Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek van jogsija, de fél vezetni?

Figyelt kérdés
Nekem több, mint 1,5 éve lett meg és a mai napig 100 km-nél többet nem vezettem éles forgalomban. Eddig mindig ott volt az oldalamon apám, de akkor is iszonyatosan feszengve vezettem, mert amikor elkezdtem levezetni az első kilométereket, már akkor 1 év kihagyás volt a hátam mögött és ma már önbizalmam sincs. Bele sem merek gondolni, hogy a város sűrűjébe menjek és cikázzak a szűk utcák között, lámpáról lámpára haladva sávokat váltsak, majd szűk helyekre parkoljak. Ugyanakkor meg autó bőven rendelkezésre állna, amit vezethetnék. A sávváltás és a lefulladástól való félelem okoz gondot a mai napig. Sávváltáskor nem tudom felvenni a forgalom ritmusát, nem tudom felmérni, hogy mikor engednek be illetve ha arra ügyelek, hogy ne fulladjak le, akkor motort pörgetve vagy rajtolással indulok vagy pedig darabosan (akkor le is áll a motor). A jogsim is csak óriási szerencsével lett meg harmadjára (dízelesen). Egy automata vszeg megoldaná a problémáimat, de arra meg nincs pénzem. Arra lennék kíváncsi, hogy köztetek van-e olyan, aki a mai napig nem mer vezetni. Olyan is válaszolhat, akinek később megjött az önbizalma és kocsiba ült. Természetesen én is szeretnék végre vezetni.

2017. nov. 29. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

nekem 8 eve van jogsim es rendszeresen kozlekedem autoval de en is felek

ezektol a dolgoktol, amit leirtal, nem felek, sot rendszeresen hasznalom az utakat versenypalyanak :D

attol felek hogy elromlik az auto menet kozben

2017. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
A feleségemnek már 5 éves jogsija volt, mikor a gyerek megszületett, és vettünk neki is egy autót. Mivel addig ő is keveset vezetett, névnapjára azt kapta tőlem, hogy befizettem még egy 20 órás vezetési gyakorlatra egy oktatóhoz éppen olyan Suzuki Splash-sel gyakorolni, mint amit neki vettünk. Sokat segített neki abban, hogy ne fulladjon le, finoman kezelje a kuplungot.
2017. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én régen féltem a forgalomtól. Féltem hogy egy apró hiba és hatalmas baleset lesz. Egészen addig míg el nem kezdtem vezetni és rá nem jöttem hogy nem így van. Jelzed merre szeretnél menni, nem erőszakoskodsz és figyelsz akkor minden rendben lesz.

Míg vezetek nekem is ott ül nagyapám mellettem, hiszen az övé. De már egy hónapja autókat nézegetek, amint meglesz a sajátom egyedül is fogok.


Nekem keresztanyám volt teljesen olyan helyzetben mint te. Ő azt csinálta hogy vett egy olcsó kis kocsit és csak kicsit vezetett egy huzamban. Majd egyre nagyobb és bonyolultabb távokat bevállalt. Először csak a város másik végén lévő bolt, utána elvitte a gyereket az iskolába, ha az is magabiztosan ment akkor bejárt melózni vele és szépen lassan belejött.


Az hogy lefulladsz-e vagy sem az kuplung kezelés. A gázon lévő lábadat nem piszkálod, adsz neki egy annyit amivel el tud indulni (nem kell szétpörgetni) és a kuplungot engeded lassan. A gázon lévő lábad marad abban a helyben míg el nem indulsz. Lehet hogy egy olcsó kocsival ezt és a lassan menést is gyakorolnod kéne... Dízelest és Automatát meg ne vegyél. Utóbbit mint írtad drága fenntartani, előbbit meg most állandóan szankcionálják és mindenki szabadulna meg tőle. Nekünk is dízeles van, nem is régi autó de már cserén gondolkozunk. Emellett ha autómatán tudsz csak vezetni az se jó, mert bármikor úgy adhatja az élet hogy manuálissal kell menned. Autómatát csak akkor szabad ha a manuális is megy.


