Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan számoljak le a dohányos...

Hogyan számoljak le a dohányos alsó szomszédokkal?

Figyelt kérdés
Meguntam hogy nem lehet ablakot nyitni, folyton bűz van. Vagy épp a fullasztó csempészett kapadohányt égeti olcsó papírból amitől folyamatosan köhög (óránként, láncdohányos), vagy ha épp nem, akkor a vízben álló millió elnyomott cigicsikk bűzölög az ablakpárkányon tárolt hamutartóba. Ez így nem maradhat. Ötleteket kérek!

szept. 8. 09:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Van kutyád? Szarasd az ajtaja elé.
szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

"az lenne a felnőtt épeszű hozzáállás, ha szólnál neki vagy a közös képviselőnek"


Tény, hogy első körben ez a feladat.


Én amikor szóltam a szomszédnak, hogy legyen már olyan kedves, ne a kinyitott ablakom előtt dohányozzon, az volt a válasz, hogy "hát bent azért mégsem lehet". Vissza kérdeztem, hogy és az nem baj, hogy hozzám bejön? A vállát vonta.


Próbáltam diplomatikus lenni, hogy időpontot adok, mikor dohányozhat, arra az volt a válasz, ne én szabjam meg. Kértem, hogy menjen le (2. emelet, lift is van, 1 perc lesétálni) arra is az volt a válasz, hogy hát nem fog minden cigiért lemenni.


A közös képviselőnek szóltam, hogy a szomszéd a közös félig nyitott folyosón az ablakom előtt dohányzik, kb. felháborodott, hogy "hát hol máshol, hát az ő férje is oda jár ki".


Nálam csak a mindennapi üvöltés vált be, amikor kimentek már ott is voltam és üvöltöttem velük. Ebből értettek, azóta nem járnak ki.


Sajnos a lakás, erkély már neccesebb, mert arra az lesz a válasz, hogy ott azt csinál amit akar.

szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%

Volt ilyen szomszédunk. Láncdohányos öregember meg a szintén láncdohányos fia, ketten laktak alattunk, negyed óránként felváltva jártak ki az erkélyre dohányozni. Még éjjel is! Egész éjjel, szünet nélkül! Általában 3-4 perc volt két cigi között, de sokszor volt olyan napunk is, amikor egész nap egyetlen egy percre se tudtunk kinyitogatni. Kánikulában, nyáron a 40 fokban bent rohadtunk egész nap a lakásban. Sose tudtunk szellőztetni. Soha. Egész nyáron miattuk ment a klíma, keringettük bent a használt levegőt. Az őrületbe kergettek, sokszor a sírógörcs és az idegösszeroppanás kerülgetett már minket. Eljutottunk arra a szintre, hogy elköltözünk, mert nem bírjuk tovább. Pedig se a környékkel, se a saját lakásunkkal nem volt semmi baj, szerettük a helyet meg a lakásunkat is, de a szomszéd teljesen ellehetetlenítette az együttélést. Ilyen erős láncdohányosra sem ép ésszel, sem erővel nem igazán lehet hatni. Belesz.rik az egészbe, hogy neked valami nem tetszik. Jogilag sincs rá semmilyen megoldás. Végülis az lett a szerencsénk, hogy albérlők voltak és valamilyen oknál fogva váratlanul elköltöztek. Egyik napról a másikra. Egyszer az öreg papa majdnem felgyújtotta a lakást is. Elkezdett délután főzni és elment közben aludni egyet, ott felejtette a tűzhelyen a kaját, ami kigyulladt, lángra kapott, ömlött az egész lépcsőházban a koromfekete füst. Hogy most kirakták őket vagy maguktól mentek el, azt nem tudom, de gondolom inkább az előbbi. Örömünkben szinte zokogva sírtunk, hogy elmentek és megszabadultunk tőlük. Maga volt a pokol. Már annyira meg voltunk rogyva tőlük mentálisan, hogy majdnem nekünk volt vagyis lett volna szükségünk szakemberre.

Nem tudom mi a megoldás. Komolyan ne tudom, hogy létezik-e egyáltalán erre bármilyen megoldás is.

