Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőket szeretné itt kérdezni...

Nőket szeretné itt kérdezni arról, hogy bizonyos nők miért reagálnak így? Mi ez manapság vagy én vagyok maradi?

Figyelt kérdés

Tavaly nőnapkor a két munkatársnőmet felköszöntöttem egy-egy szál virággal, és teljesen fel voltak mind a ketten háborodva, hogy én ezt hogy képzelem, meg én is "egy tipikus férfi" vagyok, ezt mondták. Megkérdeztem, hogy mi a gond, mert nem értettem ebből semmit, most sem értem. Nagy nehezen még pár degradáló kifejezés után az egyik elmondta, hogy az a bajuk, hogy én megkülönböztetem őket a nemük alapján.

A másik hasonló tapasztalat ma történt. Egyik régi ismerősömmel és a menyasszonyával beszélgettem egy kávézóban, az ételek felé terelődött a téma, én meg minden rosszindulat nélkül, sőt kedveskedni akartam, kiböktem, hogy a menyasszony édesanyja (akit szintén ismertem) milyen jól főz, ha megtanította a lányát arra, amit tud, ismerősöm nem panaszkodhat otthon soha az ebédre. Erre a nő teljesen kiakad, hogy én ezt hogy képzelem. Nem tudtam elképzelni, mi baja van, most sem értem. Hogy ez egy sztereotípia, hogy a nők főznek, ő soha nem főz, mert ő nem fog alárendelődni senkinek, minden nap rendelnek egy hamburgeresből, az az ebéd.



2018. okt. 11. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Nincs itt semmi gond, változnak a felfogások. Én csak nagyimnak veszek nonapra virágot mert neki ez fontos.


Mindenki úgy kajal ahogy akar.


Szokj hozza, ilyen világot élünk. Legyel polkorrekt :D


22F

2018. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Feminim hiszti.A virágon nem tudom hogy lehet felháborodni...

A másik példában ott valami más lehetett a háttérben.

Ne vedd magadra.

2018. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Még hányszor teszed fel ezt a kérdést? Annyira átlátszóan provokáló kamu az egész sztorid...

A munkahelyünkön volt virágos köszöntés, egy nő sem reagált így...és egy nőt sem ismerek (netes hozzászólásokon kívül), aki kikérné magának a főzésre adott bókot.

2018. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
85%
Mert bunkók. Én kifejezetten nem szeretem az ilyen nőnapot meg efféle "ünnepeket", ahol olyasmiért köszöntünk fel valakiket amiért nem tettek semmit. A virágokat se szeretem, aki ismer, az nem is ajándékoz nekem ilyesmit. Ennek ellenére ha egy férfi kolléga, főleg ha nem is ismer közelebbről, udvariasságból ad egy szál szegfűt, azt megköszönöm és elfogadom, mert tudom hogy csak örömet akart okozni és miért rontanám el a kedvét azzal hogy lecseszem. A főzéssel is úgy vagyok, hogy mióta a nő ugyanúgy lehúzza a maga x óráját a melóhelyen mint a férfi, idejét múlttá vált a házimunka "női" mivolta. Egy férfinak is van 2 kis keze amivel tud főzni, mosni, takarítani. De ilyenen látványosan megsértődni, röhej. Én max. mosolygok egyet ha valaki elvárja hogy én vigyem az egész háztartást. Az általad írt nők elég frusztráltak lehetnek.
2018. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyenekkel ne foglalkozz.. szegények retardáltak :D vannak még nők, akik tudják értékelni a kedvességet..
2018. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Akkor most a két férfi után egy nő is válaszol,mert ez lenne a lényeg...őszintén az elsőt én sem értem,a virágot szeretem,megköszönöm,megszaglászom és respektálom,de a másodikon szintén kiakadtam,talán mert egyrészt valóban sztereotípia,mi úgy oldottuk meg pl.hogy felváltva főztünk,ettől nem lett herélt a kapcsolat,mert mindketten ugyanannyit dolgoztunk...másrészt saját magamtól tanultam főzni,mert gyerekkoromba hideg ételen tengődtem,így kicsit érthetőbb a felháborodásom....és igen ez egy eléggé beragadt szemléletmód,hogy "nézd meg az anyját,vedd el a lányát" megjegyzés volt.. azért ne add fel,lesz ez még jobbis.. :)
2018. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
3-as. Ha nem tetszik a kérdés, nem kötelező rá válaszolni. És nem tettem fel még ezt a kérdést, mert nem lehet egy kérdést többször feltenni (le van írva a szabályzatban), másrészt, nem értem, mi értelme lenne többször feltenni. Máshol vezesd le a napi feszkót, ne gyakorin. :D
2018. okt. 11. 22:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyik sem normàlis reakció. Mindkèt esetben gyökerek voltak a nők. Nő vagyok, úgy irom ezt.
2018. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Ezek az új világ "női".

Minő érdekesség, pont evvel a modern feminizmussal együtt jött a gender ideológia is, mert valahol elkezdték gyanítani, valami nem teljesen ok. velük. Mármint az ilyen nőkkel.

Nem örülnek a virágnak, hisztiznek, ha nőként bánnak velük, pláne, ha egy férfi rájuk mer nézni, az Isten irgalmazzon nekik.

Lásd sziget fesztiválos saját fenekét fogó francia hölgy, micsoda hisztériát váltott ki.

A szomorú az, hogy a valódi, normális nők nem igen foglalkoznak az ilyen megnyilvánulásokkal, továbblapoznak.

Csak a férfiak hergelik magukat ezen, mert ellenállásba ütköznek, a legnagyobb baj, hogy az éretlen fiatalság is találkozik evvel, és akkor milyen kép alakul ki bennük egy nőről? Borzalmas.

Köszönhető egy genderidiótának, amelyik nem tudja magát hova helyezni a társadalomban, és telehányja az internetet a szarságaival.

2018. okt. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem szeretek virágot kapni én sem, és még értem is valahol ezeket a nőket, mert az egész nőnapi ünnep gagyi, semmi köze az eredeti apropójához. Mégse gondolom, hogy erre igy kellene reagálnia bárkinek is.

Aki meg akar, főzzön, aki nem akar, az ne főzzön. A másikra várni megint csak butaság. Ha egyikük se tud/szeret főzni, akkor persze, hogy rendelt étel lesz az ebéd.

Azt nem értem csak, hogy a nőnapos sztori hogy hogy pont az év tőle eső legtávolabbi időszakában jutott eszedbe.

2018. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!