Szerintetek melyik a legkártékonyabb élőlény a Földön?
12#
Van egy pár idióta, ezért írtsuk ki az egész emberiséget. Logikus...
Azt írtad, hogy az állatok nem kínozzák az áldozatot. Láttál te már macskát vadászni?
Azt is írtad, hogy nem környezeti hatás. Kicsit nézz utána a dolgoknak. Az iszlamista harcosokat mind kiképző táborokban képzik. Embertelen körülmények közt tartják őket és azt sulykolják beléjük, hogy az áldozatuk megérdemli a kínzást. Több évnyi "munka" van abban, hogy kineveljék a gyilkosaikat.
Olyanról vitázol, amiről a tudásod igencsak felszínes. (Vagy direkt ferdíted el a valóságot)
Ööööö...az ember? Na ja.
Mondjuk,ha egy zebra szemszögéből vesszük,akkor az oroszlánt mondaná elsődlegesen.
Az viszont tény,hogy összességében egyedül nekünk van olyan lehetőségünk,technológiánk,amivel a legnagyobb károkat tudjuk okozni,akár a természetbe való kisebb beavatkozásokkal is.
És persze ami egymással is művelünk,az sem elhanyagolható károkozás szempontjából.
És akkor
19
Az általad felsoroltak többségéről hallottam, illetve olvastam és láttam ismeretterjesztő filmeket is. Nem változtatnak a véleményemen, miszerint arra, hogy valaki ilyet kivitelezzen születni kell. Bárki nem képes rá.
És a lényeg amúgy is a kérdésen van. Melyik a legkártékonyabb élőlény tehát a földön? Nem a fekete özvegy valószínűleg, még akkor sem ha párzás után bezabálja a csintalan fekete özvegy csávót!
Az utolsó kommented akkora baromság hogy az hihetetlen.
Bocs, de ezt udvariasan nem lehet leírni, mert akkor nem érződik mennyire nagy ökörséget írtál.
Először is, a létező leggyengébb "érv" mögé bújsz, a "mi lett volna ha..."
Értelmetlen feltenni a "mi lett volna ha..." kérdéseket.
Mi lett volna ha nem tör ki az első világháború?
Mi lett volna ha nem találja meg Kolumbusz Amerikát?
Mi lett volna ha nem halnak ki a dinoszauruszok?
Hülye kérdések ezek, mert senki nem tud rá válaszolni, de még csak közelítő sejtést se lehet adni. Pláne ha millió éves távlatokba nézel vissza és kérdezed mi lett volna...
És honnan veszed hogy egy bármilyen más faj, az agytérfogat növekedés útján elindulva, nem az ellenséges populációk ellen kezdi bevetni az eszét?
Vagy leragadtál ott hogy egy olyan cuki állat mint a delfin nem tudna a légynek se ártani?
És elárulok valamit: Ha erre a gonoszságra születni kell, akkor kellene különböznie valaminek genetikailag a különös kegyetlenségű emberekben, a normál emberekhez képest. Ilyen különbözőségről pedig nem tudunk, mert nincs. Bárkiből szociopatát lehet nevelni megfelelő hatásokkal.
És bárkiből előjöhetnek olyan viselkedésminták amikre senki nem számítana tőle, csak a megfelelő hatás kell.
Pont erről szólt a Zimbardo féle börtönkísérlet.
Milyen jó, hogy pont a "békés" delfinecskéket hoztad fel példának.
Itt egycikk arról, hogy a palackorrú delfinek módszeresen írtják a disznódelfineket.
A helyedben ilyen felületes tudással nem okoskodnék.
Egyébként, az evolúció a legegyszerűbb úton haladott, és halad minden egyes populációban még a mai napig is.
Az evolúció hihetetlenül egyszerű, és logikus szabályok szerint zajlik.
Körülbelül leszűkíthetném arra a többszörösen összetett összefoglalásra a lényegét hogy: Az evolúció a környezet szelekciós nyomásának, azaz a természetes szelekciónak és a minden élőlények alkotta szaporodási közösségekben felbukkanó természetes változatosságnak (variabilitás) egymásra hatása, melynek során a környezethez legjobban adaptálódott változatok fogják a legnagyobb sikerrel elterjeszteni öröklődő tulajdonságaikat, melyek generációk alatt általánossá válnak, ezzel új fajt hozva létre.
Azaz, ha veszel egy tetszőleges környezetet, amiben vannak bizonyos környezeti korlátok (élelem, víz, búvóhely), amik megszabják a terület eltartóképességét, akkor ott versengés (kompetíció) fog kialakulni az egyedek, és a fajok között. Ha ezek a környezeti értékek nagyon alacsony egyedlétszámot engednek meg (véges mivoltukból fakadóan) akkor az egyedek közt nagy lesz a verseny az erőforrásokért. (mellékesen jelzem, ivaros szaporodás esetén a szaporodó partner is erőforrásnak számít).
Ha nagy a verseny, nagy a kihullás, tehát nagy természetes szelekció.
És itt kapcsolódik be a variabilitás, azaz ha a populáción belül vannak jobb-rosszabb képességek, akkor a verseny mindig a lehető leghatékonyabbat fogja előnyhöz juttatni. Tehát csak egy logikus iránya lehet az evolúciónak bármilyen fajon belül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!