Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy találjak örömet az...

Hogy találjak örömet az életben úgy, hogy nincs kivel tervezni a jövőt?

Figyelt kérdés
Körülbelül két hónapja vagyok túl egy szakításon, de a hangulatom nem javul, inkább egyre romlik. Kisebb megszakításokkal két éve húzódott az a kapcsolat. Mindent beletettem, hogy működjön, hogy jól érezze magát mellettem. A párom szeretett, de soha nem voltam igazán jó neki, voltak dolgok amit képtelen volt elfogadni, minden áron meg akart változtatni. Ezt sajnos elég gyakran tudtomra is adta. Gyakran veszekedtünk emiatt, ekkor elismerte hogy hibázott, akkor mindig újra kezdtük, legalábbis próbáltuk. Voltak közös emlékeink, terveink, amik nekem sokat jelentettek. Azért dolgoztam, küzdöttem, hogy egy nap össze költözhessünk, közös életet kezdhessünk. Aztán egyszercsak előkerült valaki más, engem gondolkodás nélkül kidobott és napokon belül összejött vele. Most elég kilátástalannak látom a jövőt. Amiért eddig küzdöttem, megszűnt. A motivációm odaveszett. Miért küzdjek? Magamért? Azért költözzek külön a szüleimtől hogy aztán ne várjon otthon senki? Tudom, 21 évesen még előttem az élet, meg minden, de jelenleg fogalmam sincs hogyan tovább.
2021. ápr. 2. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két hónap még rövid. Meg kell tanulnod nélküle élni. Fel kell dolgozni a veszteséget, de azt is, hogy mit nyertél ezzel a szakítással.

Na, arra fektesd a hangsúlyt. Szépen lassan, de ki fogsz lábalni ebből a neuraszténiás lelkiállapotból. Tudatosan magad kifele irányítani, miközben párhuzamosan fel kell dolgoznod a történteket. Ne siettesd, az idő neked dolgozik. Aztán majd észre se veszed, és már nem is jut eszedbe. Vagy, ha mégis, akkor már nem fáj, csak regisztrálod, hogy ez van, ez is volt. Már nincs közöd hozzá, olyan, mint egy másik világ.

Keresd meg magadban a jó tulajdonságaidat kívül és belül. Erősítsd meg magadban. Értékes ember vagy, tele lehetőségekkel. Minden régi kapcsolat építi az emberismeretedet, és a személyiségedet is formálja.

Bőven előtted az élet. Van, akinek 21 évesen még nem volt komoly, tartósabb kapcsolata.

Tarts ki! A zárlat alatt is lehet változatos programokat, feladatokat keresnie az embernek, hogy elvonja a figyelmét.

Ami nagyon fontos: te nagyon értékes ember vagy, csinos vagy, és valahol valaki már úton van, s ki tudja, a közel jövőben, vagy 1-2 év múlva, de keresztezitek egymás útját... :)

2021. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" A párom szeretett, de soha nem voltam igazán jó neki, voltak dolgok amit képtelen volt elfogadni, minden áron meg akart változtatni."


Kulcsmondat!

Nem a hozzá való embert kereste, hanem azt akarta átfaragni, aki mellette volt.


Nektek semmi közötök nem volt egymáshoz, tehát. Nem volt szerencsés találkozás. Hála Istennek, még időben kiderült. Ráadásul megtépázta az önbecsülésedet, egy bántalmazó kapcsolatban voltál.

Nagy levegőt, tárd ki a karodat, menj ki a napra, sétálj, kényeztesd magad, szeresd magad, mert neked önmagadnak kell maradnod. Nem vagy te élettelen kő, vagy fa, hogy megfaragjanak, sem pedig marék agyag, hogy átgyúrjanak.

Te önálló, megismételhetetlen, egyedi személyiség vagy, és vagy szeretnek úgy, ahogy vagy, vagy mindenki menjen az útjára.

Örülj, hogy vége, ez legyen lelki motivációd: felszabadultam, végre önmagam lehetek. :)

2021. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hogy találjak örömet az életben úgy, hogy nincs kivel tervezni a jövőt?"

Fejleszd magad, mert LESZ akivel tudod tervezni a jövőt, és amikor ő ott lesz, akkor te a legjobb formádban legyél addigra, ha ennyire ez érdekel téged. De a legjobb, ha megtanulsz magadért élni, egyedül megtalálni az örömöt. Én az eufóriát keresem egyedül, az egyedüli boldogságot, elégedettséget, békét. Fejlesztem a saját életem, körül veszem magam azzal, ami én vagyok, és így jó. Ha meg jön valaki, örülni fog, hogy én ilyen vagyok, és ő csak kiegészít, nem lesz szükségem rá. Ezt javaslom.

2021. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem tereld el a figyelmed valamivel: sportolj, tanulj valami újat. 21 évesen még nem feltétlenül kell elköltöznöd otthonról, ha jóban vagy a szüleiddel. Ha van egy két jó barátod velük is szervezhetsz közös programokat. Nekem 1 hónapja lett vége a több mint egy éves kapcsolatomnak és nagyon sokat segítettek a szüleim és a barátaim. Ha találsz valami kapaszkodót gyorsan túl tudsz lenni az exeden.

18/L

2021. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a biztató szavakat. Próbálok barátoktól erőt meríteni és abból, hogy rengetegen voltak már ilyen helyzetben, de végül helyrejött az életük.
2021. ápr. 4. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!