Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogtalan lakáshasználótól...

Jogtalan lakáshasználótól követelhetem e a rezsit?

Figyelt kérdés

Örököltem egy elég rossz állagú házat alig ér valamit el sem lehet adni.

Benne lakott már nagyon régen egy bácsi aki most egyedül van nincs haszonélvezete sem tulajdonjoga,csak befogadott volt.

Kitenni nem akarom emberségből de a rezsiköltséget követelhetem e tőle jogi úton? Nyugdíja van tehát tudná fizetni és le is tudnák vonni tőle .Csak nem tudom hová menjek ezzel .Én lassan nem tudom kifizetni elég sokat fogyaszt nem spórol egyáltalán :(


2020. jan. 24. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy követelheted. De ha nem akarod kitenni, miért nem kötsz vele szerződést?
2020. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Blade Bone ***** válasza:
100%
Jobb híján beszélnék vele, és ha nem lenne hajlandó fizetni kirakatnám a rendőrökkel.
2020. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 es válaszadó! Nem lehet csak úgy kirakni valakit ahoz bírósági végzés kell ,Sajnos a birtokvédelem erősebb a tulajdonnál És ő birtokolja életviteszerűen ott él ,Szerződés nincs mert nem akar . Egyenlőre bírósághoz nem fordultam mert kitenni nem szeretném,de fogalmam nincs a rezsit hogyan hajtsam be
2020. jan. 24. 17:00
 4/14 Blade Bone ***** válasza:
100%
Akkor talán kapcsoltasd le a hálózati ellátásokról.
2020. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsított eljárásban, per nélkül tudod kirakni, csak egy kérelem kell, és még a kilakoltatási moratórium se vonatkozik ra, mivel önkényes lakásfoglalónak minősül.


A díjat fmh-val követelheted, és nemcsak rezsit, hanem bérleti díjjal egyező használati díjat is.

2020. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most te fizeted a rezsit?

Ha igen mond meg neki, hogy nincs pénzed tovább fizetni vagy elmegy onnét vagy ő fizeti tovább.

2020. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Emberségből? Ő meg emberségből jó kihasználja az emberségedet :D
2020. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Emberségből" teljesen hülyére vagy véve.

Egyébként én első körben kikapcsoltatnám az áramot, a vizet, a gázt.


Van a bácsinak papírja arról, hogy ott lakik? Lakcímkártyája hova szól? Ha nincs, akkor cuccait összepakolni és zárcsere, bizonyítani sem tudja.


Ha van, akkor ügyvéd.

2020. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen van lakcímkártyája be lett fogadva még nagyon régen.

Ezért nem tudom mi a megoldás , így is jogtalan lakáshasználónak minősül mert se albérleti szerződés se haszonélvezete nincs .Azt nem tudom ilyenkor ha bírósághoz fordulok a rezsi kifizetését megítélik e ,és ha mégsem fizeti levonják tőle?

2020. jan. 24. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
A lakcímkártyának semmi jelentősége, az illetékes járásbírósághoz kell a kérelmet benyújtani. Fizetni viszont senki nem fog helyette, vagy be tudod rajta hajtani, vagy nem.
2020. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!