Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit érdemes tenni azzal a...

Mit érdemes tenni azzal a dohányzó szomszéddal, aki miatt időnként sem aludni, sem pedig szellőztetni nem lehet normálisan?

Figyelt kérdés
Az egyel alattam lakó szomszéd házaspár időnként este és kora hajnalban is arra kelt fel, hogy dohányoznak az erkélyükön, ami a hálószobám és a nappalim alatt van. Amikor meghallják, hogy már kezdek besokallni a beáradó cigiszagtól (általában a második cigarettánál), direkt rátesznek még egy lapáttal és elszívnak még két szállal. A bunkókkal sokszor az a baj, hogy nem mindig reagálnak jól a diplomáciára és a higgadt kommunikációra főleg, ha az az domináns mentalitás, hogy "a saját váramon belül jogaim vannak, ami ha másnak nem tetszik, akkor bátran el lehet költözni". Egészséges határokon belül az embernek nyilván sok mindenhez joga van kivéve persze, ha olyasmit csinál, amivel a másik pihenését is zavarja. Hogyan érdemes kezelni az ilyen (vaskalapos, okoskodó, csak a saját igazát elismerő) szomszédot? Abból kiindulva, hogy az indulat csak még több indulatot szül.

júl. 20. 09:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%

10

Mert mit csinál a másik lakásában?


Vagy akkor szóljak a villamosnak is, hogy engem zavar a zötykölődés?

júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
#11: igen, szólj a villamosnak, mert első benyomásra hasonlóan intelligensek vagytok.
júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%

Ja meg gondolom a törvényalkotók is full hülyék, csak te vagy helikopter, mi? :D


Próbálj meg feljelenteni valakit amiatt, hogy a SAJÁT ERKÉLYÉN dohányzik, és meglátjuk, mire mész vele. Ja de tudooom, biztos a törvényalkotó és Magyarország egész igazságszolgáltatási apparátusa idióta... Felőlem. :D Nincs mit kezdeni az ilyen agyatlanokkal.

júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Próbáltál már normálisan beszélni velük? Eredménytelen volt? Nos, te laksz felettük, érted,szóval, nekem lenne szomszédnevelési ötletem egy pár a helyedben.
júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mit jelent az a gyakorlatban nálad, hogy "kezdesz besokallni"? Szitkozódást? Vagy ugrálsz a padlón?

Megértem, hogy zavar a füst, a szaga -ez nálunk is elég nagy probléma hónapok óta- de próbáltál velük rendesen, normálisan és higgadtan beszélni? Nem mindenkivel lehet, tudom, de egy próbát mindenképp megér.

júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia, velem ugyanez van, kisebbségről van szó, ráadásul csak bérlők. Szép, normális szóra életveszélyes fenyegetéssel reagáltak:)


Én nem bírom tovább, úgyhogy feljelentettem őket és birtokvédelmet kértem. Annyi előnyöm van talán az ügyben, hogy jogásznak tanulok és van némi fogalmam ezekről.

júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9-es, a saját erkélyén persze, de ha ez azzal jár, hogy a másik lakásába belebssza a cigifüstöt, akkor ne dohányozzon az erkélyen.
júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mondom, próbáljon feljelentés tenni, és lássuk, hogy mire megy vele. :DDD


Ja és ezt úgy mondom, hogy az elmúlt fél évben kb egy-másfél doboz cigit szívtam el, tehát pont nem vagyok valami nagy dohányos.

júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!