Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőket szeretné itt kérdezni...

Nőket szeretné itt kérdezni arról, hogy bizonyos nők miért reagálnak így? Mi ez manapság vagy én vagyok maradi?

Figyelt kérdés

Tavaly nőnapkor a két munkatársnőmet felköszöntöttem egy-egy szál virággal, és teljesen fel voltak mind a ketten háborodva, hogy én ezt hogy képzelem, meg én is "egy tipikus férfi" vagyok, ezt mondták. Megkérdeztem, hogy mi a gond, mert nem értettem ebből semmit, most sem értem. Nagy nehezen még pár degradáló kifejezés után az egyik elmondta, hogy az a bajuk, hogy én megkülönböztetem őket a nemük alapján.

A másik hasonló tapasztalat ma történt. Egyik régi ismerősömmel és a menyasszonyával beszélgettem egy kávézóban, az ételek felé terelődött a téma, én meg minden rosszindulat nélkül, sőt kedveskedni akartam, kiböktem, hogy a menyasszony édesanyja (akit szintén ismertem) milyen jól főz, ha megtanította a lányát arra, amit tud, ismerősöm nem panaszkodhat otthon soha az ebédre. Erre a nő teljesen kiakad, hogy én ezt hogy képzelem. Nem tudtam elképzelni, mi baja van, most sem értem. Hogy ez egy sztereotípia, hogy a nők főznek, ő soha nem főz, mert ő nem fog alárendelődni senkinek, minden nap rendelnek egy hamburgeresből, az az ebéd.



2018. okt. 11. 21:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom beleélni magam ezeknek a nőknek a helyzetébe, így csak a saját álláspontomat tudom elmondani. Én nem szeretek Nőnapozni (Valentin napozni sem), mert úgy vagyok vele, hogy a férjem az év 364 napján nőként kezel és az év 364 napján ugyanúgy szeret. Ezért nem tartom fontosnak az ilyen ünnepeket.


Természetesen ha valaki hoz egy szál virágot nőnapon (nagypapám pl.rendszeresen), akkor nem állok neki hisztizni és nem küldöm el melegebb éghajlatra, mert jól esik hogy gondolt rám.


A főzéssel kapcsolatban meg csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy én szeretek örömet okozni annak akit szeretek. Éppen ezért nem nyűg az, ha főznöm kell a férjemnek mert az is jól esik, amikor megdicséri azt amivel dolgoztam vagy csak látom, hogy izlik neki. Nekem nem ciki 30 évesen sem odaállni anyu mellé amikor főz és ellesni 1-2 dolgot. :) de nálunk sokszor van olyan, hogy a férjem főz mert imád főzni és egyikünk sem érzi ettől magát alárendeltnek vagy rabszolgának.

2018. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, úgy írom: bunkók voltak a nők! Ha kapok valamit bármikor bárkitől megköszönöm és kész! Ha megdicsérik anyámat vagy engem megköszönöm, ebben az esetben megjegyzem hogy sokat dolgozom, nem biztos hogy a férjem a föztömet mindig élvezni fogja.
2018. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 igen, de a kérdezőnek ez valszeg már a sokadik ilyen megnyilvánulása volt...
2018. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!