G.cizni azt tudsz velük, csak kérdés, hogy megoldás-e. Mert sokszor nem az, csak még nagyobb problémát, ellenségeskedést szül. (Pl. Amikor cigizik, rakjál ki valami nagyon büdöset az ablakodba/erkélyedre (pl. rothadó húst, kakit, jó érett párnapos pisit, fekáliát) és ventilátorral fújd az irányába a szagot. A bűztől hátha betakarodik a lakásába és becsukja az ablakát.) Valamit valamiért. De nyilván ez se megoldás, ez is hülye ötlet. Nem tudom. Tényleg nem tudom mit lehet ellenük tenni. Szerintem semmit. Csak marad a remény, hogy hátha hamar elköltöznek. Meg hogy a tüdőrák vagy a szívinfarktus megoldja. Csak győzd kivárni. De ez is Qva gáz, ebben reménykedni. Hiába szólsz bárkinek, senki nem fog érdemben tudni segíteni neked. Sem a közös képviselő, sem az illetékes hivatal, jegyző (birtokvédelem stb.), mindenki úgy fog hozzád és a problémádhoz állni, hogy ez kényes kérdés, ők ebbe nem avatkoznak bele, pldjátok meg egymás között valahogy. Ilyen esetben senkire sem lehet számítani ebben az ügyben. Megoldhatatlan. Egy kicsit "elbeszélgetsz vele" négyszemközt. Megvereted valakivel vagy nem tudom.

szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
16%

*Komolyan nem tudom.

*pldjátok meg = oldjátok meg

szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

Mondanám, hogy vele kell beszélni erről, de tapasztalat, hogy az ilyen sajnos nem használ.. Esetleg a közös képviselőt lenne még érdemes megkeresni, hátha neki sikerül valamit elérnie, ami neked kedvező dolog lenne.


Nálunk is van ebből gond. Földszinten lakunk, ráadásul a hátsó bejárati ajtó mellett van a hálószoba ablaka. Egy nő meg rendre az ablakunk alatt cigizik. Ha olyanja van, több órán keresztül ott kuporog, közben meg püfög. A csikkjeit meg szó szerint az ablakom alatti kis beszögellésbe pakolt löncsösdobozban tárolja. El is tettem onnan többször, ki is dobtam, szóltam is neki, de semmi sem használ. Most a közös képviselő lépésére várunk.

szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

Ha biztos, hogy csempészett dohányt szív, felnyomhatod. Indíthatsz birtokvédelmi eljárást. Megpróbálhatod átszoktatni az elektromos cigarettára, az a szomszédoknak kevésbé büdös. Kb ezek a legális lehetőségek.

Azt nem mondom, hogy más eszközökkel "neveld", mert nem biztos, hogy legális.

szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Senior Séf ***** válasza:
61%
Könnygáz gránát?
szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

"Én amikor szóltam a szomszédnak, hogy legyen már olyan kedves, ne a kinyitott ablakom előtt dohányozzon, az volt a válasz, hogy "hát bent azért mégsem lehet". Vissza kérdeztem, hogy és az nem baj, hogy hozzám bejön? A vállát vonta."

az ilyeneknél az sem segít. a mi kedves alsó szomszédunk odabent bagózik, de igazából tökmindegy, a füst úgyis utat fog találni, özönlik kifelé az ablakain, meg a bejárati ajtaján keresztül ki a lépcsőházba. alig várom, hogy végre elvigye a tüdőbaj az öreget. csak sajnos a drogos fia is ott lébecol nála.

nincs megoldás. az egyetlen megoldás nem költözni olyan helyre, ahol retek lezüllött emberek is laknak.

szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
34%
ja és persze minden cső környékét agyonnyomtam szilikonnal, de a konyhai strang környékén valahogy még mindig feljön a bagószag a lakásából.
szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ilyen alapon bármelyik társasház kiesne. Sose tudni mikor hal meg valaki, és költözik a helyére vmi tróger. Vagy bérlő. Vagy tróger bérlő. Vagy hogy eladja vki, és ugyanez. Aztán meg láncdohányos simán költözhet alád még a legelitebb helyeken is. Maximum annyi, hogy nem a prilukit és a leselejtezett nyomtatványpapirokba sodort vágott csempészett kapadohánnyal fog folyamat büdösíteni, hanem vmi minőségibb drágább cigarettával. Pár fokkal jobb, de hosszútávon és főleg rendszeresen ugyanúgy halál. Hamutál otthagyása dettó, parasztok már minden társadalmi osztályba lesznek, nálunk egy főre kettő is jut. És mint a kérdésben láthattuk, még a földszint se véd meg, hiszen akkor odajárhat az ablakod alá valami hülye. Én már kínomban sorházon gondolkodom következőre, bár ott meg teljesen másfajta problémák vannak.
szept. 11. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!