Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak elnyomva, avagy...

Miért vannak elnyomva, avagy miért érzik elnyomva magukat a molett lányok/nők?

Figyelt kérdés

Egy kis filó témát szeretnék feldobni, mert tényleg nem értem ezt az egészet. Egyre több helyen tapasztalom ezt.

A molett lányok dagadtnak vannak bélyegezve, ezzel együtt rondának, stb. Miért van ez?

Szerény véleményem szerint nincs szebb egy teltebb lánynál, nincs szebb annál, mikor domborodik a teste itt-ott. Arcra is sokkal szebbek és cukibbak tudnak lenni. Na meg a sablon szöveg: "van mit fogni rajtuk".

Nyilván nem azokra gondolok, akik elhanyagolják magukat, és nem képesek megpróbálni azt, hogy esetleg szépek legyenek. De valószínűleg ők pont hogy amiatt csinálják ezt, ami épp a téma: el vannak nyomva és megbélyegezve minden hülyeséggel. Pedig pont nekik kéne a legbüszkébbeknek lenniük a testükre, nem a sovány, "elsőszélelfújja" csajoknak.

Nektek mi a véleményetek?



2015. nov. 23. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is molett a barátnõm van rajta felesleg. De imááádom a telt formáit megörjit a teste. Ninncs izgatôbb egy telt idomu lánynál. Nekem a vékony lányok le lombozôak Petrenko25
2015. nov. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pontosan, semmi izgalmas nincs bennük (számomra). Nem azt mondom, hogy most akkor ehelyett a vékonyakat kéne elnyomni, hanem a moletteket feljebb emelni a "ranglistán".

Szerintem sokkal szexisebb tud lenni egy molett lány. Egyszerűen izgalmasabb.

2015. nov. 24. 00:49
 3/11 anonim ***** válasza:

A mai világ egyre inkább a külsőségekre megy, és csak az számít ha jól nézel ki, nem az hogy milyen ember vagy.


Saját tapasztalatom is ezt mutatja, én sem vagyok egy szépfiú. De régen névtelenül, chat oldalakon simán ment az ismerkedés, aztán sokan ha megláttak képen, akkor köszönés nélkül leléptek...DE, voltak lányok akik maradtak, és tovább ismerkedtünk, volt amiből kapcsolat is lett.


Manapság viszont...első dolog hogy megnézik a képed, ha nem vagy tökéletes akkor vissza se köszönnek. Erre a felszínességre épül az egész ismerkedés, akár élőben, akár interneten. Erre építenek a Tinderhez hasonló programok is, csak válogatsz mint a húspiacon.


Volt hogy csináltam egy kamu "jópasi" profilt, meg egy igazi sajátot. A saját profilomra kb 3 hetente 1 nő nézett rá. A kamu profil "jópasijára" meg naponta 5-10 írt is hogy szeretne ismerkedni. Még olyan kommentek is jöttek hogy "miért itt ismerkedsz, neked elég az utcán ránézni egy lányra és kiugrana a szíve az örömtől".


Ettől függetlenül, én sem vagyok jobb, én is ugyanúgy "mércét" állítok. Nekem például nem jönnek be a molett lányok. Nem azt mondom hogy csont sovány legyen, de van egy tartomány ami alatt és felett már elveszíti a nőiességét egy nő.


Ráadásul ez a domborodik itt-ott és "van mit rajta fogni" annyira félremagyarázott dolgok. Egy sportos, nőies nőn is van mit fogni, a kerek, feszes fenekét, vagy a feszes melleit...de nem a csípőjén akarom a hurkákat, meg a pocakját. Én például a viszonylag lapos hasat szeretem. Nem kell hogy teljesen izmos legyen, de egy kis pocak engem mindig valami sörhasú férfira emlékeztet...És itt most nem a terhes kismamákról van szó, mert az teljesen más, természetes dolog. De ugyanúgy nem szeretem a hurkás hasat...vagy taszít mikor a lánynak vastag hurkás keze van...


Büszkének meg akkor kellene lennie, ha tudja hogy ő mindent megtesz az alakja és egészsége érdekében. És sok lánynál valahol pont ez a taszító, hogy szinte csak minimális "karbantartás" kellene, de még arra sem képes...bezzeg fordított irányban meg azért várja a Brad Pitteket...

