Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elvettem a szomszéd macskáit?

Elvettem a szomszéd macskáit?

Figyelt kérdés
3 éve lakunk itt,idős házaspár van a szomszédban.3 kanmacska idejár meg a többi házba is,mindig van maradék ,nem szeretek kaját kukába dobni,inkább nekik adom,átszoktak. (simogatni nem engednek csak kajára jönnek). én vok itt a macskásnéni" csak fiatal....szereztünk egy kiscicát,felnőtt,a szomszéd nősténymacskát elkapta" születtek kiscicák a szomszédba,lett egy kisnőstény ami ugyanolyan mintázatú mint a mienk,és a többi macska a környéken teljesen más,tehát nálunk volt az apa. na most ez a kisnőstény is felnőtt,és 3 cicája született. olyan bizalmat érez,hogy hozzánk fialt le a garázsba. két kisgyerekem imádják,mindennap megnézik,sírnának ha elvinném.ha már sétálnak biztos hazaviszi őket.később esett le,hogy szólnom kéne a szomszédba,de azt hittem nyűg nekik a sok macska úgyis,mert a multkori kicsiket is eladták a vásárba,és ha szólok,olyan mintha engem zavarna,de nem.amúgyis az anyjuknak a mienk volt az apja(van fotóm ,egyformák), tehát eredetileg is a mienk..miért csak az anya számít? :p egyszer az idős hölgy lánya áthajolt a kerítésen és akkor keresték hova fialt,addig nem gondoltam hogy keresik. mit tegyek? a gyerekeim megszerették őket sírni fognak,úgy voltam vele ha majd tudnak sétálni úgyis hazaviszi őket a szomszédba..
szept. 16. 17:04
 1/10 A kérdező kommentje:
ti mit tennétek a helyemben?
szept. 16. 17:05
 2/10 anonim ***** válasza:
A macska fogyóeszköz, ha kijár. Szóljál a szomszédnak, miért nem mondtad a gyerekeidnek, hogy nem a tiétek? Mindet megtartjátok és szaporodnak ott nálatok?
szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben? Ivartalaníttatnám a macskám. Sőt, már a múltban megtettem volna. Van fogalmad róla, hogy a kijárós és kóbor macskák mennyi védett állatot, énekesmadarat pusztítanak el? Nem tudod, hogy köteles vagy az állatodat telken belül tartani? Amúgy a szomszéd is! Nem tudod, hogy a macskákra is mennyi veszély leselkedik kint és milyen szörnyű betegségek? Ne azon aggódj, hogy jogilag kié a sok kismacska, hanem azon, hogy ki fog felelősen gondoskodni róluk, mert te nem. És a szomszédod sem.
szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
itt kertes házban lakik mindenki ,mindenkihez átjárnak vadászni a macskák,ez normális,ha nagyobbak lesznek a kismacskák ők is oda- vissza fognak járni valószínűleg. szerintem a szomszéd sem csinál ügyet belőle.. és pont a betegség vagy bolhák miatt ha vannak,nem szoktuk beengedni a macskákat... ti hol éltek? a gondolkozás alapján gondolom panelba.
szept. 16. 17:42
 5/10 A kérdező kommentje:
nem kell ivartalanítanom sajnos már két éve elszökött vagy elütötték a kan macskánkat,akitől a mostani anyuka cica van.
szept. 16. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4, nem, szívem, szerintem mi egy másik univerzumban élünk, ahol a felelős állattartásról teljesen más a felfogásunk, mint neked. De gondolom, gyűjteni a macskákat, meg odabaxni nekik a maradékot olcsóbb és kényelmesebb, mint minőségi táplálékkal etetni, rendszeresen állatorvoshoz vinni, más élőlényekre is tekintettel lenni. Attól, hogy a szomszédaid is így csinálják, te nem leszel kevésbé felelőtlen.
szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Macska az ilyen. Az én macskám átköltözött a szomszédba. Szomszéd mindig visszaadta, de a 4. Költözés után megbeszéltük hogy akkor mostantól az ő macskája :D
szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Falun élek, itt is az a normális és felelősségteljes állattartás, hogy mindenkinek ivartalan a macskája és a többség bent is tartja.


Gondolom ti valami borsodi zsákfaluban laktok (az írásképed teljesen olyan) és úgy vagytok a saját kölkeitekkel is, mint a macskákkal: ha átmegy rajta a kombájn, akkor csinálunk másikat. Darab-darab.

szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Borsodi faluban lakom,kutya,macska ivartalanitva van.
szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Érden lakunk, kertesházban, a mi macskánk, de az összes szomszédé is ivartalanítva van. Kinti-benti macskák. Nem bolhásak mert bolhairtós nyakörv vagy csepp van rajtuk. Ez a felelős állattartás alapja. Francnak van kedve kismacskákhoz, bolhákhoz. Változik a világ, amit a szomszédod képvisel, és áll az állatokhoz, az egy maradi, 20-30 évvel ezelőtti szemlélet.


A kérdésedre a válasz: Nem vetted el a szomszéd macskáit, ő fialt hozzátok. Ha kell tarts meg belőle, ha nem kell majd az anyja átviszi a szomszédba. Erről azért tájékoztasd a szomszédot. Illetve ha lesz macskátok ivartalanítsd. Ettől kevesebbet fog csavarogni, kezesebb lesz.

tegnapelőtt 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!