A japán nyelv miért külömbözik ennyire az ázsiai nyelvektől? Értem ezalatt hogy hangtanilag és akár logikailag is könnyen követhető, a szavak kivehetőek, kimondhatóak, tiszták. Más Ázsiai nyelvek ennek pont az ellenkezői.
grandpierre.hu
weboldal kapcsán további vonatkozó tényezők:
a két Grandpierre kutatásival foglalkozó weboldalról van szó tehát, TÖBBEK KÖZÖTT magyarságkutatásról.
Nézzük most Endre vonatkozó adatait:
"Grandpierre K. Endre (anyakönyvi nevén Kolozsvári Grandpierre Endre) (Hódság, 1916. október 6. – Budapest, 2003. július 17.) magyar író, költő, gondolkodó
... és magyarságkutató."
[...]
"Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen magyar-történelem szakon végzett."
Az ő munkássága is fellelhető tehát itt, de Attila fia vitte tovább a magyarságkutató tevékenységét:
grandpierre.hu
Köszönjük a részletes, és mindenre kiterjedő tájékoztatást!
Egyébként én magam is azért hoztam fel ezt a "elől a vezetéknév, utána a keresztnév" viszonylagos ritka előfordulását, mert szerintem is a magyarságnak sokkal szorosabb ősi kapcsolata van a jelenleg távol-keleten élő népekkel, mint ahogy azt ma elismerik, elfogadják, tanítják...
Szívesen. Akit érdekel, tudok elfogultsággal SEM vádolható, tehát bajor, és olasz kutatóktól akár pontos szakirodalmi megjelöléssel (Mario Alinei-től) kutatást arról, hogy a magyar az egyik legősibb nép.
Alinei, aki nem mellesleg akadémikus nyelvész is egyben, az etruszk vázák feliratait kizárólag a mai magyar nyelv által látja kiolvashatónak, tehát az etruszkot is, latin és ógörög kultúrát is megelőző a magyar-hun-szkíta-szaka-szittya nép és nyelv.
A kelta mellett, meg még néhány más nép mellett az egyik legősibb nép és nyelv a magyar.
Az egykori habsburgok által kényszerítés történt magyarság hamisításra az mta irányába -pl finnugorítás-, de a
grandpierre.hu
-n erről is találtok bizonyítékokat.
További infók:
borbolajanos.com
Itt Borbola János, 20 évnyi kutatás után bebizonyította, hogy az egyiptomi hieroglifák kizárólag a magyar, akár a mai magyar nyelv által fejthetők meg.
Tehát még az ókori egyiptomi kultúra is a magyar ÍROTT nyelv és beszélt-írott magyar kultúrából eredeztethető.
Sőt, az akadémikusok hiába nem verik nagy dobra, mégis, a mai Bosznia területén, Visoko-ban, hét darab piramist azonosítottak az 1990-es években, amelyek eddig hegynek látszottak, benőtte az erdő ezeket, de feltárásuk azóta is folyik. A hétből az egyik nagyobb, mint a gizai Nagy Piramis.
40 ezer(!) évesek ezen piramisok, kiderült, hogy MAGYAR piramisokról van szó, tehát minimum 40 ezer éves a magyarság és a magyar nyelv, hiszen székely rovásírást találtak benne.
(A skandináv rúna írás KÖZVETLENÜL ebből ered.)
Mivel már tudjuk, hogy a magyar az egyik legősibb nép, a magyar az egyik legősibb nyelv, ebből ered, hogy a JAPÁN, KOREAI, UJGUR népek is, és szinte minden más kultúra, nép, nyelv a magyar, kelta és csupán néhány más nép kultúrájából ered.
Heribert Illig, bajor kutató rájött, hogy a germánok (ismétlem: bajor a kutató!!) a germánok és Vatikán csalt, hiszen a középkorban 611-900 közötti időszak
nem létezett, így pl SEM a Karolig germán, se a Meroving germán, SEM a szláv birodalom NEM létezett soha.
Tehát a germánok, szlávok is (egyébként régebbtől, közvetlen módon a törökök, ujgurok, japánok, koreaiak, han kínaiak is) a magyar kultúra által emelkedtek fel, ráadásul az utóbbi évszázadokban szláv ősiség hamisítás több szinten is folyik, nyelvileg (szlovák nyelv), és népek tekintetében, mert se a horvát, se az ukrán, lengyel, szlovák, bolgár stb NEM szláv népek, épp csak minimálisan keveredtek szlávokkal.
Sajnos ezen népek agyát is mossák évszázadok óta, ahogy a magyarokét is, de főleg a habsburgok miatt, kb 150 éve kezdődött ezen magyar , ukrán, lengyel, szlovák, bolgár stb agymosás, majd a kommunizmus folytatta.
A germán-habsburg-osztrák egymásnak ugrasztotta a magyart a magyarral, tehát a nyelvileg elszlávosított magyarokkal: ukránnal, lengyellel, szlovákkal stb...
