Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, hogy elvigye...

Mit lehet tenni, hogy elvigye a lovait máshova?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szomszéd a kertjében lovakat tart (3 db háza van, ebből az egyik 1 tanya, a másik 2db családi ház és nem ennél lakik, ahol a lovak vannak). Két nagyon szép lova van, viszonylag kicsi (kb. 150m2) területen.

A probléma nem a lovakkal (, mert nagyon szeretjük őket) hanem a kedves szomszéddal van. Az elmúlt években rendszeresen, annak rendje-módja szerint elhordta a trágyát és még le is kezelte őket a legyek ellen.

Viszont az elmúlt másfél évben eléggé elhanyagolta a trágyahordást (hordta, csak ritkábban), ami nyári melegben ütötte fel leginkább a fejét. Rengeteg a légy, egyszerűen nem lehet megmaradni. A trágyaszag az még mellékes, de ez a förtelmesen sok légy elviselhetetlen. Nem tudunk kint ülni a teraszon nyugodtan, anélkül, hogy legalább 2 ne harapna meg minket az első 5 percben.

A mai nap volt a 8. alkalom a nyáron, hogy felhívtam. Legyen szíves valamit kezdeni a helyzettel… kezelje le őket, és/vagy hordja el a trágyát. Azt mondta minden alkalommal, hogy nem tudja mivel lekezelni őket, mert nem ér semmit és hogy náluk is sok légy van a házuknál. (Ez egyébként nem igaz, egy jó barátom 1 utcával arrébb lakik tőlük és nála nincs ennyi légy.)

Nem szeretnék ellene tényleges jogi lépéseket tenni, ha nem muszáj, mert háromgyerekes családapa, egyedül neveli a gyerekeit és sajnálom. Viszont szeretném elmondani neki a következményeket, amivel számolnia kell, ha nem lép az ügy megoldása érdekében (úgymond egy picit megszorongatni).

Jogilag egyébként lehetne valamit tenni az ügy megoldása érdekében? Kihez kellene fordulni egy ilyen esetben?

Mondtam már neki azt is, hogy miért nem viszi ki szegény lovakat a tanyára, ahol nagy földje van és szabadon szaladgálhatnának. A válasz erre az volt, hogy már itt építette ki nekik a helyüket.

Én tényleg nem az a szomszéd vagyok, aki feljelenti a másikat, mert hangosan horkolt a hintaágyban, vagy mert hangosan tüsszentett. Szerintem eleget vártam, hogy valamit léphessen és elég türelmes voltam. Kérném a kedves segítségeteket, hogy mitévő legyek.

Köszönöm szépen



júl. 8. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha telik majomra, teljen banánra is.

Azaz, ha telik szegény 3 gyerekes családapának lóra, akkor teljen a tisztán tartásukra is.

Én jogi útra terelném, nem lennék hajlandó szenvedni, ő meg dőzsöl a nyugiba.

júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Erről az oldalról még nem közelítettem meg. Előző házunknál a szomszédnéni olyan volt, aki azért is szólt (enyhe túlzással) amikor becsapta a huzat az ajtót.

Ha jogi lépések felé terelném ezt a szituációt, akkor egyáltalán milyen úton induljak el?

júl. 8. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Talán a NÉBIH-nél próbálkozhatnál állatkínzás bejelentésével, mert gondolom most a sz*rban taposnak a lovak. Bár hallottam már olyat, hogy tehenek esetén ez nem volt elég indok bármiféle szankcióra sajnos.
júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem két irányban motiválhatod:

A) a trágyát adja el, és lesz ebből egy kis lóvé. Biztos van valami biotermelő, aki nagy örömmel megvenné, talán még más is.


B) jogi út.

Jogi útnál két dolog jöhet szóba:

1. állatvédők,

2. birtokvédelmi osztály az önkormányzatnál.


Én még egyszer szólnék neki, hogy ez lesz a vége, ha nem változtat, és magára vessen, ne rád legyen mérges.

júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatom szerint, bárhol is laktam Orbániában, magasról szarnak az ember fejére ha a szomszéd nem hagy élni. Magyarországon egyszerűen nincsenek polgári jogaid. De ez mindenre igaz, az egészségedhez sincs jogod. A szerveknek túl nagy nyűg bármivel is foglalkozni ami komplexebb történet és folyamat elutasítást fogsz kapni mindennemű megkereséshez. Lényegében itt az erősebb kutya b*szik helyzet áll fent, de bezzeg a sértett nem önbíráskodhat, mert egyből lekapcsolnak... Mint az iskolában, a bully bullyzhat de ha a bántott gyerek akar visszaütni akkor Ő jár pórul.

