Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni káromkodva...

Mit lehet kezdeni káromkodva üvöltöző, hangosan csapkodó szomszéddal, aki 2 rendőr ráhívás után is folytatja?

Figyelt kérdés

Panellakásban élek, a pár hónapja beköltözött, közvetlen alattam élő szomszéd naponta órákon át káromkodva üvöltözik, hangosan csapkodik. Bekopogni nem merek hozzá, mert idegbeteg baromállat és még leszúr egy konyhakéssel, levelet írtam neki és kértem meg, hogy hagyja abba az üvöltözést. Helyenként hajnal 2, 3 óra magasságában is üvöltözik, reggel 9-től majdnem folyamatosan.


Miután a levél nem segített, gondnok és közösképviselő is ezt tanácsolta, ráhívtam a rendőröket, elsőre ajtót sem nyitott nekik, de tudom, hogy itthon volt, mert mielőtt megjöttek hozzá a rendőrök, előtte úgy 5 perccel még hallottam üvöltözni, ezután egy 3 napig csöndesebb volt. Majd úgy egy hét múlva ismét hívtam, akkor ajtót nyitott és azt találta hazudni a rendőröknek, hogy ő neki soha senki nem szólt még, de persze, megpróbál rá odafigyelni. Megint 1 hét után teljesen vissza esett.


Mit lehet tenni ilyen szomszéd ellen? Nem tudom, hogy mennyiszer lehet rá hívni a rendőröket, mielőtt engem kezdenek el kérdezgetni, hogy miért hívogatom őket ennyiszer. Illetve van több videó felvételem, amin tökéletes hallatszik a szomszéd, ezt nem tudom, hogy bizonyítéknak elfogadják e.



2022. okt. 27. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Megszoksz, vagy megszöksz.
2022. okt. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor ráhívhatod a rendőröket. Esetleg megpróbálhatod kideríteni, vannak e rokonai, lehet, hogy nem százas és gyámság alá kell vetetni, aztán otthonban elhelyezni. Vagy derítsd ki a közös képviselő segítségével, hogy fizeti e a közös költséget. Ha nem fizeti, rá kell terheltetni a lakására. Ha albérlő, akkor kidobatni a főbérlővel.
2022. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A környezetében élő szomszédokat nem zavarja?

Azokkal összejönni, és megbeszélni.

Bár manapság egy ilyen ökörrel mit csinálni.....?

Gyakorlatilag semmit, elmúltak sajnos azok az idők, amikor kijöttek az OPNI-ból a mentők, és kényszergyógykezelték.

Ha zajt keltesz, gyakorlatilag bármit megtehetsz, nem tudnak csinálni semmit ellened.

Viszont ha bánt valakit....na ott már érdekes, mert arra van pár szervezet, ami fellép. Állatot, gyereket, zasszonyt...

Tudd meg, kivel él együtt.

2022. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, üvöltözni szabad. Nem tudod megváltoztatni, valakinek hozzátartozik a lételeméhez.
2022. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Határozottan nem értek egyet a megszoksz vagy megszöksz gondolat menettel és hogy semmit nem lehet ellene tenni. Az a létező legkevésbé sem normális, hogy naponta órákon át üvöltözik, késő éjszakába nyúlóan is és nem fogom tolerálni. Akinek ennyi esze van, hogy nem tud kulturáltan viselkedni, az költözzön kertes házba, ahol sokkal hangosabban üvöltözhet, mielőtt a szomszéd meghallja és elkezdi zavarni vele. Nyilván vannak az embereknek dühkitörései, de nem hónapokon keresztül, órákon át mindennap, hajnal 1-2 óra magasságában is.


Szomszédokkal beszélni már megfordult nekem is a fejemben, de még nem vettem rá magamat. Abban bízok, hogy a rendőrök ha rám akarnak szállni a sok kihívás miatt majd, akkor a videó felvételt elfogadják bizonyítékként, hogy nem én vagyok itt a problémás lakó. De egyáltalán nem fogom tolerálni. A dübörgést, zörgést ilyeneket igen. De az, hogy mérgében üvöltözik és az asztalát csapkodja, azt nem. Pláne nem késő éjszaka.

