Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik az anyusokhoz költöztek...

Akik az anyusokhoz költöztek azok nem érzik elnyomva magukat?

Figyelt kérdés

Amikor döntésed semmiben nem lehet, amikor az van amit anyós akar, és nem számít van e kedved vagy sem , ha nem csinálod akkor egy lusta disznó vagy?

Pedig mondják kedv nélküli munka sz*r munka!



2014. jún. 30. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell anyóshoz költözni.
2014. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell anyóshoz költözni. Az ő házában persze, hogy nem te döntesz, és bizony be kell segíteni a házimunkákba.
2014. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Én 8 évig éltem anyósommal. Mindent megbeszéltünk és nem éreztem elnyomva magamat. Csak jó indulat, egymáshoz alkalmazkodás, a vitás dolgok mebgeszélésére van szükség.
2014. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Nem minden anyós egy gonosz boszorkány. Ha pedig probléma van az ott lakással, akkor tessék elköltözni. Egyelőre ő tesz nektek szívességet azzal, hogy ott lakhattok.
2014. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

én kifejezetten szeretem anyósnál lakni, mert jobban szerettet engem mint a saját gyerekeit, és ehhez csak annyit kellett hogy már az első naptól fogva segítettem neki a házimunkában (ilyen pl hogy a zöldséget megpucolni mikor főz, kivenni a hűtőből dolgokat stb) és beszélgettem vele.

Cserébe ő mindig azt főzte amit én szerettem volna, és nekem adott igazat (nem volt nehéz) ha éppen összevesztünk a fiával.


És sose kényszerített olyanra amit nem akarok. Ha esetleg fel is merült benne valami amihez éppen nem volt kedvem, akkor könnyen le tudtam beszélni róla

2014. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, szerencsére jól kijövünk, mindenkinek megvan a saját tere, és nem szólunk bele (legalábbis komolyan) a másik dolgaiba. Ha úgy alakul, simán kikéri a véleményem, ahogy én is az övét, a kommunikációval nincsenek gondjaink.

De az én anyósom ritka laza és jó fej, és szerencsére mindkettőnknek alap, hogy tiszteljük a másikat.

Az összeköltözés előtt mi átbeszéltük az ilyen "beleszólós ügyeket", hogy ki hogyan áll hozzá, mit vár a másiktól, és tartjuk is magunkat a megbeszéltekhez.

Igaz, átmenetinek indult a dolog, de mivel jól elvagyunk így együtt, végleges maradt.

Persze összerázódni így is eltartott egy darabig, de házimunka miatt pl. sosem vitáztunk, egyikünk sem tökéletes, és a másiktól sem várjuk ugyanezt.

Pedig anyósom az a tipikus "utálom a munkát, de tessék-lássék módon megcsinálom, mert KÖTELESSÉG, de közben folyton hangosan szenvedek" típus, én meg a "leszarom, de a kellő időben, ha kedvem is van, gyönyörűen és csendben/gyorsan megcsinálom" típus vagyok, ezt már párszor megállapítottuk :D

2014. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez még egy albinál is rosszabb. Ott, ha beáztatom a szomszéd szobát, csak a tulaj előtt ciki (aki egy idegen), de anyáméknál/pasim anyjáéknál ismerősök előtt ciki, majd összeveszés, válás stb.


Kis felnőttség nem ártana! (És igen, ha 70.000-et keresel, akkor kell keresni jobb állást, vagy elköltözni nagyobb városba, ha egy faluban élsz, nem a kifogásokat keresni)

2014. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

MI vele élünk, de soha nem volt probléma, teljesen normális az anyósommal a kapcsolatunk. Azért jöttünk ide az albérletből, mert beteg lett az apósom, és mivel úgyis otthon voltam a babával, célszerűbb volt nekem ápolni, mint anyósnak kicsivel nyugdíj előtt. Aztán mivel egészen jól működtek a mindennapok, lakáshitel helyett inkább maradtunk. Mivel nem szeret főzni, imádja, hogy én csinálom. Én utálok teregetni, ő szeret :) Már nyugdíjas, figyeli a hiper-szuperek akcióit, és el is megy, ha nem nehéz cuccot kell hazahozni.


Minden csak értelem kérdése... ahol nem lehet megoldani a kérdést, pedig nincs lehetőség a külön költözésre, ott mindkét oldal erősen hibás.

2014. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én,ha látogatóba mentem,már akkor el voltam

nyomva.Egyszerűen nem hagyott szóhoz

jutni,meg mindig neki volt igaza...

2014. júl. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!