Szvsz Magyarország élhetetlen és egyedül a Nyugat-Európába költözés oldja meg az összes gondot.

júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A helyi önkormányzat jegyzőjénél be lehet jelenteni és birtokvédelmi eljárást kérni.

Az ingatlan zavartalan használata és a birtokvédelem minden tulajdonost megillet. Amennyiben ezen joga sérül, a jog többféle lehetőséget biztosít a jogsértés elhárítására…

júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

5.

Tüpontos!

Itt csak kötelességed van, jogod 0.

júl. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi szomszédunk disznókat tart.

Egyszer csak fogta és át tette a disznóit a mi közös kerítésünk felé.

Mivel olyan szögbe rakta az ólakat, így az uralkodó széljárástól szinte állandóan büdös van, a legyekről nem beszélve.

És azért van büdös, mert sok a disznó és trehány a tartójuk. Betonon vannak és szalmát nem látnak soha malacok. A saját piszkokat tapossák és folydogál ki a disznó húgy mindenfelé. A tyúkjaik abban dagonyáznak, isznak és ezt a tojást árulja a termelői piacon…

A galambjait közvetlen a tetőtéri szobánkhoz ablaka közelébe telepítette és nem csak koszosak, de hajnalba meg repkednek és brunnyogna…

A füstölöt is oda tette és a terménydarálót is, amit rendszeresen zúgat.

Átmentünk és kérdeztük szépen, hogy oldhatnánk ezt meg?...

Mindjárt támadt és mi voltunka hibásak, hogy itt lakunk, stb, stb…

A nejem berágott és a hivatalnál bejelentette.

Mindjárt plázst csinált a disznoknál és sárga homokkal szórta fel és eltüntette a kifolyt húgyot, stb…

Kijöttek megvizsgálták és nekünk mondta az eljárás vezető, hogy sok minden nincsen rendbe és a lakóréhez is közel van…

A jegyzőnek van döntésihozatalijoga és a polgármesternek a nyomására mindent rendben találtak.

A szomszéd nem csak képviselő, de mutyi haver is…

A szag és a disznók maradtak és ugyan úgy hetente 1x viszi ki alóluk a trágyát.


Itt az a lényeg, hogy mindenki egyenlő, csak vannak egyenlőbbek.

Itt kicsiben az országban meg nagyban ugyan ez megy.


Kérdező neked sok sikert és kitartást kívánok, próbálj meg a birtokvédelmi eljárást kérni, hátha nagyobb szerencsével jársz.

júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm a tippet!

#4: A pénz úgymond nem érdekli, mert amelyik háznál vannak a lovak ott illegálisan albérlői vannak és már mondtam neki, hogy adja tovább a trágyát. Csinálta is egy ideig, viszont attól még legyek vannak. Mindenképpen fogom még neki jelezni, hogy valamit lépjen. Fel fogom neki vázolni szépen a helyzetet.

Köszönöm!

#5: Ezt iszonyatosan jól leírtad. Körülbelül így is érzem magam, hogy semmihez sincs jogom...csak ahhoz, hogy levegőt vegyek (legyes-trágya szagú levegőt) Szerencsére, az elmúlt években nekem és a páromnak sikerült elég jó kapcsolatokat teremtenünk. Jó barátunk a megyeszékhelyünkön a főjegyző. Viszont eddig ki szerettem volna hagyni a buliból, mert bíztam benne, hogy egyszer hatásos leszek.

#6: Köszönöm a hasznos választ!

#7: és ez milyen szomorú... :(

#8: Hihetetlen, hogy milyen történetek vannak. Elképesztő, hogy egyes embereknek minden is meg van engedve. Köszönöm, mielőtt beszélek majd vele és elutasít ismét, előtte megnézek valami gengszter filmet, hogy a kellő elrettentő hatást elérjem. :D


Köszönöm a segítségeteket-válaszaitokat!

júl. 9. 08:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!