Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogtalan lakáshasználótól...

Jogtalan lakáshasználótól követelhetem e a rezsit?

Figyelt kérdés

Örököltem egy elég rossz állagú házat alig ér valamit el sem lehet adni.

Benne lakott már nagyon régen egy bácsi aki most egyedül van nincs haszonélvezete sem tulajdonjoga,csak befogadott volt.

Kitenni nem akarom emberségből de a rezsiköltséget követelhetem e tőle jogi úton? Nyugdíja van tehát tudná fizetni és le is tudnák vonni tőle .Csak nem tudom hová menjek ezzel .Én lassan nem tudom kifizetni elég sokat fogyaszt nem spórol egyáltalán :(


2020. jan. 24. 16:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó lakbejelentését valaki valamikor aláírta, ő azóta lakja az ingatlant, tehát nem jogcím nélküli lakáshasználó.

Viszont egy disznó és rafkós vénség, hogyha nem fizeti a rezsijét, pedig lenne miből.

Ahogy írták, ha nem akarod kirakni, kapcsoltass le mindent, vagy ne fizess helyette, akkor úgyis lekapcsolják.

Majd akkor fog intézkedni, ne félj!

2020. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem biztos, hogy aláírta valaki, mivel - főleg régen - ezt simán ki lehetett játszani. Egyszer véletlenül derült ki számunkra, hogy egy egész család volt bejelentkezve a házunkba (3 fő), akikről sosem hallottunk, és természetesen nem írtunk alá semmit.

Mindenki tudja, hogy különösen az általános iskolai beiratkozások környékén csúsztak a pénzek az önkormányzati ügyintézőkhöz, hogy írjanak be embereket, és felvegyék a gyerekeket a "helyi" iskolába. Ez nyilván manapság már nem ennyire megy így, de a '90-es években, meg a 2000-es évek elején bevett gyakorlat volt. Az önkényes lakó is lehet, csak besétált akkor, és már kapta is a lakcímet.


Persze, ha valaki valamikor tényleg befogadta, akkor az más, de akkor sem ártana tudni, ki, mikor és milyen jogcímen.

2020. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy öregember is lehet szélhámos, csak tudnám, minek fizeted te az ő költségeit...
2020. jan. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért fizetem a költségeket mert úgyis rámterhelik mert én vagyok a tulaj.

Igen valamikor valaki megengedte neki hogy bejelentkezzen de mivel én felszólítottam amikor megörököltem a házat hogy hagyja el és nem tette ezért azóta jogtalan használó.Szép szóval nem megy kitenni meg nem akarom

2020. jan. 25. 07:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!