Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha introvertáltként mezőgazdas...

Ha introvertáltként mezőgazdasági munkát végzek, mennyire kemény dió?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az az állandóan pörgős,mindenkivel dumálok típus.

Ebben a munkakörben ez inkább előny vagy hátrány?



2018. nov. 8. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki és megtudod. Előnyösebb, mintha a kereskedelemben helyezkednél el. Elsődleges szempont, hogy jól dolgozz. A többit elfogadják, ha nem totál ostobák közé kerülsz.
2018. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leginkább azt javaslom hogy ki kell próbálni, de szerintem nem hátrány.
2018. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem nem fognak mindenféle pofázós hülyék körbevenni,mert a felszínes csevegésnél nincs rosszabb.
2018. nov. 9. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kimondottan előnyösnek látom. A növények türelemre tanítanak, az állatok emberségre, tartották a régi parasztok. A növények közt nem kell (nem is előnyös) kapkodni, idegzsábáskodni.
2018. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A növények közt nem kell (nem is előnyös) kapkodni, idegzsábáskodni."


Ez igaz, ha csak hobbikertész vagy. Ha a megélhetésed függ a növényeidtől, akkor ugyanolyan stresszes ez a munka, mint bármilyen más (paraszt családban nőttem fel, számtalan parasztcsaládot ismerek, és mindenhol idegbetegek az emberek már...).


Amúgy introvertáltnak a mezőgazdaság ideális munka lehet, főleg, ha szereti is a természetet. Lényegesen kevesebb emberrel kell napi szinten kommunikálni, mintha egy milliós városban járnál tömegközlekedéssel irodába vagy gyárba melózni.

2018. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hollandiában van,tehát itt nem stresszes. Magyarországon minden az. De itt nem használ ki senki senkit.
2018. nov. 11. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mezőgazdaságban dolgozók egy jelentős része introvertált, pont azért, mert általában nem kell huzamos ideig csapatban dolgozni, az állatokkal nem kell jópofizni, a növényekkel/gépekkel pláne nem. Sokkal megnyugtatóbb környezet lenne a számodra, mint egy irodában ülni, ahol valóban beszélgetni, pörögni kell.

Csak előny lehet mindenképp, tapasztalatból mondom. Extrovertáltak is lesznek biztosan hasonló munkakörben, de mezőgazdaságban csak jó pont lehet, ha a kezed jár a szád helyett.

2018. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!