2015. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál, én is tapasztaltam. Mármint az ismerkedés részét. Az a helyzet, hogy én azért csúnya se vagyok, csak nincs kockás hasam, nem vagyok izmos, stb. De ez nekik már nem jó.

Pont tegnap olvastam és hallgattam egy vitát erről a témáról. Undorító az, amit egy átlag nö/lány vár el a férfitól, hogy milyen legyen. Várnak arra a fiúra, aki igazából nem is létezik, közben kikosarazzák és megalázzák a rendes srácokat, meg hagyják megdugni magukat a jóképűbb pasik által.

Aztán 40 évesen jönnek rá, mikor egy alkesz férjjel és egy nem várt gyerekkel bámulnak ki az ablakon, hogy "basszus, mennyi kedves fiú udvarolt nekem anno..."


Na de a témához visszatérve: ízlések és pofonok. Nyilván az nekem se tetszik, ha "szétfolyik" a lány. Csak tartsa magát valahogy, mint mindenki más is.

Ezt, hogy visszataszítónak tartod őket, elég nehezen tudom megérteni. Sőt, talán egyáltalán nem.

2015. nov. 24. 02:53
 5/11 A kérdező kommentje:

Még a te témádhoz:

A sok feminista, női egyenjogúságért küzdő ember okolható ezért. Mert az elveikkel nem egyenjogúságot érnek el, hanem azt, hogy a nők érzik felsőbbrendűnek magukat.

Lehet rimánkodni hogy manapság a legtöbb fiú már gyáva és nem mer kezdeményezni, de ezek után ne is lepődjünk meg szerintem. Senki nem akar belemenni egy olyan helyzetbe, ahol 90% az esélye annak, megaláznak.

Persze ha pénzes vagy, ki vagy gyúrva, meg rohadt jóképű vagy, akkor nincs mitől félned.

Vagyis de. Mert vannak, akik az ilyen férfiakat nem szeretik. Azoknak is meg krll felelni.

Érdekes, nyomasztó, idegesítő helyzet. Az egyenjogúság dolog még nagyon nem megy.

2015. nov. 24. 03:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen jelenthető így ki. Ismerek olyat, aki teljesen elfogadja magát. Persze így állítja be magának, hogy valójában mi az igazság azt csak is ő tudja.

Én általában minden kérdésnél próbálom nem csak a saját szemszögemből nézni a dolgokat. Igazából ez az, amit sokan nem tesznek meg, így egy bizonyos körben vagy társaságban kialakulhatnak olyan nézetek, amik nem feltétlen helyén valóak. Úgy vettem észre, hogy a kérdés egyik felében pont erre a problémára keresed a választ, viszont a másik felében a saját nézeted szerint foglalsz álláspontot. Ahogy te tapasztaltad pont az ellenkezője valósult meg. De ha belegondolsz és a te nézeted szerint lenne, akkor ugyan úgy feltenné más ezt a kérdést csak fordítva.


Viszont úgy vettem észre, hogy egyre gyakrabban jön olyan kérdés is, hogy túl vékony vagyok? Szerintetek ez szép (vékonyra)? Hízni szeretnék.. stb. Tehát nem feltétlen van ez így, a vékony lányok is elég sok negatív kritikát kapnak, ahogy észrevettem.


Ezért nem bélyegzek senkit se el negatívan, mivel tudom azt, hogy másnak tetszhet.

Nekem pl. abszolút nem jön be a molett, telt alak. Inkább az utóbbi, ami sokaknak, ahogy neked is már sovány. Sőt ezzel a "van mit fogni" szöveggel sem értek egyet. 2 alak tetszik: sportos (de nem izmos) vagy vékony/sovány (relatív fogalmak, így úgy fogalmaznék, hogy az elég vékony/sovány is bele tartozik, nagyon lent van a határ)


Ahogy előttem is már leírták: ez így igaz. Lényegében mindenki (gondolok itt magamra is) külső alapján ítélkezik egyből. Én se próbálok ismerkedni egy általam csúnyának/nem olyan szépnek tartott lánnyal (max mint barát) Ez így az eddig leírtak alapján lehet kissé meglepően hangzik, de mindenkinek megvannak a negatív tulajdonságai. Elvégre szinte mindenki a tökéletesre vágyik. Ha egyszerűen tényleg abszolút nem jön be... nem tudok vele mit kezdeni :/ De nem ítélem el!!!


