Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit érdemes tenni azzal a...

Mit érdemes tenni azzal a dohányzó szomszéddal, aki miatt időnként sem aludni, sem pedig szellőztetni nem lehet normálisan?

Figyelt kérdés
Az egyel alattam lakó szomszéd házaspár időnként este és kora hajnalban is arra kelt fel, hogy dohányoznak az erkélyükön, ami a hálószobám és a nappalim alatt van. Amikor meghallják, hogy már kezdek besokallni a beáradó cigiszagtól (általában a második cigarettánál), direkt rátesznek még egy lapáttal és elszívnak még két szállal. A bunkókkal sokszor az a baj, hogy nem mindig reagálnak jól a diplomáciára és a higgadt kommunikációra főleg, ha az az domináns mentalitás, hogy "a saját váramon belül jogaim vannak, ami ha másnak nem tetszik, akkor bátran el lehet költözni". Egészséges határokon belül az embernek nyilván sok mindenhez joga van kivéve persze, ha olyasmit csinál, amivel a másik pihenését is zavarja. Hogyan érdemes kezelni az ilyen (vaskalapos, okoskodó, csak a saját igazát elismerő) szomszédot? Abból kiindulva, hogy az indulat csak még több indulatot szül.

júl. 20. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

A tapasztalat bármely hasonló ügyben, hogy az indulatmentes, kedves megszólítás és kérés ellenére azonnal támadnak.


A prolikkal nehéz.

Ventillátor? Valamilyen légszűrő?

júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanebben élek. Ráadásul kisebbség. Hajnalban is láncdohányoznak plusz újabban már füstölőznek is. Hozzám meg töményen be is áll az egész.


Én nem szólok mert ismetem öket hogy annál jobban rá is tesznek akkor vagy neki állnak még ők zaklatni engem meg verekedni is.


Én hidegháborúzok csak. Egyik hogy a füstölőt meglehet unni, kivárok. Másik hogy amikor 2 cigi kozt vannak akkor csinálok gyorsan vmi über nagy huzatot mig van levegő. És megesik hogy ez miatt hajnalban kelek erkélyajtot ablakokat nyitni ha ragyujtanak becsukni es egész ejszaka ezzel szorakozom hogy kb 2 óránként kelek.

Ez miatt néha egy rokonhoz átcűgölök aludni hogy végre kipihenhessem magam.


Erre a szomszéd nyuggerhez bekoltozott egy takarito asszony a macskájával. Es a tömény macskapisi szag meg lehet jelző szag is ellepi a házat ha kinyitom a bejáratit(panel társasház), balrol a macskahugy, jobbrol az erkélyrol a cigiszag es füstölő árad be hozzám.


Elkoltozni persze nem tudok. Mivel ez a legolcsobb albérletek egyike.


De kiirattam magam tappenzre most. Amig nincsenek itthon meg csukva az ajto a szomszednál addig boldogság van.

És tervezem hogy az istenbe találjak másik munkát diplomával ha sehova nem vesznek fel vagy mashol se keresnék többet, hogy az istenbe költözzek el, vagy hogy lesz barátom végre aki kiment vagy miért nincs olyan tabletta mint a filmekben(csúcshatás) hogy über okos legyek hogyan mássazk ebbol ki. Nyuggerek meg prolik ellen vagyok tehetetlen? Kifognak rajtam? Csak mert ez mindennek az alja akkor.

júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Ja meg a szomszéd ittas tatának hamarabb van párja mint nekem? Ezt add össze..
júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Semmit
júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
én megpróbálnék az ablakkal szemben egy ventillátort tenni hátha kifújja a cigifüstöt
júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudják, hogy te besokalltál?
júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Vagy mint a lpontozóknak.
júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Honnan tudod, hogy szándékosan szívnak még?


Hogyan reagáltak, amikor szóltál?

júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Basszus, a saját erkélyén hadd csináljon azt, amit akar...
júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
De a másik lakásába meg ne csináljon azt amit akar.
júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!