Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan éljem túl 30 évesen?

Hogyan éljem túl 30 évesen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag még sehol sem tartok az életben.

8 általánosom van, jogosítványom nincs, barátaim/barátnőm nincs, nem is nagyon voltak. Nem járok sehova, csak dolgozni. Még a szüleimmel élek.


A fentiek miatt nem is ismerkedem senkivel sem, már a munkahelyemen is kerülöm az embereket, és próbálok elbújni inkább a világ elől.


Nagyon kínos nekem, amikor megkérdezik az emberek, hogy mi a szakmám, mivel foglalkozom, és azt kell mondanom, hogy nincs szakmám... Emiatt nem is kezdeményezek inkább. Az emberek azt hiszik, hogy bunkó vagyok, pedig nem, csak nem szeretnék magamhoz közel engedni senkit sem, mert amikor felteszik nekem ezeket a kérdéseked, vagy azt is, hogy: milyen kocsid van? És hát még jogsim sincs... Az a vicces, hogy kívülről úgy nézek ki, mint egy doktor körülbelül, többen is mondták màr, gondolom ezért is feltételezik az emberek, hogy valami magas végzettségű vagyok, aztán sajnos csalódást kell okoznom nekik...


Nem tudom, hogy mikor fogok tudni változtatni ezen..


2019. dec. 28. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

Gyár. 3 műszak. Vidéken. Munkás szállón.


Küldj egy fotót is.

Csinálok belőle motivációs posztert, hogy miért éri meg tanulni.

2019. dec. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, egy gyárban dolgozom, hol máshol tudnék ..
2019. dec. 28. 08:29
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Miert nem az a kerdes hogyan kezdjek neki hogy legyek valaki?

Most ez a hogyan eljem tul ez azt takarja meg sem akarsz valtozni csak zavar az hogy szégyellni kell hogy egy senki vagy, különben semmi bajod nem lenne.

Ha valami motivalna es csinalnal valamit egyböl tudnal is miröl beszelni.


De felfogàs kérdése is.


En ismerten egy sracot akinek börtön vitte el az eveit, beiratkozott valami szakiskolaba huszonévesen, akkor ismertem meg amikor szabadult, en meg pont eletem elsö munkahelyét kerestem, es mondta, hogy pont te is en is most jöttünk ide ebbe a varosba, mire en hozzàtettem igen, es pont mindketten a nullàrol kezdjük. Erre megsértödött nagyon keményen hogy hat ö nem egy nulla es nem a nullàrol kezdi egyàltalàn.

Nem vitatkoztam vele, mert hirtelen dühös lett, de még egy volt sittes szakmàtlan is akinek semmilye nincs (anyuval él se jogsi stb)még annak is nagyobb önhite van hogy ö igenis valaki. Ez ugy meg is lepett. De amugy rengeteg baràtja lett, mindenhol szeretik, jofej tényleg, ö biztosan vinni is fogja valamire. Csak ugy a hozzààllàst probaltam volna bemutatni hogy nagyon nem mindegy az sem, ki mit hisz magàrol illetve motivalt e.

2019. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Ja azt el is felejtettem màs tanulatlan anyuval élö jogsi mentes gyàri munkàsnak meg akit ismerek akkor arca van, hogy azt hiszi majd ö lesz a fönök (csopvez)a munkahelyen es folyamatosan palyazik rà mikor megnyilik a poszt es a gyàrban kisfönököt jatszik es mindenkit ugràltat.


Annyiban intelligensebb vagy hogy te legalàbb nem vagy tévhitben. Csak kb oriasi különbsèg van a hasonlok közt. Ennyi erövel te is jàtszhatnàd a kisönököt. Elö adhatnàd te is igy magad. Olyan bekepzelt a semmire hogy hihetetlen

2019. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem tartasz?