Sávváltással mi a probléma? Belenézel a tükörbe hogy odaférsz-e, és ha odaférsz jelzel és odamész. Annyi a lényeg hogy ne rángasd a kormányt.


De összefoglalva tényleg csak annyit tudok mondani hogy egy olcsó autó kell neked amin tudsz kis távokon gyakorolni. Egy vw golf esetleg vagy egy suzuki swift. 300-400 ezerből már egy kulturáltabb megvan. Arra a pár évre amíg belejössz és megszereted addig kiszolgál. Nem sírsz érte hogyha lekarcolod véletlen. Majd ha már jól megy akkor meg veszel egy komolyabbat.

2017. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Sávváltással mi a probléma? Belenézel a tükörbe hogy odaférsz-e, és ha odaférsz jelzel és odamész."


Az vele a probléma, hogy városban mindenki rámászik a másik se***re és nekem zöldfülűként nehéz úgy felvenni a ritmust, hogy ha be is akar engedni, akkor vegyem a jeleket és elé tudjak biztonságosan folyni tempóvesztés nélkül (itt ütközik ki a seb.váltóval való idegenkedésem). Arról nem is beszélve, hogy a térlátásom sem az igazi (nehezen tudom felmérni a távolságokat és a kocsi méreteit).

---

"Nem sírsz érte hogyha lekarcolod véletlen."


Csak akkor fogok sírni, ha egy mellettem parkoló autót karcolok le. De akkor néhány alkalom után a pénzem mellett a jogsim is ugrani fog.

2017. nov. 29. 21:08
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor rajtad nem lehet segíteni. Ne vezessél és probléma megoldva.
2017. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Ezzel a tanáccsal könnyen elintézted a dolgot. :D
2017. nov. 29. 22:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Pár hete van meg a jogsim azota napi szinten vezetek , attol félek csak , hogy valaki nem adja meg az elsőbbséget és ki jön elém én meg bele durranok , vagy pont engem kap telibe valaki .

Dízellel járok ezt is le lehet fullasztani , de szerencsére benzinesen tanultam

2017. nov. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én igen, alig vezettem, egyedül is csak kétszer azóta meg már évek óta nem is vezettem, szerintem már nem is fogok, majd szépen lejár a jogsi, nem újítom meg, emlékszem amikor oktatóval mentem autópályán majdnem nekimentem egy nyerges végének sávváltáskor, az oktatónak kellett visszahúzni a kormányt kár volt a sok százezrért, persze nem lehetett előre tudni
2017. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: Szerintem igenis újítsd meg, semmibe nem fog kerülni. A jövőben meg simán lehet még életbevágóan szükséges (munkahely, pocsék tömegközlekedés). Én biztosan meg fogom újítani még akkor is ha nem fogok vezetni, de minél előbb szeretnék visszarázódni a közlekedésbe.
2017. nov. 30. 10:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 10 éve van jogsim, néhányszor próbálkoztam a vezetéssel, de annyira stresszesnek találom, hogy inkább nem csinálom. Maga a vezetés remekül megy, de én a többi sofőrtől borulok ki, rémisztően sok szarul vezető ember van, idegesít, hogy index nélkül bevágnak elém, rodeóznak, satufékeznek, beszólnak, dudálnak… Szóval kiszámíthatatlannak érzem a viselkedésüket. És attól tartok, ezen nem lehet változtatni, hiszen másokat nem tudok megváltoztatni – te jobb helyzetben vagy, mert a saját tudásodat fejlesztheted.

Ismerek egyébként sok olyan embert (mind nő :)), aki sokáig nem vezetett, majd órákat vett, és utána elkezdett, de olyanokat is, akik hozzám hasonlóan letettek a dologról.

Mondjuk szerintem az sem segít a dolgon, hogy Bp. forgalmas részén lakom, el tudom képzelni, hogy egy kisebb településen már rég vezetnék én is…

2017. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!