Szerintetek intro-vagy extrovertált vagyok?
Sosem tudtam eldönteni, néha ennek, néha annak gondolom magam, mivel egyaránt igénylem a társaságot és az egyedüllétet is.
Számomra hétvégére az itthonról kimozdulás és az itthon egyedül pihenés is pont ugyanolyan jó program.
Szeretek a barátaimmal lenni, viszont néha (kb. 3-4 hetente egy hétvége) kifejezetten szükségem van arra, hogy ne legyenek körülöttem emberek.
Általában nem beszélek túl sokat, de nem érzem magam zavarban, ha mondjuk idegenek vagy nagyobb tömeg előtt kell beszélnem vagy előadást tartanom.
Bulizni is szeretek, bár mostanában egyre ritkábban járok.
Suliból hazafelé kb. 45 percet kell sétálnom, ebből 15 percet kell megtennem gyalog, és ezt a részét a sétának nagyon utálom, mert mindig nagyon unatkozom --> igazából így belegondolva leginkább emiatt hajlok inkább afelé, hogy nem vagyok introvertált, de ettől függetlenül nem vagyok biztos benne.
Sokkal jobban szeretek kis társaságban menni valahova, leginkább úgy, ha ebben a kis társaságban csak a barátaim vannak, de jól tudom magam érezni magam úgy is, ha jön olyan személy is, akit nem ismerek. A nagyobb társaságokat nem igazán szeretem, de azért nem vagyok 100%-ig elutasító az irányukba.
Ez alapján szerintetek?
Mennyi szinonimája van már a h...ségnek.
Nincs semmi bajod, csak unalmadban már nem tudsz mit kitalálni.
2. Érdekes gondolatmenet, köszi a választ.
3. És neked vajon mi bajod lehet, hogy ahelyett hogy normálisan válaszolnál vagy legalább nem válaszolnál, inkább megpróbálsz sértegetni?
A személyiség olyan, mint egy folyó. A vízmennyiségnek megvan a maga medre, de a víz összetétele mindig változik.
Ha egy idegen érintkezik a folyóval, a folyó vagy elnyeli az áldozatát, vagy a folyó útja változik meg. De az is lehet hogy nem történik semmi sem. Sem az idegennel, sem pedig a folyóval. A cseppek viszont soha nem lesznek ugyanazok a cseppek, melyek érintkeznek az ismeretlennel. Akkor sem ha látszólag minden egy helyben áll.
Ez a videó talán segíthet eldönteni, hogy milyen vagy:
https://www.youtube.com/watch?v=k7mEh53rTc0
Gondolom Hans Jürgen Eysenck személyiségfaktoraival már találkoztál.
Ha érdekel a téma, akkor javaslom főleg George Kelly személyes konstruktumok elméletét.
Illetve Joseph Luft és Harry Ingham Johari-ablak modelljét.
Továbbá Frederick Herzberg kéttényezős motivációs elméletét is.
Segítenek megérteni, hogyan működik az ember.
Természetesen vannak még más érdekes elméletek is. De most őket emelném ki.
Nem gondolom különlegesnek a személyiségemet, nem is tudom, ez miből esett le, de mindegy is, igazából szívesebben mondanám magam extrovertáltnak, de egyszerűen nem érzem magam (teljesen) annak. Egyébként utánaolvastam ennek kicsit, és rájöttem, hogy van ambivertált személyiségtípus is. A jellemzést elolvasva eléggé magamra ismertem, szóval akkor gondolom ambivertált vagyok, tehát az introvertált és az extrovertált között (mint ahogy elvileg az emberek többsége - csak hogy ne hogy megint azt higgye valaki, hogy azt hiszem, ez különleges).
Egyébként köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! :-)
Örülök, ha választ találtál. Az önmegismerés és mások megismerése fontos!
Viszont a disszociatív személyiség vagy bipoláris személyiség zavar is megtéveszthető lehet, az is ha az egyén nem a valóság alapján értékeli magát.
Szóval szerintem nem az a legfontosabb, hogy minél kisebb egységekbe kategorizáld bele magad. Hanem az, hogy mikor, milyen környezetben, milyen állapotban: hogyan viselkedsz, hogyan érzel és miért stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!