Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg túlságosan nőietlen...

Tényleg túlságosan nőietlen vagyok, ha képes vagyok nyíltan beszélni a szexualitással kapcsolatos dolgokról?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és soha nem volt még barátom, nem is csókolóztam, és egyelőre nem is szeretnék kapcsolatot. Viszont képes vagyok nyíltan beszélni a szexualitással kapcsolatos dolgoktól, egyáltalán nem jövök zavarba ettől, de a barátaimat nagyon kiakasztja ez, és mindig mondják, hogy ne beszéljek így, meg legyek nőiesebb, pedig amúgy káromkodni szinte soha nem szoktam. Tényleg baj az, ha nem tekintek a szexualitásra úgy, mint valami rossz és bűnös dolog, amiről beszélni sem szabad? Ettől már komolyan fiúsnak számítok?
2015. nov. 5. 17:17
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
79%

Sajnálom, hogy ilyen primitív válaszokat kaptál - mint láthatod, a társadalom szemében ez "illetlen" meg mifene, de ez NEM jelenti azt, hogy igazuk van.


A szexualitás természetes, és jó buli. 14 évesen az embert elkezdi érdekelni, és tapasztalattól függetlenül örömmel osztja meg a gondolatait, meglátásait, hiszen ez az egyik legnépszerűbb téma.


A nőktől viszont elvárjuk, hogy szűzies, szende kis lények legyenek, ami hülyeség. Ugyanúgy vannak vágyaink, ösztöneink, kérdéseink, félelmeink, érzéseink. Szóval ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy fojtsd el ezeket, mert az egészségtelen, te pedig a korodhoz képest máris nagyon érett vagy, hiszen megértetted, hogy a szex (ha mindketten akarják) nem derogál sem téged, sem a partneredet. Soha ne hidd el senkinek, ha mást mond.

2015. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
51%
Így van, hallgass a 11-es fogyatékosra, és mondd ki nyugodtan a társaságban, amit gondolsz. Hogy "Úgy szeretnék a pinámba egy faszt!" Ettől aztán menő leszel meg érettebb a korodnál. :D
2015. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

#12

Miért nem lehet érteni, hogy nem használok csúnya szavakat, nem beszélek a saját szexuális életemről (ami egyébként nincs is), egyszerűen csak nem hoz zavarba a téma?

2015. nov. 5. 19:44
 14/29 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a szexnek nem kell központi témának lenni.Csak magadat járatod le,ha folyton kinyilvánítod a szexel kapcsolatos véleményedet.Mindenkinek van véleménye arról,de minek hangoztassa.Hallgass a barátaidra és legyél Nő!
2015. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
De nem beszélek állandóan erről! És van, hogy a barátaim hozzák fel a témát, csak őket leginkább az zavarja, hogy rendesen kimondom a dolgokat, és nem helyettesítem a szexualitással kapcsolatos szavakat "szebb" szavakkal, és nem beszélek "virágnyelven". Meg általában az embereket ennyi idősen kezdi el érdekelni a szexualitás, a legtöbben néha-néha beszélnek ilyenekről. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy én állandóan a szexről akarok beszélni, egyszerűen csak normális dolognak tartom, nem tabutémának.
2015. nov. 5. 20:00
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
Szia! :) Hallgass #11-re, a többi csak hülyeségeket mond. És sose feledd, nem attól leszel nő, hogy így-úgy csinálsz dolgokat, hanem attól, hogy annak érzed magad!
2015. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%

proli??? mi van? magánügy, és nem beszédtéma?

az előző oldalon nagyon el van tévedve a válaszoló, hogy csak a tanulatlan emberek beszélik ki a szexuális életüket.


én egy olyan helyen dolgozom, ahol a legtöbben mérnökök, elismert szakemberek. de az alsóbb dolgozók sem 8 osztályt végzett senkik. egy nagy baromság, hogy ennek köze lenne ahhoz, hogy mi a téma.

igenis téma a szex. férfiak között jobban, de nem csak és kizárólag közöttük. miért ne lehetne megbeszélni? ha valakit zavar, vagy nem akar beszélni róla, akkor nem teszi, de ez mentalitástól, enyéniségtől függ, nem tanultságtól.

a legnagyobb professzorok is el tudják úgy engedni magukat, hogy gusztustalanul közönségesek, de ha azt mondod, hogy tanulatlan proli, téged fognak kinevetni!

2015. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%
17-es,csak egy gond,hogy a kérdező egy 14 éves kislány.Nincs jobb téma a suliban.
2015. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
27%

Attól még, hogy egy 14 éves lány képes nyíltan beszélni a szexről, nem lesz nőietlen.

És önmagában nem is gond, hogy beszél a szexről. Azon van a lényeg, hogy mit beszélsz róla. Mert van aki 14 évesen huszonéves férfiakat bámul, hogy "húdejópasi, milyen izmos, bárcsak megb*szna", azzal tényleg gond van.

2015. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
#18, miért ne beszélhetne arról, amiről szeretne? És ha elolvastad volna a többi választ, a kérdező világosan leírja, hogy csak ritkán beszélnek erről. Ne tegyünk úgy, mintha nem ez menne a gyereknél már ovitól kezdve.
2015. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!