. Főzzél magadnak valami finomat amit ennél.


Keress valami jó sorozatott, a semmi közepén tényleg jó én nagyon szeretem. Viszonylag szegényebb családról szól de vicces ahogy megoldják a helyzeteket.


10-es voltam

2021. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lelki napló segíthet. Magányérzetet oldó hatása van. Elfeledkezhetsz a szürkeségről egy időre, ami körülvesz.


Célkitűzések leírása a jövőre nézve: milyen rövid-, közép vagy hosszú távú terveid vannak?


Egy kis kocogás, "sétagalopp" a hideg télben? Lépcsőzés, lépcsőfokok számolás unaloműzésképpen? A friss, hideg téli levegő üdítő hatással van az anyagcserére, vérkeringésre, légzőszervekre.


Én nem siránkozok azon, hogy nincs párom (a közelmúltban még úgy tűnt, hogy lesz, de aztán beletörődtem, hogy marad a barátság.) Jó ez nekem így, mert nem nekem való az a bizonyos férfi ismerősöm, nem igazán tudnám tolerálni hosszabb távon mindenféle berögzült szokását.


Családfa háttár eltéréseink vannak, generációkra visszamenőleg, Elég sok a közös vonásunk és ha meg tudjuk oldani, gyakran találkozunk (Ő jobban sürgeti nálam a személyes kontaktot, mint én.) Majdnem mindennap szeretne találkozni, illetve most már csak kétnaponta. Sokat dolgozik idős ember létére, a munkába temeti magánéleti gondjait.


Elfogadtam, hogy a Gondviselésnek egészen más tervei vannak velem, mint bármiféle együttjárás/együttélés vagy akár házasság az ellenkező nemmel. Ennek megfelelően igyekszem alakítani a jövőképemet is és nem búsulok egy cseppet sem! Belső vidámság és derű jellemez.


Negyvenes éveinek második elében járó hölgy

2021. dec. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!