Még mindig nagyobb arányban jelentkeznek egyetemre/főiskolára a megfelelési kényszer miatt?
Nekem csak egy szakmám van, de 26 évesen már házat vettem 20+ millió fölötti értékben, igaz ehhez külföldre kellett mennem már 19 évesen, abból az első évem kuli munka volt, mosogatás, vagy takarítás, kisegítés. Utána szakmámba vágó melót ajánlottak, most is meg van mindenem ami kell forintosítva 700e körüli fizetéssel nézve, semmi értelmét nem látnám ma sem hogy komolyan tanuljak? Minek? Aki nagyon drága dolgokat vesz azt nem szakmából veszi, az már rég vállalkozó vagy akármi.
Arról nem beszélve hogy egyes munkákban milyen felelősség van, pl egy beteget elvállalni(agy,szív, plasztikai műtétek)
Valós jelenség az amiről kérdezek, mert tesóm keresztszülei annak ellenére hogy munkás család, mégis a gyereket tuszkolták egyetemre, meg is bukott 1x, az egészsége is megérezte, és a szülők is belátták többek közt az anyja, hogy nem ér annyit az egész, csak hát többet ér a társadalmi megbecsülés, a mellkasukat veregetni az ilyen családoknak hogy bizony a gyerek igen komoly tanulmányokkal rendelkezik, csak sokszor nem halad vele semmire, hiába a tudás, Magyarország kitűnő példa erre.
Bocs, nem olvasom végig. Már valahogy az elején érzem hogy ebből valami benned rejlő feszültség, komplexus világhálóra történő kiteregetése lesz...
Ügyes vagy, te csináltad jól, te nyertél, nem tudom miért, de biztos!
Tudod, nem mindenki elégszik meg azzal, hogy aljamunkával minimálbért keres külföldön, aztán veregeti a vállát, hogy bezzeg az átlagmagyarnál mennyivel jobban megy neki.
Tudod minek nincs még amúgy semmi értelme? Átszámolni forintba a külföldi fizetésedet és összehasonlítani az itthoniakkal, miközben külföldön nem csak a munkások bére a magasabb.
Nem megfelelési kényszer az, ha valaki tanulni akar, és nem az a vágya, hogy egész életében fizikai munkát végezzen. Nem mellesleg pedig nem minden a pénz.
Én inkább lennék itthon értelmiségi, csinálnám azt amit szeretek és érdekel, minthogy céltalanul felvegyem a dupla-tripla olyan magas fizetésemet mosogatásért.
Ha neked az anyagiak minden létező vágyadat kielégítik, akkor őszintén csak sajnálni tudlak.
És egyébként bármennyire is meglepő neked, de normális munkával Magyarországon is lehet jól keresni.
De a múgy a kérdés a következő burkolt, ki nem mondott formában tálalja a lehetőségeket:
A) Vagy kimész egy érettségivel Németországba/Angliába mosogatni, meg raktárban dobozokat pakolni, és kapsz 3X annyit havonta, mint Magyarországi diplomásként.
B) A diplomáddal maradsz Magyarországon, és legjobb esetben olyan fizetésed van hogy nem kell aggódnod a létbiztonságodért.
Először is kezdjük azzal hogy kérdezünk fejében nem különül el a "diplomás" ember végzettsége szerint. A diploma, az összefoglalólag tartalmazza az összes mérnököt, orvost, bölcsészettudományt végzettet, tanárt, kutatót az összes természettudományi ágazatban.
Ami egy baromság.
Nem ugyanolyan a fizetése egy általános iskolai töri-magyar szakos tanárnak, vagy egy Richternél dolgozó vegyésznek. Nagyon nem...
A másik, hogy van egy C opció is:
Az ember a diplomája megszerzése után ugyanúgy kimehet külföldre, és nem a magyar bér 2-3X-osát hanem kb 5-6X-osát fogja keresni.
Véletlenszerűen kiválasztottam egy nem túl gyakori diplomás szakmát, csillagász. Rákerestem hogy Németországban mennyit keres: Évi 91 000 euro, ami hónapokra lebontva 7600, átszámolva 2 millió 200 ezer...
Na akkor gondoljunk bele hogy egy keresett szakember, mint egy mérnök, vegyész, alkalmazott fizikus mennyit kereshet a bivalyerős német iparban...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!