Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kontár szomszéd pedig...

Bálvány kérdése:

A kontár szomszéd pedig tip-top fürdőszobájában röhög?

Figyelt kérdés

Társasházi (2. emeleti) garzonlakásom 2016-ban lett felújítva egy régi 1960-70-ben épült társasházban. Új lakó költözött mellém aki alapos - hangos felújításokba fogott. Zúgott a bontókalapács, de én nem problémáztam. A munkák lezajlottak és 1-2 hónapja visszaállt a régi rend, használatba vették a lakást. A nyár nekem is mozgalmas volt 2 hétig otthon sem voltam. Most visszatérve látom, hogy a - szomszéddal közös - hófehérre meszelt előszoba falamon hatalmas vizáztatta folt jelent meg. (Nekem ott semmi vizes cucc nincs.) Kapcsolatfelvétel után szóban megtudtam, hogy neki odát frissen csempézett fürdőszobája van. Szóltam a közös képviselőnek, hogy lépjen az ügyben: A másik oldalon, ahol a probléma keletkezett oldják meg a dolgok és nálam pedig tegyék meg az esztétikai javítást.

A szomszéd pedig hárit. Nála minden cső szakszerűen bekötve és a ugye semmi sem látszik a frissen csempézett falakon. A képzett vizes szakszerűen dolgozott és nem fúrt meg csöveket. Szerintem pedig az öreg (tervrajz nélküli) társasházban a Hilti bontókalapács remegés úgyis megrepeszthetett egy kóbor anyagfáradt csövet, hogy hozzá sem ért! (Nem feltételezek szándékosságot, de elvárom a közvetett felelősségvállalást.)

Tudom ha mégis a szomszéd csöve a ludas a biztosítója fizet, ha mégsem akkor a társasház állja a költségeket.

És jön a lényeg. A kképviselő szerint: Szakmailag úgy indokolt hogy az én oldalamon verjék szét a falat, keressék meg a sérült csövet. (Itt látni a problémát.) Hogy mi van??????

Szakmailag talán igen, de jogilag, emberileg?

Az én falamat b*sszák szét? Nálam szállajon a téglapor? A kőműves segédek mocskos lábbal itt rohangáljanak sittes vödrökkel? Én vegyek ki emiatt szabadságot? Hol az igazság? A leszámlázhatatlant ki fizeti ki? A kontár szomszéd pedig tip-top fürdőszobájában röhög?



szept. 17. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez ilyen sajnos, náluk nem fognak elkezdeni vésni ha nincs semmi, a folt/vizesedés irányában kezdik majd a "felderítést".
szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Köszönjük hogy elmondtad a problémádat -- de még mindig nem állhatunk oda senki elé helyetted elmondani ugyanezt.
szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Igazad van,én nem engedném biztos, hogy nálam bontanak!👍
szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
És akkor ezt most ugyanígy mondd el azoknak, akikre ez tartozik.
szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen ez egy nagyon friss (mai) történet és közvetlenül beolvasok a szomszédnak is. Nem ordítok vele, de emberként elmagyarázom, levezetem. És aztán? Mivel fenyegethetem? Joggal, bírósággal, veréssel? mérlegelni nagyon nincs idő, gyorsan lépnem kell.
szept. 17. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk egyértelmű, hogy ott kell bontani, ahol látható a probléma, akkor is, ha ez neked nem tetszik.
szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nálad vizes, hol kéne bontani? Ami szétázott rész, azt úgy sem tudod másképp javítani, mert ha annyira vizes, nem fog kiszáradni...
szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A fenyegetés az bűncselekmény, ha nem tudnád.
szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha eláztat a felső szomszéd, akkor is a ge oldaladon kell festeni meg javítani, a társasház már csak ilyen. Aztán majd lerendezed a károkozóval - vagy nem.
szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj át, és kérdezd meg tőle, hogy szokott-e a tip-top fürdőszobájában röhögni :-)))

Így, hogy a kifejtés utolsó mondatát másoltad be, kicsit olyan, mintha valami csattanó volna a kérdés :D


Amúgy sorry, elhiszem, hogy kellemetlen ügy.

szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!