Van munkád. Van hol laknod. (Jaj, de ciki, hogy a szülőkkel együtt laksz... Évszázadokig ez teljesen bevett szokás volt, nagyszüleimnél még az volt az általános, hogy két-három generáció, egy nagycsalád élt együtt. Csak most lett mánia, hogy 18 éves korban már meg se ismerjük a szüleinket.) Tudsz írni-olvasni. Hogy ez alapnak tűnik? Nézd végig itt a kérdéseket és válaszokat! Vagy egy-két ember Facebook-idővonalát! Az emberek fele az összetett mondatra azt hiszi, hogy az valami féle pokémon. És nem utolsó sorban: nem vagy elszállva magadtól. Igaz, te pont a másik véglet vagy, de hány olyan embert ismerek, akiknek ugyanilyen, vagy még alacsonyabb végzettségük van, és azt hiszik, hogy ők sz..rták a spanyol viaszt.

30 éves vagy. Bőven sok időd van még, hogy egyenesbe jöjj. Az érettségit harmincon túl is le lehet tenni. Nem tűnsz olyannak, akinek ez lehetetlen feladat lenne. Nyilván egyszerűbb lett volna 18 évesen, de kesergéssel semmire nem mész. Olyanok is leérettségiztek, akik egy tőmondatot is alig tudtak leírni, akkor pont neked ne menne? Ha pedig az megvan, simán elmehetsz bármilyen képzésre. Akár ha úgy van, még egyetemre is, de van egy csomó estin végezhető tanfolyam, amivel már sokkal előrébb lennél, mint a 8 általánossal.

Az autó-kérdés meg szerintem durván túl van gondolva. Igen, van, akinek az emberi élet egyetlen fokmérője az autó. Az ő dolga. Mindenki maga dönti el, hogy mennyire torz értékrend szerint él. Én ezzel nem tudok a legkisebb mértékben sem azonosulni. Nem a közlekedési preferenciái miatt lesz valaki több, vagy kevesebb. Sőt, sokkal biztonságosabb lenne a világ, ha nem akarna minden jöttment autót vezetni. Én például tök jól megvagyok a tömegközlekedéssel. Közel sem idilli a helyzet, de egy profi által vezetett, meglehetősen biztonságos járműben utazok, és nem utolsó sorban nem kell komoly pénzeket ráköltenem. De ha neked fontos az autó, hajrá! LEteszed az érettségit, utána meg megtanulsz vezetni. Egy használt Suzukit meg már párszáz ezerért meg lehet kapni, nem kell feltétlenül vadiúj BMW-ben gondolkodni.

2019. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Igen, tervezem megcsinálni az érettségit, utána pedig majd valamit (még nem találtam ki), viszont valahogy sosem sikerül rávennem magam, mindig úgy érzem, hogy már el vagyok késve, és semmi esélyem normális életre...

2019. dec. 28. 09:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Az állam az első két szakmát mindenkinek fizeti. Keress rá, hogy a megyeszékhelyed szakképzési centruma milyen szakmákat kínál fel neked (pl.: Szekszárdi Szakképzési Centrum). Esti tagozaton munka mellett is elvégezheted. Jogsi meg nem nagy kunct ha odafigyelsz. Nem kell egyből kifizetni úgy se a képzés díját, részletbe fizetik, szóval maximálisan fizethető. Annak én is örültem volna, ha anyámékkal lakhatnék egy ideig, annak is meg van az előnye hidd el. Max az hogy komolyabb kapcsolatot addig nem tudsz elkezdeni, de amíg nem vagy magabiztos addig ne is legyen, csak megölne :)
2019. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És mi van ha 40 évesen fogok csak ott tartani, hogy komolyabb kapcsolatot kezdjek el? Még sosem volt kapcsolatom...
2019. dec. 28. 09:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz 40 évesnek lenned, sőt olyat is ismerek - nem egy ilyen van, hogy édesanyjával lakik, de már egy ideje együtt van valakivel. De szerintem legyen meg előbb az, hogy Te mit akarsz, valami reálisabb amit el tudsz végezni, azután már egyszerűbb lesz, de az is lehet hogy közbe találod meg a nagy Ő-t, senki se tudhatja előre.
2019. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak érettségivel lehet boldogulni, jól keresni. Manapság egy jó szakma még többet is ér. Ha jó csinálod, ügyes vagy benne, rengeteget tudsz keresni. Szóval ebben is gondolkodhatsz. Az autó meg szerintem sem alap, akkor kell, ha nem megoldgató a tömegközlekedés.
2019. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!