Én meglátásom szerint egyébként mindkét "oldal" kissé elnyomva érezheti magát. A vékony lányok és a teltebb lányok is ugyan úgy megkapják a negatív jelzőket. Gondolok itt pl. csontkollekció, "elsőszélelfújja" ; disznó, dagadt, bálna -> és ezekre is vannak szintúgy sablon szövegek a másikat támadva: az első osztály párnázott, csontokkal a kutyák játszanak <-> hentes (zsírral a hentes..., disznóval a hentes.... stb) .... játszik


Remélem nagyon gondolattörés nincs benne, és nem felejtettem ki semmit, mivel több részletben írtam, majd folytattam. 19f

2015. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

Lol mi van? Szóval minden nőnek meg kellene próbálnia szépnek lenni? Miért is? Illetve a molett nőknek kompenzálniuk kéne úgy, hogy megpróbálnak szépek lenni? Miért is?

Ne csinálj úgy, mintha a molett csajokat támogatnád (ami amúgy tök jó dolog), tök egyértelmű, hogy neked a molett csaj a dekoratív, szép, kerek csípőjű csajokat jelenti, és a kisujjadat se emelnéd fel azoknak a kövérebb lányoknak, akik nem esnek bele a te szépségideálodba. Mégis mi az, hogy "akik elhanyagolják magukat"? Akik nem igyekeznek, hogy elnyerjék a tetszésedet, azok máris kevesebbet érnek?Innentől kezdve ez az egész "csoda ember vagyok, mert támogatom a molett nőket" baromságod lósz-rt se ér, szóval hadd ne avassunk már szentté, mert pártolod a nagy mellű, nagy seggű, lapos hasú, szép arcú "molett" nőket.

2015. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek:

AZ jó, ha nem csak a saját szemszögedből figyeled a dolgokat. Azt hiszem, ezt hívják empátiának, ez sok emberből hiányzik.

Egyébként igen, tettem egy kijelentést is a kérdésemben, de csak úgy, hogy az az én véleményem.

Én egyébként még nem láttam ilyen "túl vékony vagyok" kérdést, de ez érdekes, kösz, hogy mondtad.

Egyébként nyilván, ha egy lány úgy belsőre, lelkileg megtetszik, akkor az se fog zavarni, ha sovány, az se, h sportos, meg az se, ha molett. Csak ezt az elnyomást nem értem, ami általában van.

2015. nov. 24. 13:57
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: félreértettél. Úgy értettem ezt a "tartsa magát valahogy" dolgot, hogy azért ne hagyja elveszni magát. Ahogy egy férfinál is ugyanúgy elvárható ez, meg mindene egyes embernél. Ne legyen büdös, törődjön magával, stb. Nem többre gondoltam.

És nem, nem a nagy fenekű, teltebb csípőjű lányokra gondoltam, hanem a tényleg molettekre.

Van, akinek nem az esete az ilyen, viszont úgy kezelik az ilyen lányokat, mintha SENKINEK nem tetszenének.

Nem tartom magam "csoda embernek", csak nem értem ezt a k**a nagy elutasítást ezen a téren, hogy ha van rajta pár kiló, akkor már meg kell alázni.

2015. nov. 24. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ne legyen büdös, törődjön magával, stb. Nem többre gondoltam."

Részemről a törődjön magával dolog ott kezdődik, hogy mozog, sportol, figyel mit eszik azért hogy ne hízzon el hurkásra. De még e vékony lánynál sem vonzó ha "tunya".


"úgy kezelik az ilyen lányokat, mintha SENKINEK nem tetszenének"

Persze, mindenki "kell" valakinek...csak nem mindegy milyen az arány. Nem mindegy hogy olyan az illető hogy 100-ből 99-en a nyálukat csorgatják érte, vagy 100-ból 1 áll vele szóba az is azért mert "nem talált jobbat".


"nem értem ezt a k**a nagy elutasítást ezen a téren"

Egyszerűen a többségnek nem ez az ideál, és nem ez a vonzó, ez van.


"ha van rajta pár kiló, akkor már meg kell alázni"

Sajnos ez a megalázás megy oda vissza. Azért a kövérek is pont ugyanúgy leszólják a másikat hogy "nézd már milyen gebe", meg ők is pont ugyanúgy válogatnak a pasik között mint a nagyik a piacon.

2015. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!