Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg túlságosan nőietlen...

Tényleg túlságosan nőietlen vagyok, ha képes vagyok nyíltan beszélni a szexualitással kapcsolatos dolgokról?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és soha nem volt még barátom, nem is csókolóztam, és egyelőre nem is szeretnék kapcsolatot. Viszont képes vagyok nyíltan beszélni a szexualitással kapcsolatos dolgoktól, egyáltalán nem jövök zavarba ettől, de a barátaimat nagyon kiakasztja ez, és mindig mondják, hogy ne beszéljek így, meg legyek nőiesebb, pedig amúgy káromkodni szinte soha nem szoktam. Tényleg baj az, ha nem tekintek a szexualitásra úgy, mint valami rossz és bűnös dolog, amiről beszélni sem szabad? Ettől már komolyan fiúsnak számítok?
2015. nov. 5. 17:17
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Szerintem egyébként azzal sem lenne baj, ha gyakran beszélnénk ilyenekről. Úgy értem, egyikünk sem él szexuális életet, de ebben a korban kezdi el érdekelni az embereket ez a téma, akkor miért ne beszéljünk róla? Hiszen nem a saját szexuális életünket pletykáljuk ki. Szerintem jobb az, ha a fiatal tinik képesek a barátaikkal, szüleikkel nyíltan beszélni ilyenekről, mintha elnyomnák magukban az ehhez kapcsolódó gondolataikat, és egy negatív, ciki dologként tekintenének a szexre. A problémám csak az, hogy a barátaim nem mindig tolerálják ezt a véleményemet.
2015. nov. 5. 20:29
 22/29 anonim ***** válasza:

# 21:


19-es vagyok. Mondom, oké, hogy a szexről beszéltek, de mit. Szerintem nem mindegy.

Mert a "milyen vonzó izmos pasi, bárcsak jól megdugna", meg egy normális beszélgetés a szexualitásról... Van különbség.

2015. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Légyszi, írj már egy példát, mert nem tudom elképzelni a szituációt. Mi nem tetszik nekik? A pénisz szó? Ilyesmik?
2015. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenekre gondolok. Ezt a szót szokták például "szebb" dolgokkal helyettesíteni. Egyébként akkor szoktunk szexualitásról beszélni, ha például valamelyikünk nem tudja, hogy mit jelent egy bizonyos szexualitással kapcsolatos dolog, akkor elmagyarázzuk neki, de egyébként viccelődni is szoktunk ilyen dolgokkal, konkrét példát nem nagyon tudok írni.
2015. nov. 5. 21:34
 25/29 anonim ***** válasza:

24: Azt a mondatot nem a "megdugna" szó miatt írtam. Nem a szavakon, hanem a kontextuson van a lényeg.

Tehát:

Ha 14 évesen azt mondod, hogy "hú de vonzó izmos pasi, bárcsak jól megdugna", az szerintem szánalmas.

De ha azt mondod, hogy "X meg Y dugtak", vagy hogy "a dugás azt jelenti, hogy...", azzal semmi gond nincs, semmivel se rosszabb, mintha mást mondanál helyette.

2015. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én már csak azt nem értem, ha nem használsz csúnya szavakat se, meg virágnyelven se beszélsz, meg nem is a saját szexuális dolgaitokat beszélitek ki, meg még tapasztalat sincs, akkor hogy zajlik egy ilyen társalgás, meg miről? :D Tényleg mondj már egy példát! :D Pl. hogy " Hűű láttam az XY filmben a VW péniszét, ahogy behatolt a hüvelyébe a YX-nek, és közösültek, Nagyon kircsi volt." :D
2015. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Amúgy már hagyjuk már ezt, hogy a 14 évesek virágnyelven beszélnek, amikor minden második kötőszavuk a fa.sz meg a ba.zmeg...(még a lányoknál is):d
2015. nov. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Na várjunk, mit értesz az alatt, hogy nem helyettesíted a szexualitással kapcsolatos szavakat "szebb" szavakkal? Tudsz írni konkrét példát, mert ha beszélgettek is a szexről, mint témáról és te hangot adsz a véleményednek, az nem feltétlen rossz dolog. Kérdés az, hogy hogyan adsz hangot. :-)


21L

2015. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Oké bocsi, előző vagyok, lemaradtam egy oldallal :D
2015. nov. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!