Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Két hónapja költöztem össze a...

Két hónapja költöztem össze a párommal, de amióta itt vagyok, minden egyes nap csak sírok mert annyira hazavágyódom a falumba. Bármit teszek,nem tudom az érzést legyűrni,és folyton csak veszekszünk emiatt.Nem tudtam,hogy ez lesz. Mit tegyek? 28/n

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem a falumat,és bár csak 60 km-re költöztem el,egy másik megyébe, és hiába megyek haza pár napra, rosszabb visszajönni mert mintha a szívemet tépnék ki a helyéről. Nagyszüleimmel éltem, és jó volt a kapcsolatunk. Sokszor hányingerem van a sok sírástól,pöttyök jöttek a végtagjaimon, és az orrom is többször vérzik. Lehet ez a stressztől? Egyszerűen nem tudom,hogy mit tegyek. Hiányzik a falu,az emberek, a barátok, minden megszokott dolog, amit a 28 év alatt tapasztaltam. És legfőképp félek belegondolni abba, mi lesz ha egyszer eladásra kerül a ház, ahol az emlékeim vannak, ahol felnőttem.
2022. nov. 4. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom hogy ebben a helyzetben vagy, mindenkinek van honvágya amikor költözésre kerül a sor, de nyilvánvalóan neked nagyon erős ez az érzés. Talán segítene a helyzeten ha telefonon beszélnél a családtagokkal, akár videóhívásban vagy ha a hangjukat hallod. Próbáld meg megszokni az új környezetedet,új barátokkal. Vannak külömböző facebook csoportok a településeknek. Esetleg nem tudtok egy házat/albit találni a faludban? A párod hogy viseli a költözést, vagy te költöztél hozzá?
2022. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerelmes vagy a párodba? Megfelelő párkapcsolat esetén annak erősebbnek kéne lennie, mint a visszahúzásnak. Ez így nem jó. Gondold át a párkapcsolatodat.
2022. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló. Én költöztem hozzá. Amióta itt vagyok,azzal nyugtat engem,amint lehetősége adódik, visszaköltözhetek a falumba, mert vesz egy házat. És mindez azért, mert ő sem szeret ebben a faluban, ami neki pedig a szülőfaluja. Viszont,nem tudom,hogy képes vagyok.e kibírni azt az időt, amíg ez beteljesül, mert addig lehet,hogy teljesen tönkremegyek idegileg. Minden másnap beszélek nagymamámmal telefonon, de az sem olyan,mintha otthon lennék.

Második válaszoló.

Ebben neked is igazad van, de úgy tűnik,hogy a mi kapcsolatunkban épp ez a buktató lesz a próbatétel. Bár nem így terveztem a dolgot, boldog életet szerettem volna, de egyszerűen nem megy, bármennyire is szeretném.

2022. nov. 4. 17:53
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Akkor nem ő az igazi, ha nem bizonyul erősebbnek a vele töltött lét boldogsága a nagyszülői háznál.

Kié az, amiben most laktok?

2022. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Külön házban vagyunk, az ő szüleitől, viszont nem rég vásárolta ezt a házat,és felújítás alatt áll. Én már itt lakom, ő csak pár órát van lent, amíg dolgozik vagy dolgozunk valamit, és visszamegy a saját szobájába, és a szüleihez. Egy hosszabb kerti úton jön és megy a két ház között.
2022. nov. 4. 18:02
 6/21 anonim ***** válasza:
Hol alszik? Egyedül laksz ott?
2022. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Fent alszik a szülei házában, a saját szobájában. Hibe hóba alszik csak itt velem. És igen,egyedül lakom itt.
2022. nov. 4. 18:07
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lakik veled? Ő nem tud leszakadni a szüleitől?
2022. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mert az ő szobája még nincsen kész. Úgy képzeli el a párkapcsolatot,hogy együtt élünk,de van külön szobánk. Ő tud dolgozni,intézni az ügyeit (nagyon sokat telefonál munka ügyben). Tudom, furcsa hogy nem egy szobában vagyunk, de én is jobbnak láttam így. Nem akartam közös gépet sem használni.
2022. nov. 4. 18:13
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Hát kérdező, neked nem a távolság a bajod, hanem az, hogy a párod még gyerek.

Arra alkalmas a ház, hogy te ott aludj egyedül, de arra nem, hogy ketten legyetek? Mégis miért megy "haza"? Ha te el tudtál költözni 60 kmre, ő miért nem tud (gondolom) pár kmre? Itt ez a gond + felteszem magányos vagy egyedül. Beszéljétek meg.

2022. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!