Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennétek ki levegőzni, ha...

Mennétek ki levegőzni, ha kint a szomszéd, és nincs kedvetek beszélgetni vele?

Figyelt kérdés

Szomszéddal közös az udvar. A ház elég sötét és kicsi, ezért néha kiulok a teraszra. Ha hallom hogy jön ki a szomszéd, be megyek, vagy ha ő is kint van ki se megyek. Más is ilyen?

Amúgy csak azért, mert olyan hülyén érzem magam, hogy kint meditálok a napon, a másik meg ott mászkál körülöttem. Beszélgetni meg nincs kedvem. Úgyis jönne a szokásos 'heloooo hát te meg mit csinálsz' kérdés, és én nem beszélgetni megyek ki ilyenkor, hanem levegőzni. Az más amikor alapból úgy megyek ki hogy nyitott vagyok a beszélgetésre. Olyan nincs hogy ne szóljon hozzám, valamit mindig kell hogy mondjon. Beszédes emberke..



szept. 17. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú az nagyon rossz lehet:( emiatt nem vennék közös udvaros házat, én is eléggé antiszoc tudok lenni, nem mindig van kedve small talkhoz az embernek, esetleg nem lehet vmi fa lappal, növényekkel vagy más módon leválasztani a saját részedet?
szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez csak albérlet szerencsére. Hirtelen kellett jönnöm az előző helyről, és csak ez akadt. De már nézek másikat, ami saját udvaros.
szept. 17. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem eszembe sem jutna emiatt bemenni.
szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanez. Közös udvar, ha kint a szomszéd akkor nem megyek ki inkább. (Ismerem, tudom hogy betalál valamivel akkor)
szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Nem is értem hogy lehet valakinek állandóan valami mondanivalója :D ha rajtam múlna nem sokat beszélgetnénk.

szept. 17. 10:14
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Vigyél ki egy könyvet, mintha olvasnál, akkor remélhetőleg nem fog hozzád szólni.
szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Értem. Falun lakunk, tudom miről beszélsz, rendes csak irtó pletykás a szomszéd néni. Persze néha szívesen, de ha dolgozunk vmit, ha nem mész oda, udvariatlan vagy, ha igen, feltart. Megoldás lehet még ha úgy csinálsz mintha nem hallanád, vagy felteszed a fülest és azt mondod, nyelvet tanulsz. :)
szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mansour ***** válasza:
100%
Persze, én is utálom az ilyet, semmiképp sem mennék közös udvarosba. Kínos helyzet, ha nem szólunk egymáshoz, de hát aki nem tud a semmiről elbeszélgetni, az kerülje az ilyen helyzeteket. A legtöbben azért szólnak a másikhoz ilyenkor, hogy ne legyen kínos a helyzet, de ha a másik szerencsétlen nem tud mit válaszolni, akkor neki lesz sokkal kínosabb. Aki először szól, az meg önelégülten elkönyvelheti magában, hogy "hát én mindent megteszek a jóviszony érdekében, de ez a tahó meg oda se vakkant nekem". Szóval, kösz nem, én is kuksolnék inkább bent.
szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8. Igen, ez így van


6. ja.. Mit olvasok, miért olvasok, ő ezt meg azt olvasta anno..... Stb

szept. 17. 11:46
 10/10 Katona Dius ***** válasza:

Nekem szerencsére nem beszélgetős a szomszédom. Ha összefutunk, akkor köszönünk egymásnak, de mindenki foglalkozik a maga dolgával. Max akkor szoktunk beszélni, ha valami közös dologról van szó, pl átlógott az almafa egyik nagyobb ága, és megkérdeztem, átjön-e leszedni, azt mondta, neki elég, ami az ő részén nő, szedjem le nyugodtam magamnak, ha szeretném. Meg hasonlók, amik a közös kerítés, átógó fák miatt akadnak megbeszélni valók. Amúgy normális, korrekt fickó.

Múltkoti eset, hogy egy nagy vihar leszakította a kerítés fölé növő akácfa egyik nagyobb ágát, ami megrongálta a kerítést. Annak a javítását beszéltük meg.

Szóval nálunk ez "csak ha fontos" hozzáállás van mindkettőnk részéről.

szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!