2022. okt. 28. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem inkább nyugodj bele, vagy hangszigeteld a lakást. Semmi közöd más életéhez. A panel és társasházban ez van.
2022. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van pár lehetőséged, de erősen mérlegelned is kell.

Egyrészt amit mindentől függetlenül ajánlok, az a szomszédokkal beszélés! Biztos őket is zavarja ez a zakkant. Ez azért is nagyon fontos mert az egyik hogy többen jobban nyomást tudtok rá gyakorolni, a másik pedig hogyha elfajul a történet, ők fognak tanúskodni ellene, mert enélkül egy állítás egy tagadás döntetlen lenne a helyzet.

A másik dolog a folyamatos rendőri hívás a zajokra, idővel bírságolni fognak, elvileg a 3. után szokták. Nem téged, hanem őt :) Indokolatlan zajongást bármikor lehet jelenteni, mivel ez alapvetően tilos. Persze idővel lehet ki fog derülni hogy te hívod rá őket, összerakja, szóval itt lehet számolni atrocitással, ezért is mondtam a mérlegelést. De ha szomszédok összetartóak, és te is ki tudsz állni magadért akkor szerintem rendben lesztek.

Azon kívül van mégegy hatalmas helyzeti előnyöd, hogy alattad lakik. Korlátlan szivatási potenciál a zajokkal, akár nemszándékosnak is álcázva. Itt a cél az lenne hogy kifárasztani, az alvásidejét szabotálni, ahogy ő teszi a tiéddel. És akkor idővel vagy észbekap, mondjuk kétlem. Vagy ha felháborodva felkeresne akkor tudtok tárgyalni hogy talán te is jobban fogsz figyelni ha hagy aludni meg normálisan viselkedik. Persze itt is mérlegelni kell, mert ha valóban zakkant, még az is lehet elborul és megtámad, vagy anyagi kárt okoz neked.

Negyedik helyzet, megtudakolni bérlő vagy tulajdonos. Ha bérlő, akkor néha a legjobb nem tenni semmit csak kivárni, az ilyeneket gyakran kidobják hamar mert nem fizet rendesen. Esetleg a bérbeadónak jelezni hogy ki is ez, és szétveri a lakást, óbégat nonstop, stb. Vagy némi szabotázzsal és bérbeadóra nyomáshelyezéssel itt is elérhető jó esetben hogy végül kirakja. Ha pedig kivársz, akkor tudd hogy lehet csak pár hónap, és utána örökre megszabadulsz tőle.

Nehéz helyzet, kitartás!

2022. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vissza szívatni nem akarom, egyrészt szembe köpném saját magamat vele, másrészt nem akarom, hogy esetleg rám hívja ki a rendőröket (bár azt sem tudom, hogy tudja e, hogy ki hívta rá a rendőröket).


Megfogom keresni a többi szomszédot is, beszélgetni velük, hogy ők is hallják e és csak engem idegesít e.


A szomszédom egyébként csak albérlő, a tulajjal csak később venném fel a kapcsolatot, mert szerintem azzal teszek a legtöbbet azért, hogy esetleg kirakják innen, de én nem büntetni akarom őt vagy kirakatni, hanem elérni, hogy maradjon csendben.


Ezért sem akarom állandóan és gyakran hívni a rendőröket, de ha nem fogja abba hagyni, akkor nincs más választásom. Az épület házirendjében is benne van, hogy indokolatlanul zajt kelteni tilos, házimunka vagy takarítás, ilyenek tekintetében pedig csak 9-17 között szabad és ezt az összes többi szomszéd képes betartani, csak ő nem.

2022. okt. 28. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Tehát neki nem szóltál, a tulajjal nem beszéltél, szomszédokkal nem beszéltél, hanem a gyakori kérdéseken vársz megoldást. Biztos, hogy zakkant a szomszéd de te se vagy egy éles kés.
2022. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Aki szerint a rendőr túlzás, vagy megszoksz vagy megszöksz, vagy nem merek bekopogni hozzá, had kérdezzem már meg, ti bekopognátok egy ilyen emberhez és eltűrnétek mindennap ezt? Ez egy nyári felvétel, nyitott ablak nála is nálam is, most télen ennyire nem hangos, de végtelenül idegesítő.

[link]

És amúgy meg ha nem személyesen is, de többször jeleztem neki levél formájában, hogy hagyja abba.

2022. okt. 30. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!