Miért nem ír vissza nekem senki, miért nem akarnak barátkozni?
A kérdés oka a következő példa: találkoztam egy munkatársammal előző héten, ottaludtam, mindketten lányok vagyunk, ő fiatalabb. Én nagyon jól szórakoztam. Illetve, mivel nekem a szociális életem (ha mérhető lenne) alacsonyabb, mint a hőmérséklet Szibériában, minden következő napon ráírtam valamivel, vagy azzal hogy mi a helyzet, vagy a közös témánkkal kapcsolatban kedvesen valamit. Napközben/délben még elnéztem hogy meg se nézi, biztos jön-megy. De késő este, a nap végére sincs semmi.
Hagyjam, jó ez hogy még 23 évesen is mindig így járok? Miért csinálhatják ezt? Pedig jónak tűnt minden. Esetleg van még olyan, aki szintén ilyen, de belenyugodott?
Lehet ő nem élvezte annyira, mint te, de lehet csak túlzásba vitted, hogy minden nap írtál neki és ez már sok volt, azért nem válaszol már csak nagyon lassan. Ne támadd le nagyon a másikat, főleg ha azt látod, hogy ő erre nem vevő.
Amúgy majd biztos fogsz találni olyat, akinek szimpi vagy úgy, ahogy vagy és szívesen beszélget veled napi szinten is.
Egyszerűen az a baj, hogy tanultál meg szociálisan viselkedni, szocializálódni.
Például háziállatoknál is meg lehet figyelni, hogy amelyik nem tanulta meg az emberrel való szocializációt az erőszakosan, vadul akarja a későbbiekben.
Például volt egy macska amihez sosem lehetett 1-2 méternél közelebb kerülni, tipikus seprűvel nevelt félvad házimacska volt.
Aztán valahogy sikerült eljutni vele oda, hogy sikerült megsimogatni, ami ha abbahagytam akkor elkezdett a karmaival kapaszkodni, és mondhatni erőszakosan "vágyott" a szeretetre, törődésre.
Csak nyilván szegény nem a jó kommunikációt választotta mert nem tudta, mi az, egyszerűen csak vágyott rá.
Volt egy kutyánk, az is hasonló volt, rosszul volt szocializálva, és hát eleinte eléggé furán működött nála a kommunikáció.
Fentieket nem sértésként írtam, csak embereknél is hasonlóan működik.
Mivel alapvetően nincs szociális életed, ezért erősen ráakaszkodsz arra aki éppen szóba állt veled, és hirtelen akarsz túl sokat. És erre nem mindenki vevő.
Én mondjuk sokszor vagyok úgy, hogy megismerek új embereket, például túrázás, kirándulás közben, jól elbeszélgetek velük, gyakorlatilag együtt töltjük a napot. Mégsem vágyom arra, hogy minden ilyennek folytatása legyen.
Egyszerűen van bennem egy ilyen, hogy nem akarom elrontani az élményt. Másrészt én magam alapból azt vettem észre, hogy nem tudok egy szűk ismerősi körnél nagyobbat fenntartani. Van pár ember akivel napi szinten kommunikálok, és úgy nem is feltétlenül vágyom többre.
Nyilván néha ez a pár emberes kör is változik, van aki "kiesik" vagy én esek ki neki, van aki meg bejön mint új tag.
Értelek teljesen, de azt azért nem mondanám, hogy nem tanultam meg szocializálódni. Ha valakit nem érdeklek, mert lám, ilyen is van, szerintem az nem feltétlenül fogja a rossz szociális készségeimet jelenteni.
Illetve én nem akaszkodtam rá, sőt, soha senkire. Hanem megpróbáltam barátságot "kovácsolni" egy munkahelyi ismeretségből, ami nem sikerült, hát ennyi:D Pedig logikus lett volna. Hát, remélem azt, hogy ellenben egyszer úgy fog létrejönni egy barátság, ahol pedig nagyon nem lesz majd logikus, hanem "szerencsés".
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!