Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megtudja akadályozni a szomszé...

Megtudja akadályozni a szomszéd, hogy romáknak adjam el a házat? Gördíthet elé bármilyen jogi akadályt?

Figyelt kérdés

1 éve vásároltunk egy házat, a város jobb, gazdagabb részén. Nem kevés pénzt, szinte minden megtakarításunkat beleöltük, nem kevés hitel mellett.


A szomszéd háza saroktelek, így a miénk az első ház az utcában, a mi telkünk az ő telkének a végével találkozik. Idős, 60+ pár lakik ott. A probléma, hogy a kutyakennelt, szabálytalanul a telekhatár kerítésére építették, kevesebb, mint 1 méterre van a hálószoba ablakunktól. Műanyag, szigetelt ablakok vannak, szigetelt a házunk is, viszont még bezárt ablak mellett is lehet hallani a kutyát. Amikor bezárják a kutyát, vagy mielőtt kiengedik, a kutya a kennel oldalának ugrál, tombol, mint egy őrült. Öregek, reggeli 5 előtt kelnek mindig, a kutya pedig ha lámpát lát, vagy mozgást hall, 4-5 óra között elkezdett tombolni, hogy engedjék ki. Emiatt megkértem őket, hogy helyezzék át a kennelt, de az ígéretesekből nem lett semmi. Azt is felajánlottam, hogy ennek minden költségét, kivitelezését én fogom állni. Nem fogadták el. Helyette éjszakára nem zárják be már a kennelbe, ezt meg is köszöntem, viszont így a kutya konkrétan egész éjszaka tombol. Óránként 10-15 perces ugatásokba kezd, mint egy őrült. Minden háznál van kutya, nekünk is van, ha valami zavaró tényező van, sorban minden kutya ugat, ami rendben is van. Viszont ezeknél az éjjeli ugatásrohamoknál csak ez az egy kutya ugat, többször is kimentem az utcára, egy lélek sincs kint. A nyári 30-40 fokos nappali hőmérsékletet úgy szenvedtük túl, hogy soha nem volt nyitva egyik ablak sem éjszakára a házban. Ez sem segített sokat. Felajánlottam, hogy minden este sétáltatom a kutyát én helyettük, hogy fáradjon le estére, de ezt sem engedték. A bácsi már nehezebben is hall, így nem csoda, hogy őt nem zavarja a kutyának az ugatása.


Szóltam ezután 2 alkalommal, de a helyzet nem változott, éjszakára nem zárják be ugyan, a kennelt nem akarják áthelyezni viszont.


Mivel nem nagyon tudok mit tenni a helyzet ellen, a kisbabánk pedig novemberben érkezik, ezért az eladás mellett vagyunk egyre inkább. Viszont annyi bosszúvágy belém is szorult, hogy megmutassam, hogy milyen is az, hogyha a szomszédod egy zavaró, idióta, ezért, hogyha áron alul kell eladnom, akkor is romáknak fogom eladni célzottan. Tehet ez ellen jogilag bármit a szomszéd?


Azt tudom, hogy a kutya hangoskodása miatt jogi lehetőségeim nincsenek, mivel a pihenéshez való jog még kisbaba mellett szem számít, a jog pedig nem védi meg ebből a szempontból sem az embereket.


Ha kérhetem, azzal a hülyeséggel ne fárasszatok, hogy meg kellett volna nézni, hogy hol veszünk házat, mivel direkt jobb környéken vettük, illetve azt, hogy éjszakára be van zárva a kennelbe egy kutya, azt nem tudod kiszűrni, vagy csak nagyon nehezen.

Azzal is tisztában vagyok, hogy a többi szomszéddal is kiszúrok. Viszont bárkit kérdeztem eddig a problémáról, mivel 4-5 házra simán hallatszik az ugatás, mindenki csak hümmög, konfrontálódni az sem szeretne, aki azt mondta, hogy őt is zavarja, így egyedül maradtam.



#szomszéd #csendháborítás #Kutya éjjeli ugatás #Ház eladása #Romák, cigányok
szept. 9. 08:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%

Én már itt elakadtam:

"A probléma, hogy a kutyakennelt, szabálytalanul a telekhatár kerítésére építették, kevesebb, mint 1 méterre van a hálószoba ablakunktól."


Én úgy tudom, hogy a telekhatárhoz ilyen közel eleve nem lehet normál ablakot rakni. Csak magasra helyezett kisablakot, amit kamra-, WC- stb. ablaknak szoktak használni.

szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

12/12


Minden szabályos nálunk.

A hálószoba ablak nem a szomszéd felé néz, hanem az első két hálószoba előtt van egy kb 10x5 méteres kiskert. A szobaablakok a kiskert felé néznek, de viszont a kiskert és a szomszéd telek között húzódó kerítésre van felhúzva a kennel a szomszédban. Ami a házunk falától kb egy méterre van, az ablaktól pedig kb másfél méter.

szept. 9. 10:12
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező alabecsulod a romakat, ha azt hiszed hogy neked mint elado, nem fog veluk meggyulni a bajod. Megy majd az alkudozas az utolso pillanatig, hogy add olcsobban. Utolag is fognak hivogatni, hogy ilyen olyan rejtett hibak derultek ki, amit elhallgattal, kartalanitsad oket, rosszabb esetben meg is fenyegetnek. Na meg amig hirdeted, ezek szerint celzottan romaknak.. jo kis roma atjarohaz lesz nalatok...hat.. te tudod.. de van hogy a pisztoly visszafele sul el.
szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
29%

Hagyjad már 14-es,hát mi hülyék vagyunk...😱

1.voltam!

szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit 14-es fölvetett, teljesen reális.

Simán lehet, hogy odamennek nézelődni, aztán majd egyszer visszatérnek, mikor nem vagytok otthon és visznek mindent, ami mozdítható. Ami meg marad, azt a rongálással teszik tönkre.

szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Ne legyetek rasszisták, mert kikaptok az egyik válaszolótól. :))


Kamera és riasztórendszer van, illetve egy Came Corso a háznál, így ettől nem tartok. 3 utcára van a rendőrség.

szept. 9. 11:07
 17/26 A kérdező kommentje:

Cane Corso akart lenni.



Köszönöm egyébként a válaszokat. Titkon reméltem, hogy valaki fog tudni ajánlani egy megoldást a szomszéddal szemben, amire nem gondoltam, és költözés nélkül megoldja a problémát.

szept. 9. 11:08
 18/26 anonim ***** válasza:
Dobd át a kutyát a szomszédba éccaka,hát én egyből ezt próbáltam volna.
szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Annak adod el a házadat, akinek akarod.
szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha tényleg cigánynak adod el, akkor valami nagyon rafinált ügyvédet fogadj. Szeretnek rejtett hiba meg mi egyebek miatt perelgetni.
szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!