Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találok egy szelvényt...

Ha találok egy szelvényt valahol akkor az enyém?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,ha vásárolok egy boltban és találok tippmix szelvényeket mert valaki ott hagyta. Én eltehetem? Ha elteszem lesz valami bajom belőle?
2018. jan. 30. 19:22
 1/4 MR.X. ***** válasza:
Nem etikus az egyszer biztos...dehát ha van rá mód eltenném Én is.
2018. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az otthagyás lehet szándékos és véletlen is. Véletlen esetén te megvalósítod a jogtalan elsajátítást. Ha visszamegy a tulajdonosa érte és nem találja, de kell neki, és még a bolt is be van kamerázva, akkor keresni fognak téged.


Olyan eleve nincs, hogy ha megtalálod más tulajdonát, akkor az tiéd. 8 napon belül le kell adnod a rendőrségen, és ha 1 évig nem jelentkezik érte a tulajdonosa akkor szállhat át rád a tulajdonjog.

2018. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha én vagyok aki elveszitette?
2018. jan. 30. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor is ugyanez a helyzet, csak az a kérdés, hogy a megtalálót érdekli- e. Van, aki az ottfelejtett pénztárcát is gond nélkül zsebre teszi, más meg leadja a pénztárosnál, stb. Embere válogatja.
2018. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!