Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Berlinbe, Düsseldorfba, vagy...

Berlinbe, Düsseldorfba, vagy Frankfurtba érdemes költöznöm? Esetleg Németországon belül máshova?

Figyelt kérdés

Minden álmom az, hogy Németországban élhessek.

Felsőfokú német és angol nyelvvizsgám van, és francia alapfok. (Ha számít)

Most jött el a pillanat, mint anyagilag, és úgy is, hogy megértem rá úgymond.

Hova érdemes kiköltözni? Érettségim van csak, közgáz suliba jártam. Valószínűleg felesleges info, de elvégeztem egy műkörmös tanfolyamot nemrégiben.

20/l


2016. szept. 13. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárhova is nem fogsz csalodni vagy unatkozni. Én egy kis faluban lakom és nagyon kis hangulatos. Egy nagyobb város meg meg nagyobb pezsgés nyüzsgés. A nyelv miatt meg rengeteg lehetőséged lesz melozni is szoval talán a neked a legközelebbivel kezdj és majd onnan halad szépen tovább. F/23
2016. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2016. szept. 13. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Ausztria Németországnak számít? Ha igen akkor Varsó szép hely
2016. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3: te engem hülyének nézel? :)))

Szerinted nem tudom, hogy Lengyelországban van?

Egyébként, ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, felesleges hozzászólnod.:) nem kell az ironikus megjegyzés.:)

2016. szept. 14. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én a migrihelyzet miatt nem mennék most oda... bár én Svéájcba készülök, mert ott lakik a párom is.


Egyébként melót kapsz bármit - ha szállodai ez-az sem derogál, amiből aztán szélpen fel lehet jutni -, úgyhogy döntsd el, hogy nagyváros, vagy falucska, és aszerint dönts :)

2016. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. szept. 14. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Először érdemes kertvárosba/külvárosba költözni az olcsóbb albérlet miatt. Főleg úgy, hogy először nem fogsz valami nagyon jól fizető munkát kapni. Bármi is van az elején vállald el, kell a pénz + németországi munkatapasztalatod is lesz. Utóbbi még fontosabb, mint az előbbi. Arra figyelj, hogy van valami törvény, miszerint X hónapon belül rendes, bejelentett munkát kell találnod.

Műkörmös meg fizetés kiegészítésnek tud jól jönni, hogyha csinálod mellékesbe.

2016. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Utána is nézek a törvény(ek)nek
2016. szept. 17. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!