Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miben nyilvánul meg az önszere...

Miben nyilvánul meg az önszeretet?

Figyelt kérdés

Nagy segítség lenne egy kis rávezetés vagy ilyesmi mert nem vagyok benne biztos hogy éreztem ilyet valaha.

Vagy nem tudom.

Szóval milyen egy olyan ember aki szereti magát?

Nem sok ilyet látni, valljuk be. Gondolom nem egyenlő az önzőséggel.


2020. okt. 7. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Például abban, hogy a legnehezebb időkben is mindig számíthass önmagadra. Legyen benned annyi tartás, hogy sosem fordulsz magad ellen. Akkor tudsz leginkább felelősséget vállalni magad iránt, ha nem hagyod el magad. Ha tükörbe nézel, ne egy ellenszenves figura nézzen rád vissza, akit te sem tudnál szeretni.
2020. okt. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Apolt a kulsod.

Minden nap csinalsz vmit,ami szorakoztat,ami jo neked.

Rend van otthon nalad a lakasban.

Hagysz eleg idot alvasra.

Napirendet keszitesz. Mindenre szansz idot. Nem kapkodsz.


Rendszeresen sportolsz,figyelsz az etrendedre,egeszsegedre.


Gyakran talalkozol a barataiddal,akikkel jol erzed magad.


A parkacsolatodban megtartod a hobbijaid,munkad,egyeniseged.


A szamodra kartekony emberekkel megszakitod a kapcsolatot.


Olyan munkat vallalaz,amit szeretsz es jol erzed ott magad.

2020. okt. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én legkönnyebben úgy tudnám megfogalmazni, hogy megvan benned a lelki egyensúly. Békésnek érzed magad anélkül, hogy külső impulzusokra lenne szükséged.

Hogy kinek mi kell ehhez az egyensúly teremtéshez, az egyénenként változó. Jó emberi kapcsolatok, olyan külső, amivel elégedett vagy, normális munkahely, támogató férj, stb. Amire vágysz. Legkönnyebben itt lehet érezni, hogy igen, én békében vagyok önmagammal és az életemmel. Ha ez megvan és valami kibillen, akkor pedig magabiztosan tudod kezelni, mert hiszel magadban és abban, hogy túl leszel ezen.

Szóval az önszeretet nekem csupán annyit jelent, hogy elfogadom magam, rendben van a belső egyensúlyom, békésnek érzem magam. Nincs bennem feszültség, nem kellenek külső impulzusok, sőt szinte teljesen függetleníteni tudom magam mások véleményétől. Nem kell lehúznom, sem felemelnem mást, hogy én jól érezzem magam a bőrömben és engem sem kell, hogy felemeljen más, lehúzni pedig nem hagyom magam.

2020. okt. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az önszeretet az egy belső stabil állapot, amiből nem tudnak kizökkenteni?
2020. okt. 8. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Belső stabil állapot, ami elégedettséggel, nyugodtsággal tölt el. Úgy érzed, hogy minden a helyén van, rendben vagy. Azt nem mondanám, hogy nem tudnak kizökkenteni belőle, mindenkinek vannak nehéz időszakjai, de alapvetően szerintem egy magát elfogadni és szeretni tudó, egészséges önbecsüléssel rendelkező ember, egy idő után visszatalál a belső békéjéhez. Az, hogy rendben vagy, nagyban elősegíti azt, hogy a kizökkentett állapotot minél előbb átvészeld.
2020. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor szereted magad, mikor el tudod magaddal hitetni, hogy értékes ember vagy. Röviden: önszeretet= sikeres önbecsapás.
2020. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekes megközelítés
2020. okt. 28. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!