(Ellenben a román / oláh nép csak közvetett módon volt kapcsolatba velünk.)
A JAPÁN nyelv még nem torzult sokat, sőt, aki tudja, hogyan néz ki egy székely-szkíta-szaka-szittya ember, akkor ha gondolatban mongoloid, "ferde" szemmel képzeli el, JAPÁN ARCOT kap. Nő és férfi esetén is.
Márpedig a székelyek (szkíták) ALIG keveredtek, és a japánok is ALIG keveredett nép, tehát visszavezethető a régmúltra is, régen hogyan nézett ki e két nép. A japán nép idővel mongoloid arcszerkezetűekkel keveredett, másokkal ezek szerint
nem jelentős mértékben;
HUN-székely-szkíta-magyar (HON, HAZA) eredetű a japán (az ő nyelvükön: niHON) nép is, a korai (dékoreai nyelven HANgugo) nép is, a többségi kínai (HAN kínai) is.
(Sajnos Nagy Magyaro. más területein igen erős a kevertsége a népeknek, még Erdély nagy részén is, mégis manapság százezrével élnek "keveretlen" székelyek IS.)
AKI KÉR SZAKIRODALMI MEGJELÖLÉST, jelezze, ITT mutathatom majd, ha megint erre járok.
Itt a vége felé elírtam:
"korai" helyett "korEai".
Természetesen terjedelmi okokból csak nagy vonalakban tudtam kifejteni a témát, de kéretik mellőzni az esetleges kötözködést.
Nagyon hosszú lenen itt precíz bizonyítást eszközölni -ezért adtam meg kutatók linkjeit-, és részletes pontossággal fogalmazni.
A sorok között kéretik olvasni, a lényegre koncentrálva - szól ez a szkeptikusoknak, akadémikusoknak.
(Pl nyilván a lengyelt, ukránt nem sikerült magyar ellen fordítania a habsburgoknak, de ebbel is megpróbálkoztak;
a szerb és orosz népek viszont valóban szláv népek, de NEM rendelkeztek semmilyen ősi "nagy" birodalommal, hanem csak az utóbbi évszázadokban taroltak az oroszok.
Satöbbi.
Itt terjedelmi korlátok vannak, és nem szeretném, ha a lényeg elveszne, ez a másik oka, hogy
nem hosszabban fejtem itt ki.)
Írásaimból remélhetőleg a japán néppel és nyelvükkel való magyar kapcsolat is látható, áttételesen, annak, aki megfigyeli a lényeget soraimból.
A magyar nyelv szintén mentes a diftongusoktól, mint a japán. Mint én is utaltam rá: a japán szigetnép, számukra főképp ez segítette (viszonylagosan) konzerválni a (beszélt) nyelvi hagyományukat.
Más kérdés, hogy idővel erős kínai befolyás alá kerültek a japánok.
A kínai írás az egyiptomi hieroglifákból ered, utóbbi meg a székely rovásírás alapján egy másik magyar írásrendszer találmány.
A japán nép pár ezer éve
vette csak át a kínai írást.
A magyar nép meg, mint utaltam rá, bizonyítottan minimum 40-ezer éves kultúra, minimum azóta léteznek magyar írásrendszerek is és a magyar beszélt nyelv is, amely lényegileg keveset változott az idők során, nem számítva nyelvjárásokat.
Elnézést, sietségemben elírtam több helyütt.
Egyébként csak óvatosan, saját megfigyeléseket hadd tegyek a japán-magyar szókincs átfedésekről.
Vannak, akik oly módon kötnek bele ebbe, hogy sok a kínai eredetű szó a japánban. Na de a kínai nyelvek -bár áttételesebben, de- szintén a magyarból és a keltából erednek...
Szóval, szerény megfigyeléseim - hozzáteszem: NEM vagyok nyelvész, NEM mérvadó AZ ALÁBBI, csak szerény kiegészítést következik részemről most, puszta elgondolkodtató gyanánt (sokkal többet figyeltem meg eddig egyébként).
Magyaros átírást használok itt.
A SORREND:
japán szó - magyar szó; japán szó jelentése.
niHON - hon, hun, haza; jelentése a "nihon" japán szónak: Japán.
só - só; jelentése: só.
uszagi - jószág, nyuszi ("NYUSZAGI" :D) ; jelentése: nyúl, nyuszi
ringo - ringló(szilva); jelentése: alma
kiree / kiré(j) - király; j: csodálatos (érdekes mód manapság szlengben detto...)
kusza - kusza; fű, fűszálak (sora)
hito - hit; első(dleges) (jelent ember-t is)
tabe - táplál; táplál(kozik), eszik
mizu - víz; víz
odori - pödör, pödöri; pörög, táncol
arasi - haragszik; viharos, zord
hakucsó - hattyú, kacsa; jelentése: hattyú
gacsó - gácsér; gácsér, liba
(ushi - ezt zárójelbe teszem, mert határeset, marhát jelent, de hasonlít a magyar hús, husi szóra...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!