Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan ne legyek idegesítő...

Hogyan ne legyek idegesítő mások számára? Még a családom is utál.

Figyelt kérdés

Állandóan azt kapom a tesóméktól, hogy idegesítő vagyok. Mivel már különköltöztek mindketten, így régebben mindig írtam Nekik Messengeren, hogy mizu van, mikor jönnek, stb. Vagy nem reagáltak, vagy mindig kifogásokat kerestek, hogy miért nem jó Nekik aznap.


Persze aztán mindig láttam a Facebookra posztolt barátokkal levő képeket. Nem, nem vagyok irigy, de hihetetlen, hogy minden biszbaszra van idejük, csak rám nem, a saját testvérükre. Velem sosem szerveznek programot, de majd lentebb kifejtem, hogy már miért nem bánom mindezt.


Párszor kitaláltam azt is, hogy eltekerek hozzájuk, csak úgy, meglepiből. Épphogy csak el nem küldtek... Beengedtek, aztán nem szóltak hozzám. Persze én automatikusan elkezdtem mesélni ezt-azt, kérdeztem is Őket, de csak halkszavúan odanyögtek valamit nekem. El is jöttem. Azóta nem keresem egyiküket sem, semelyikhez sem megyek, valamiért nem látnak szívesen.


A baj mindig ott kezdődik, hogy a szüleim kitalálnak valami hülyeséget, és idejön mindenki, akinek számítaniuk kéne. Van, hogy étterembe ''kell'' menni, és én próbálom mondani anyáméknak, hogy inkább kimaradnék ebből, jobban érzem magam, ha egyedül vagyok. Bár ez nem igaz, mégis jobb a magány, mint közöttük vergődni. Ilyenkor nekem esik mindenki, megint én vagyok a szar.


Mostanában már az a taktikám, hogy nem szólalok meg, ha velük vagyok. De akkor meg az a gond!


Olyan jó lenne már, ha lenne egy barátom, akár csak barátilag, de engem nem viselnek el az emberek. Interneten ráírtam az elmúlt években jó pár ezer ismeretlenre ISMERKEDŐS oldalakon, és többen mondták, hogy fura vagyok, idegesítő vagyok, irritáló... (Nem is érdemes folytatnom.)


Volt, hogy régebbi ismerősöket jelöltem be, akikkel anno pár szót beszéltem élőben, de azok sem jelöltek vissza.


A szerencse az, hogy van egy kutyám, akivel jól érzem magamat, de jól jönne már valami emberi lény is az életembe, aki elfogad. Próbálok nem idegesítő lenni, viszont senki nem mondja meg, mi a baj velem.


Szar az egész. 18L


2020. okt. 4. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem tudjuk. Lehet hogy nem is vagy idegesítő, csak rossz környezetben élsz.
2020. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szokas csak úgy eltekerni valakihez, beállítani odaszólás nélkül, akkor sem, ha az a testvéred. Ha ezt nem érted meg, akkor igen, gáz van veled. Lógsz az emberek nyakán a leírásod alapján, es ők ezt nem jól viselik. Mivel mar elköltöztek, nyilván meg van a saját életük. Dolgoznak is, vagy épp tanulnak. Nem mindenkinek szórakozás az, ha egy rokon akar az ő saját szabadidejukkel gazdálkodni. Találj magadnak valami elfoglaltságot, ami nem más embereken múlik, es legyel barátságos a családi összejöveteleken.
2020. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, érdekes, mert hozzájuk szokott menni mindenféle más rokon meg haverok, és nem mindig szóltak ám oda előre. Csak hallottam, hogy arról beszélnek, milyen jólesett, hogy elmentek hozzájuk...
2020. okt. 4. 10:49
 4/9 anonim válasza:
62%
Szerintem kedves gesztus volt meglátogatni őket. Nekem is két húgom van, én igaz még a családdal lakom. A kisebb húgom és köztem nagy korkülönbség van, de nem tudnám elképzelni, hogy ne örülnék neki, ha csak meglepiből átjönne hozzám/hozzánk. Nekem ez nagyon fura. Régen milyen volt a kapcsolatotok? Jóban voltatok? Vagy nagy a korkülönbség köztetek? Ha szeretnél, én szivesen beszélgetek veled, írj nyugodtan! 21/L
2020. okt. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, kedves vagy. :) Régebben sem volt valami jó a viszonyunk, de most már semmilyen lett. Laza 10 év van közöttünk.
2020. okt. 4. 22:50
 6/9 anonim válasza:
Értem. Akkor feleslegesen próbálsz nyitott és kedves lenni velük, ha ők nem nyitottak rád. Lehet olyan problémáik vannak amiket nem akarnak egy ilyen fiatallal megosztani. Úgy sem értenéd meg alapon. (Nem sértésként írom, közöttünk is 10év van-ezért ebből indulok ki.) De ezen túl kell lendülnöd, ha idősebb leszel lehet jobb lesz a helyzet. Próbálj meg nem abból kiindulni, hogy ha a testvéreiddel ilyen a viszonyod akkor ez csak is a te hibád. Ezt el kell fogadni. Iskolával mi a helyzet? Esetleg valami sport? Ott is nagyon jó közösségek szoktak kialakulni. (Előző voltam) :)
2020. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik sincsen jelen az életemben, jelenleg sportolni sem tudok egy sérülés miatt... :/
2020. okt. 4. 23:14
 8/9 anonim válasza:
Szerintem túlságosan akarod ezt, és mások ezt az igyekezetet érzik rajtad. Kicsit le kell nyugodni, ha a testvéreiddel vagy és nem túlpörögni, csak higgadtan. Valami online kurzus? Előkészítő? Akarsz egyetemre menni? Online tárkeresés?
2020. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig biztos aranyos, szerethető nő vagy! El vagy keseredve, és nagyon nem ideálisak a körülményeid, de az írásod alapján egy kedves, intelligens, szerethető hölgynek gondollak. Én szívesen ismerkednék veled.
2020. okt. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!